© 2017 Aysetolgaiyiyasam.com - Tüm Hakları Saklıdır.

10 maddede saç detoksu

10 maddede saç detoksu

Saçlarınızı çok seviyorsunuz, özellikle kuaförden çıktıktan veya saatlerce uğraşıp bir sürü şey sürdüğünüz saçınız istediğiniz gibi olduktan sonra. Tüm bu aşamalar aslında sonunda saçınız iyi görünse bile çok sonuçlar doğurabilir. Kadınlar günlük olarak ciltlerini korumak ve bakım için çok şey yapıyor ancak saçlarını sağlıklı tutmak için yeterli özeni göstermiyorlar.

Çok fazla şekillendirme ve renklendirme; hacim kaybı, kırılma, donukluk ve bölünmüş uçlara yol açabilir. Ve kısır bir döngüye giriyorsunuz çünkü saçlar daha ince ve daha zayıf büyüyor. Sonra tekrar işlem görüyor daha da zayıflıyor.

Saçlarınız bozuk gibi görünmeyebilir ancak onların daha parlak, daha güçlü ve daha sağlıklı görünmeleri için birşeyler yapabilirsiniz. Bu yazıda saçınızda detoks etkisi yaratacak yöntemlerden haberdar olacaksınız.

1.SAÇ DERİSİNİ TEMİZLE

Popüler bilgeliğe göre, daha sağlıklı saçlar için şampuan daha az sıklıkta kullanılmalıdır. Fakat saçlarınız yağlı, sönük veya donuksa, düzenli olarak yıkamak isteyeceksiniz hatta her gün.
Temiz bir saç derisi, saç sağlığı ve gelişimi için çok önemlidir. Tıpkı yüzünüzdeki gözenekler gibi saçlı deri üzerindeki kıl follikülleri; kir, yağ ve ürün birikimi ile tıkanabilir.
Ölü cildi ve saç derisine sinmiş yağı, pisliği temizlemek için, selenyum sülfür, salisilik asit veya pritiyon çinko içeren şampuanlar kullanın. Kafanıza öylesine bir sürüp geçmek yerine, alnınızdan enseye kadar, kulak arkalarına da uygulamaya dikkat ederek köpürte köpürte, bir süre boyunca saçınızı ve derisini yıkayın. Ensedeki saçlar daha kalın, bu yüzden ter birikir, yağlanır ve genellikle temizliğe daha çok ihtiyaç duyarlar.

2.ISI KULLANMAKTAN VAZGEÇİN

 

Sıcak araçlar masum görünebilir, ancak bunları her gün kullanmak saçları zayıflatır ve kurutur, kırılmaya ve donukluğa neden olur. Kadınlar saç düzleştirici ya da maşa ile saçlarını mükemmelleştirdiği zaman, en büyük zararlar genellikle şekil vermenin son dakikalarında gerçekleşiyor. Her zaman ilk önce bir ısıya karşı koruyucu sprey kullanın. Isı ayarını orta derecede tutun; ısı seviyesindeki çoklu geçişler saçı kavurur ve kızartabilir. Saçlarınıza dalga şekli vermek için, aletlerle uğraşmak yerine, nemli bigudilerle sarın ve fön makinesiyle orta sıcaklıkta kurutun ve bigudileri çıkarın. Muhteşem sonuç: Daha parlak ve pürüzsüz saçlarınız ve dalgalarınız var! Ya da geceleri saçlarınızı yıkadıktan sonra, biraz nemli saçınızı örüp uyuyun, uyandığınızda hoş ve uğraşılmamış gibi görünen bir saçla dışarı çıkabilirsiniz.

3.NEMLENDİRİN

Kırılmış ve tabiri caizse buruşmuş saçları tekrar sağlığına kavuşturmak için, şampuan öncesi bir tedaviye ihtiyaç var. Saçı nemlendiren ve savunmasızlığından kurtaran besleyici yağlarla taksiye edilmiş ürünler kullanın. Haftalık en az bir kez, kuru saçlara yağlarla veya yağ içeren bakım ürünleriyle bakım yapın, 15 dakika bekleyin ve şampuanla yıkayın.
Papatya (parlaklık eklemek için), hindistancevizi (yumuşatmak için), sardunya (güçlendirmek için) ve argan (nemlendirmek için) gibi esans yağlarına sahip olanlarını tercih edin. Kozmetik bir ürün kullanmak istiyorsanız mutlaka içinde doğal yağlar olanı tercih edin.

4.HAFTADA BİR KERE DERİNE İNİN

Saç kütikülleri, keratin ve protein hücrelerinden oluşur. Saç; korteksinin(kökü) etrafında su geçirmez ve hava geçirmez bir bariyer oluşturmak için çalışır. Bu kütikül; ısı, renk veya UV ışınları tarafından hasar görürse, korteksin bir kalkan olmaması nedeniyle problemlere karşı savunmasız kalır. Her hafta, koruyucu bir derinlemesine tedavi ürünü kullanın. Yeni yıkanmış saçlara, kafa derisinden uçlarına kadar uygulayın ve 10 ila 30 dakika boyunca açık bırakın; Daha uzun kılların tipik olarak daha fazla zamana ihtiyacı vardır çünkü yaşları büyüktür ve muhtemelen daha fazla zarar görmüştür. Sonra ılık suyla yıkayın, doğal bir krem olarak işlev gören koruyucu yağlardan arındırın ve saçınızın nemini alın.

5.BOYA

Saç boyalarının çoğunda kullanılan amonyak veya peroksitten hasar görmesi kaçınılmaz. Yapılan araştırmalar gösterdi ki; saçların ağartılması sonucu saçlar % 60 daha da zayıflıyor. Saçınız boyalıysa, haftada iki kez derinlemesine arıtın. Uzmanlar mümkün olduğunca doğal renk tonuna sahip olmanızı öneriyor. Saçınızı boyamadığınızda, saç kalitesi artar. Eğer illa boyayacaksanız, organik ve amonyaksız boyalar kullanın ve kendi doğal tonunuza yakın renk seçin. Saçınız siyahsa sarıya boyamak saçı öldürecektir. Saçınızı asla hidrojen peroksit vb. saç açıcılarla açtırmayın. Yavaşça ton değiştirmeye çalışın.

6.KARBONAT

Sodyum bikarbonat olağanüstü bir temizleyicidir ve ürün birikimini hafifçe ortadan kaldıran mükemmel bir arındırıcıdır. Birkaç pompa şampuana bir çorba kaşığı ilave edin, karışımı saçların kökünü de hedef alarak olarak uygulayın ve durulayın. Muhteşem ve arınmış saçlarınıza merhaba deyin!

7.ZEYTİNYAĞI

Zeytinyağı, saçları kaplayan yağ asitleri içerir, nemlendirici ve hasara karşı koruma sağlar. Bir çorba kaşığı zeytinyağını mikrodalga fırında, ılınana kadar ısıtın (yaklaşık 10 ila 15 saniye). Parmakla test edin. Sonra kuru saçlara uygulayın ve ekstra emilim için bir duş bonesi takın. 20 dakika bekletin, her zamanki gibi ılık su ve şampuanla yıkayın.

8.YUMURTA

Yumurtalar, saçın güçlerini, parlaklığını ve hacmini düzeltmeye yardımcı olan protein ve amino asitlerle doludurlar ve bölünmüş uçların saç dokusunu kötüleştirip yumuşatmasını engellerler. Bir yumurta ile 4-5 pompa şampuanı karıştırın, uygulayın ve beş dakika boyunca bekletin; çok iyi durulayın.

9.ELMA SİRKESİ

Elma sirkesinin içerdiği asetik asit, ürün kalıntısını ve yağı gidermeye, saçı doğal şekilde parlatmaya yardım eder. 2 yemek kaşığı sirkeyi bir bardak su ile karıştırın ve şampuan yaptıktan sonra saçı bu suyla durulayın. Saçları saf suyla durulamadan önce bir dakika kadar bekleyin. Sirkenin kalıntıları ayıklamasına zaman tanımış olacaksınız. Saç derisinde dermatit olanlara tavsiye edilmez.

10.ÇAY AĞACI YAĞI

Doğal antifungal ve antiseptik çay ağacı yağı, bakterileri ve kepekleri ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Normal şampuanınıza birkaç damla ilave edin, kafa derinize masaj yapın ve durulamadan önce 5-7 dakika bekletin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 • Cancan’a aldığımız en faydalı hediye sanırım bu #DijitalKumbara ile ilgili merak ettiğiniz her şeyi videoda anlatıyorum. Duymadık demeyin
 • Özleyenlere bir doz #seksenler #tbt si.. 2012’de başladık, 6 sezon, 228 bölüm çektik. Tatlı bir aileydik, özlediğimiz o değerleri, dostlukları, sevgileri, aşkları, o zamanlarda kalmış tüm saf ve iyi duyguları hatırladık. Ben özledim, siz? Harika gelinliğim @alissenuera
 • Aromaterapi iyi öğrenmek isteyenler buraya!! 28 Kasım Salı günü saat 10.30 ile 16.30 saatleri arasında düzenleyeceğimiz bu çok keyifli atölye çalışmasında vücutta meydana gelen enerji dengesizliklerinden, gündelik hayatta karşılaştığımız sağlık şikayetlerine aromaterapinin nelere iyi geldiğini konuşacağız. Aromaterapi kozmetikleri nedir sorusunun cevabını anlayacak, benimle beraber, mutfağımızda bulunan harika malzemelerle kozmetiklerimizi hazırlayacağımız atölyemizde aromaterapi kozmetiklerinde baz yağları, öz yağları faydalarını öğrenecek , kendi aromaterapi formüllerimle; maskeler, peelingler, serumlar, tonikler hazırlayacak ve temel formüllere sahip olacağız. 
6 saat süren atölye çalışmamız iki aşamalıdır. 
Birinci aşamamızda teorik olarak aşağıdaki konularımız anlatılmaktadır. •AROMATERAPİNİN TARİHÇESİ
•AROMATERAPİDEKİ EKOLLER
•AROMATERAPİ UYGULAMALAR •ÜRETİM TEKNİKLERİ
•BAZ (TAŞIYICI) YAĞLARIN İNCELENMESİ
•20 ÖZYAĞIN İNCELENMESİ.
•TEMEL AROMATERAPİ FORMULLER Katılım Şartları: Derya hn 05335900959
📆:28.11.2017
⏰:10.30-16.30
📍:Pınar Mah. Dut Sok No:30/a İstinye
 • Hepimizin evrende gerçekleştirmek zorunda olduğu bir amacı ve misyonu 
var. Bütünsel Yaşam Koçu, Klinik Aromaterapist, Motivasyonel Konuşmacı olarak çıktığım iyilik yolculuğunda; benim amacım da, insanlara ışık tutarak kendilerinin en iyi versiyonları haline gelmelerine yardımcı olmak. Çünkü bence insan hasta değil. Mükemmel yaratılmış bir makine. İyi olduğunu tekrar hatırlaması, mükemmel hale dönmesi için bir rehber niteliği taşıyan kitabım ‘İyilik Sende'yi bir iyilik hareketi olarak kurguladım ve bu hareketin tüm Türkiye’yi gezerek herkese her boyutta şifa getirmesi hayalindeyim.Benim hayalim bu. Bu bir dalga efekti. Bir insanın hayatına dokunuyorsun ve dalga dalga büyüyor. Birazdan @vodafonetr #corporateathlete lansmanında Vodafone Türkiye çalışanlarıyla, canlı yayında #iyiyaşam ın temellerini konuşacağım, beklerim.. Foto @balibey
 • Bilmiyorum sizin gerçekleşmesini istediğiniz tek dileğiniz ne? Benimki tüm dünyadaki çocukların özgür, sağlıklı, güvenli, şefkat ve sevgi dolu, bereketli ve çoook mutlu olduklarını görmek. Bunu tüm kalbimle diliyorum. Bugün#dünyaçocukgünü @unicefturkiye 
#DünyaÇocukGünü’nde Alp Emüroğlu, UNICEF-GREY ortaklığında yürütülen çalışmada dünyanın görmezden geldiği milyonlarca mülteci veya savaş bölgesinde yaşayan çocuğun görünür olması için uğraştı. Türkiye’de yaşayan1.4 milyon Suriyeli çocuk için #UmutVerenOyuncaklar Projesi’ni geliştirdi. Onlar bir çocuğa #senigörüyorum #benimiçindeğerlisin dediler, yüzlerini güldürdüler. Teşekkürler @4129grey Teşekkürler @unicefturkiye
 • Pazartesi sendromunu yenmenin en iyi yolu, spor- spor - spor!! Kolları ve omuzları çalıştırıp sıkılaştırmak isteyenler kimler, haydi elleri göreyim!! Müracaat #youtube kanalım! Video profilimdeki linkte...
 • Her mevsim ayrı güzel ama sen ayrı güzelsin #sonbahar Sonbaharı çok seviyorum, sen? 🍂 Foto @balibey
 • Hatalar yapmış olabilirsin, defalarca incinmiş, yanlışı seçmiş, yanlış insana güvenmiş olabilirsin. Tüm bu deneyimler senin kim olduğunu şekillendiriyor. Neye dönüşüyorsun peki? Kötü tecrübelerin seni sert, güvensiz, aşka kapamış, bencil hatta acımasız birine mi dönüştürdü? İşte en önemli şeyi atlıyoruz, o kararı verenin biz olduğumuzu unutuyoruz. Biz neye karar verirsek ona göre şekilleniyoruz.. Çok büyük hatalarım oldu, yanlış yaptığım arkadaşlarım oldu, yanlış insanı sevip çok incindim , başarısız oldum, iflas ettim, çok üzüldüm ama üzdüm de.. Çünkü hayat böyle. Düşeceğiz, hatalar yapacağız, üzüleceğiz, yanlış yollarda kaybolacağız.. Şimdi hatalarımın farkındayım ve onları düşünüp kendime kızmak yerine onların dersiyle; başta kendime, sonra hayata, çevreme daha anlayışlı, şefkatli ve özgür davranacağım halime kendimi şekillendirdim. Çünkü biliyorum ki, başıma gelmiş ne kadar kötü şey varsa olsun, o deneyim beni tanımlamıyor. O deneyim yüzünden, daha iyi bir iş fırsatını yakalama, daha başarılı olma, birini daha çok sevme, yardım etme şansını kaçırmayacağım. Bir kötülük beni kendi gibi yapmayacak. Çünkü, gelişmeyi, daha fazla sevmeyi, kendimin en iyi hali olmayı seçiyorum. Çünkü tek yarışım kendimle, tek seyahatim kendime. Cesaretim var, sonuna kadar gitmeye, tekrar denemeye, şans vermeye, her şeydeki iyiyi görmeye, çok güvenmeye, hep daha fazla ve koşulsuzca sevmeye. Çünkü biliyorum ki, her şey benim elimde.
 • Benim güzel arkadaşım @tanemsivar a kulak verin! Bizler, çok üzgün ve kızgınız! ・・・
Yillardir sayisiz güzel insan #hayvanhaklariyasasi icin bikmadan usanmadan mücadele etti ve ediyor. Hayvanlar elbette mal degil ve zaten bunu bu zamanda tartisiyor olmak bile sacmalik ve ülkemizin ayibi! Ama asil anlatilmak istenen sevgi vermekten ve almaktan baska hic bir beklentisi olmayan canlilara bunu yapanlar ile insanlara yapanin ayni kisi / ayni zihniyet oldugu. Hayvanlara bunu yapabilen insanlar cocuklari taciz eden, tecavuz eden, karilarini dòven ve öldüren insanlarla ayni / bunu anlamak neden bu kadar zor ? Bu insanlar toplum icin ciddi bir tehlike ve tehdit olusturuyorlar. Biz aile olarak bunun canlı örnegini 24 saat icinde yasadik. Önce can dostlarımız, evimizin neseleri ve oğlumuzun ilk arkadaslarini kaybettik ardindan da ayni insan ayni hislerle bize zarar vermek istedi ve korkuyorum ki hala verebilir. Biz tüm yasananlari kaydettik, yetkililere sunduk ve basinda bu denli genis yer aldi .....daha ne olmasi lazim? Yalvarıyorum bize anlatın cunku biz gercekten anlamıyoruz! anlayamıyoruz. O nedenle tekrar söylüyoruz #hayvanhaklariyasasi sadece hayvanlar icin degil eşleriniz, cocuklarımız ve sevdiklerimiz icin cok onemli. Bu arada tekrar tekrar basina ve tum sosyal medyaya sonsuz tesekkurler ve sevgiler. Edhem ve ben bu destegin bizim kopeklerimize yapilananlara isyanin ötesinde uzun zamandir birikmiş toplumsal, insani ve duygusal bir reaksiyon oldugunun farkindayiz o nedenle desteginizi suistimal etmeden cozum uretmeye odakli ilerlemeye calisiyoruz. Destekleriniz cok önemli #djangobozburun ( link profilimde)
 • Londra seyahatimin son durağı ünlü St. Pancrass istasyonunda Godiva çikolatalarından yapılmış Doğu Ekspresi. @godiva Agatha Christie’nin ünlü polisiye romanı Doğu Ekspresinde Cinayet’in yeniden beyazperdeye uyarlanışı olan ve 10 Kasım’da Türkiye’de vizyona giren filmde “konuk oyuncu”. Bu işbirliğinin şerefine filmdeki trenin birebir aynısını çikolatadan tasarlayan Godiva’nın , 3 metre boyunda ve 60 kilo ağırlığında olan trenini tasarlaması 50, inşa etmesi ise 350 saat aldı. Dünyanın “en tatlı” treni şu an Londra’nın en önemli tren garı St Pancras’da sergilenen bu “tatlı” eser, eser açık artırmada satılacak ve geliri göçmenleri desteklemeye yönelik çeşitli çalışmalar yürüten bir hayır kurumuna bağışlanacak. #çikolatadantrenimolsa #murderontheorientexpress #godiva #godivamoustache
 • 21. İstanbul Tiyatro Festivali 13 Kasımda başladı! İki hafta boyunca, yurtdışından 6, Türkiye’den 13 oyun ve yan etkinlikler, 18 farklı mekânda tiyatroseverlerle buluşacak. Oyunları incelemek ve bilet almak için @iksv_istanbul ve @biletix internet sayfasını inceleyebilirsiniz 
#bağımsızlıkyapar #isttiyatrofest
 • Nitto ATP 2017 Erkekler Uluslararası Tenis Turnuva Finallerinden merhaba. Turnuvanın Gold sponsoru @garantikoza davetiyle geldiğimiz Londra’daki The O2 Arena’da 12 – 19 Kasım 2017 tarihleri arasında gerçekleşen 2017 Erkekler Uluslararası Tenis Turnuva Finalinde heyecan büyük. Akşam Roger Federer maçı bizi bekler!! #garantikozalondrada #garantikoza #nittoatpfinals

Takip Et!