© 2017 Aysetolgaiyiyasam.com - Tüm Hakları Saklıdır.

10 Saniyede Yapabileceğiniz 10 Saç Modeli

10 Saniyede Yapabileceğiniz 10 Saç Modeli

Bu saç modelleri sizin her gün “en güzel saç günü” yaşamanıza yardım edecek.

Yataktan kalkar kalkmaz saçınız şık bir görünüme kavuşsun istiyorsunuz. Ancak bunun için uzun zamana ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsunuz. Çoğu zaman siz uyandığınızda saçınıza model vermek için aslında sıfır saniyeniz kalmış oluyor. Fakat kolay yapılır ve şık görünür bu saç modelleriyle saniyeler içinde ofis için en uygun saça sahip olacaksınız.

 • Modern dağınık topuz

Bu tatil günü balerin topuzu sizi zahmetsizce şık bir görünüme kavuşturacak.

Aşama 1

Saçınızı yüksek bir atkuyruğu yapın. Saç çizginizin biraz daha gerisinden bir taç ya da saç bandı takın. Saçlarınız yağlı görünüyorsa kuru şampuanla diplerden uçlara doğru saçlarınızı hafifçe havalandırın.

Aşama 2

Saçınızın tamamını alın ve atkuyruğunuzun tam dibinden topuz şeklinde sarın. Lastik toka ya da tel toka ile tutturun.

Aşama 3

Bir tane kurşun kalem alın ya da tarağınızın ucunu kullanarak saçlarınıza hacim verin. Topuzu yaptığınız yerden saçlarınızı hafifçe çıkarır gibi gevşetin.

 • Çok hacimli atkuyruğu

Ekstra uzun ve hacimli bu modeli yaptığınızda, artık atkuyruğuna farklı bir gözle bakacaksınız.

Aşama 1

Kulaklarınızın hizasından başlayarak saçlarınızın yarısını lastik bir toka ile tepeden toplayın. Saçlarınızın topladığınız bölümünün pürüzsüz görünmesi için kıllı bir fırça ile tarayın.

Aşama 2

Altta serbest kalan saçlarınızı da üsttekiyle aynı hizada ensenizin çok az üstünde lastik toka ile bağlayın.

Aşama 3

Saçlarınızın hacmini, dolgunluğunu artırmak için üstteki atkuyruğunu tarakla kabartın. Elde ettiğiniz hacmin kalıcı olmasını istiyorsanız, bitirici bir dokunuş olarak çok az sprey sıkabilirsiniz.

 • Kıvır ve iğnele

Basit bir toka ile saçlarınızı ve modunuzu yükseltin.

Aşama 1

Saçınızı yandan ayırın. Ayırdığınız taraftan tam da yüzünüze gelen önden bir tutam saç alın. Onu kendi etrafında döndürerek kıvırın.

Aşama 2

İki tane tel toka alın kulağınızın hizasında tel tokaları karşılıklı olarak tutturun. Tel tokaları saçınızın arasına saklamayın, aksine bir aksesuar gibi kullanın. Karşılıklı bir “X” oluşturacak şekilde takın.

 • Yarı yarıya bir yükseliş

Bir gece önce özenerek yaptığınız saçı ertesi gün de gayet şık kullanın.

Aşama 1

Saçlarınızın yarısından daha azını üstten alın, gevşek bir atkuyruğu şeklinde toplayın ve yüzünüze gelecek birkaç parçayı özgür bırakın.

Aşama 2

Atkuyruğunuzu topladığınız tokanın içinden geçirin.

 • Ters Fransız düğümlü atkuyruğu 

Düşük bir atkuyruğu ile burgu saç modelinin karışımı.

Aşama 1

Saçınızı boynunuzun hemen üzerinden düşük bir atkuyruğu şeklinde toplayın. Daha hacimli olmasını istiyorsanız, saçınızı ikiye bölün ve çok sıkı olmamak kaydıyla yatmadan önce iki ayrı örgü yapın.

Aşama 2

Atkuyruğunuzu tam bağlandığı yerden sola doğru döndürün, kıvırın. Diğer elinizle de döndürdüğünüz yerden birkaç tel toka ile sabitleyin.

 • Düğümlü düşük topuz

Anlamsız bir şekilde şeritler halinde düğümlediğiniz saçlarınızı bir topuzla birleştirin.

Aşama 1

Saçınızı ensenizde düşük bir atkuyruğu şeklinde toplayın. Gevşek bir şekilde örün ve ucundan ince bir lastik toka ile toplayın.

Aşama 2

Örgünüzü atkuyruğunuzun etrafına sarın. En ucundaki saçları da örgünün altına gelecek şekilde tel toka ile tutturun.

 • Cool kız kıvrımı

Saçınızı hafifçe bükerek saçınızdaki anlamsız katmanları ve çıkıntıları daha şık bir hale getirin.

Aşama 1

Alnınızın ortasından tepenize kadar olan bölümden üçgen şeklinde bir tutam saç alın. Saçınızı kendi etrafında birkaç kez döndürerek kıvırın. Ters çevirin ve arkaya bir tel toka ile tutturun.

 • Saç bandı çöreği

Saçınızın dokusu nasıl olursa olsun, bu çarpıcı tarz etkileyici olacak.

Aşama 1

Önden biraz saç ayırın ve geri kalanının üst tarafını bir tarak yardımıyla kabartın.

Aşama 2

Saçınızın tamamını ensenin biraz üstünden atkuyruğu şeklinde toplayın. Bir ip, şerit ya da deri parçası yardımıyla saç çizginize yakın yerden atkuyruğunun da üstünden geçirerek toplayın.

Aşama 3

Saç bandınızın biraz üstünden atkuyruğunu hafifçe çekin.  Atkuyruğunuzun bir bölümündeki saçları yan tarafınıza doğru alın.

 • Saç saç bandı

Bu basit ve yumuşak çözüm sayesinde yüzünüzü çevreleyen çizgiler konusundaki endişenizden kurtulun.

Aşama 1

Yüzünüzün her iki yanından birer parça saç ayırın ve geri kalanları da atkuyruğu şeklinde toplayın. Bu kendi saçınızdan yapılan saç bandını oluşturmak için birkaç santimetrelik bir alan yeterli olacak. Fakat saçınız kalınsa, daha küçük bir tutam alarak bunu biraz daha inceltebilirsiniz.

Aşama 2

Yüzünüzün her iki yanında bıraktığınız saçları diğer saçların altından ensede bir minik lastik toka ile birleştirin. Sonra geri kalan saçlarınızı üzerine salın.

 • Yelpaze gibi yaygın topuz

İncecik saçlarınızı bile bu topuzla dolgunlaştırın.

Aşama 1

Bir kıl fırça ile saçlarınızı tarayın ve lastik toka ile toplayarak yüksek bir topuz yapın.

Aşama 2

Atkuyruğunuzun ucunu bir elinize alın. Saçları diğer elinizle lastiğin altından geçirin ve yaklaşık yarısını çekin.

Aşama 3

İki elinizi de kullanarak topuzunuzu hafifçe açın, dolgunluk verin. Ardından atkuyruğunun ucunda kalan saçları da topuzun altına doğru yerleştirin. Topuz halindeki saçınızı kenarlara sabitleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 • Cancan’a aldığımız en faydalı hediye sanırım bu #DijitalKumbara ile ilgili merak ettiğiniz her şeyi videoda anlatıyorum. Duymadık demeyin
 • Özleyenlere bir doz #seksenler #tbt si.. 2012’de başladık, 6 sezon, 228 bölüm çektik. Tatlı bir aileydik, özlediğimiz o değerleri, dostlukları, sevgileri, aşkları, o zamanlarda kalmış tüm saf ve iyi duyguları hatırladık. Ben özledim, siz? Harika gelinliğim @alissenuera
 • Aromaterapi iyi öğrenmek isteyenler buraya!! 28 Kasım Salı günü saat 10.30 ile 16.30 saatleri arasında düzenleyeceğimiz bu çok keyifli atölye çalışmasında vücutta meydana gelen enerji dengesizliklerinden, gündelik hayatta karşılaştığımız sağlık şikayetlerine aromaterapinin nelere iyi geldiğini konuşacağız. Aromaterapi kozmetikleri nedir sorusunun cevabını anlayacak, benimle beraber, mutfağımızda bulunan harika malzemelerle kozmetiklerimizi hazırlayacağımız atölyemizde aromaterapi kozmetiklerinde baz yağları, öz yağları faydalarını öğrenecek , kendi aromaterapi formüllerimle; maskeler, peelingler, serumlar, tonikler hazırlayacak ve temel formüllere sahip olacağız. 
6 saat süren atölye çalışmamız iki aşamalıdır. 
Birinci aşamamızda teorik olarak aşağıdaki konularımız anlatılmaktadır. •AROMATERAPİNİN TARİHÇESİ
•AROMATERAPİDEKİ EKOLLER
•AROMATERAPİ UYGULAMALAR •ÜRETİM TEKNİKLERİ
•BAZ (TAŞIYICI) YAĞLARIN İNCELENMESİ
•20 ÖZYAĞIN İNCELENMESİ.
•TEMEL AROMATERAPİ FORMULLER Katılım Şartları: Derya hn 05335900959
📆:28.11.2017
⏰:10.30-16.30
📍:Pınar Mah. Dut Sok No:30/a İstinye
 • Hepimizin evrende gerçekleştirmek zorunda olduğu bir amacı ve misyonu 
var. Bütünsel Yaşam Koçu, Klinik Aromaterapist, Motivasyonel Konuşmacı olarak çıktığım iyilik yolculuğunda; benim amacım da, insanlara ışık tutarak kendilerinin en iyi versiyonları haline gelmelerine yardımcı olmak. Çünkü bence insan hasta değil. Mükemmel yaratılmış bir makine. İyi olduğunu tekrar hatırlaması, mükemmel hale dönmesi için bir rehber niteliği taşıyan kitabım ‘İyilik Sende'yi bir iyilik hareketi olarak kurguladım ve bu hareketin tüm Türkiye’yi gezerek herkese her boyutta şifa getirmesi hayalindeyim.Benim hayalim bu. Bu bir dalga efekti. Bir insanın hayatına dokunuyorsun ve dalga dalga büyüyor. Birazdan @vodafonetr #corporateathlete lansmanında Vodafone Türkiye çalışanlarıyla, canlı yayında #iyiyaşam ın temellerini konuşacağım, beklerim.. Foto @balibey
 • Bilmiyorum sizin gerçekleşmesini istediğiniz tek dileğiniz ne? Benimki tüm dünyadaki çocukların özgür, sağlıklı, güvenli, şefkat ve sevgi dolu, bereketli ve çoook mutlu olduklarını görmek. Bunu tüm kalbimle diliyorum. Bugün#dünyaçocukgünü @unicefturkiye 
#DünyaÇocukGünü’nde Alp Emüroğlu, UNICEF-GREY ortaklığında yürütülen çalışmada dünyanın görmezden geldiği milyonlarca mülteci veya savaş bölgesinde yaşayan çocuğun görünür olması için uğraştı. Türkiye’de yaşayan1.4 milyon Suriyeli çocuk için #UmutVerenOyuncaklar Projesi’ni geliştirdi. Onlar bir çocuğa #senigörüyorum #benimiçindeğerlisin dediler, yüzlerini güldürdüler. Teşekkürler @4129grey Teşekkürler @unicefturkiye
 • Pazartesi sendromunu yenmenin en iyi yolu, spor- spor - spor!! Kolları ve omuzları çalıştırıp sıkılaştırmak isteyenler kimler, haydi elleri göreyim!! Müracaat #youtube kanalım! Video profilimdeki linkte...
 • Her mevsim ayrı güzel ama sen ayrı güzelsin #sonbahar Sonbaharı çok seviyorum, sen? 🍂 Foto @balibey
 • Hatalar yapmış olabilirsin, defalarca incinmiş, yanlışı seçmiş, yanlış insana güvenmiş olabilirsin. Tüm bu deneyimler senin kim olduğunu şekillendiriyor. Neye dönüşüyorsun peki? Kötü tecrübelerin seni sert, güvensiz, aşka kapamış, bencil hatta acımasız birine mi dönüştürdü? İşte en önemli şeyi atlıyoruz, o kararı verenin biz olduğumuzu unutuyoruz. Biz neye karar verirsek ona göre şekilleniyoruz.. Çok büyük hatalarım oldu, yanlış yaptığım arkadaşlarım oldu, yanlış insanı sevip çok incindim , başarısız oldum, iflas ettim, çok üzüldüm ama üzdüm de.. Çünkü hayat böyle. Düşeceğiz, hatalar yapacağız, üzüleceğiz, yanlış yollarda kaybolacağız.. Şimdi hatalarımın farkındayım ve onları düşünüp kendime kızmak yerine onların dersiyle; başta kendime, sonra hayata, çevreme daha anlayışlı, şefkatli ve özgür davranacağım halime kendimi şekillendirdim. Çünkü biliyorum ki, başıma gelmiş ne kadar kötü şey varsa olsun, o deneyim beni tanımlamıyor. O deneyim yüzünden, daha iyi bir iş fırsatını yakalama, daha başarılı olma, birini daha çok sevme, yardım etme şansını kaçırmayacağım. Bir kötülük beni kendi gibi yapmayacak. Çünkü, gelişmeyi, daha fazla sevmeyi, kendimin en iyi hali olmayı seçiyorum. Çünkü tek yarışım kendimle, tek seyahatim kendime. Cesaretim var, sonuna kadar gitmeye, tekrar denemeye, şans vermeye, her şeydeki iyiyi görmeye, çok güvenmeye, hep daha fazla ve koşulsuzca sevmeye. Çünkü biliyorum ki, her şey benim elimde.
 • Benim güzel arkadaşım @tanemsivar a kulak verin! Bizler, çok üzgün ve kızgınız! ・・・
Yillardir sayisiz güzel insan #hayvanhaklariyasasi icin bikmadan usanmadan mücadele etti ve ediyor. Hayvanlar elbette mal degil ve zaten bunu bu zamanda tartisiyor olmak bile sacmalik ve ülkemizin ayibi! Ama asil anlatilmak istenen sevgi vermekten ve almaktan baska hic bir beklentisi olmayan canlilara bunu yapanlar ile insanlara yapanin ayni kisi / ayni zihniyet oldugu. Hayvanlara bunu yapabilen insanlar cocuklari taciz eden, tecavuz eden, karilarini dòven ve öldüren insanlarla ayni / bunu anlamak neden bu kadar zor ? Bu insanlar toplum icin ciddi bir tehlike ve tehdit olusturuyorlar. Biz aile olarak bunun canlı örnegini 24 saat icinde yasadik. Önce can dostlarımız, evimizin neseleri ve oğlumuzun ilk arkadaslarini kaybettik ardindan da ayni insan ayni hislerle bize zarar vermek istedi ve korkuyorum ki hala verebilir. Biz tüm yasananlari kaydettik, yetkililere sunduk ve basinda bu denli genis yer aldi .....daha ne olmasi lazim? Yalvarıyorum bize anlatın cunku biz gercekten anlamıyoruz! anlayamıyoruz. O nedenle tekrar söylüyoruz #hayvanhaklariyasasi sadece hayvanlar icin degil eşleriniz, cocuklarımız ve sevdiklerimiz icin cok onemli. Bu arada tekrar tekrar basina ve tum sosyal medyaya sonsuz tesekkurler ve sevgiler. Edhem ve ben bu destegin bizim kopeklerimize yapilananlara isyanin ötesinde uzun zamandir birikmiş toplumsal, insani ve duygusal bir reaksiyon oldugunun farkindayiz o nedenle desteginizi suistimal etmeden cozum uretmeye odakli ilerlemeye calisiyoruz. Destekleriniz cok önemli #djangobozburun ( link profilimde)
 • Londra seyahatimin son durağı ünlü St. Pancrass istasyonunda Godiva çikolatalarından yapılmış Doğu Ekspresi. @godiva Agatha Christie’nin ünlü polisiye romanı Doğu Ekspresinde Cinayet’in yeniden beyazperdeye uyarlanışı olan ve 10 Kasım’da Türkiye’de vizyona giren filmde “konuk oyuncu”. Bu işbirliğinin şerefine filmdeki trenin birebir aynısını çikolatadan tasarlayan Godiva’nın , 3 metre boyunda ve 60 kilo ağırlığında olan trenini tasarlaması 50, inşa etmesi ise 350 saat aldı. Dünyanın “en tatlı” treni şu an Londra’nın en önemli tren garı St Pancras’da sergilenen bu “tatlı” eser, eser açık artırmada satılacak ve geliri göçmenleri desteklemeye yönelik çeşitli çalışmalar yürüten bir hayır kurumuna bağışlanacak. #çikolatadantrenimolsa #murderontheorientexpress #godiva #godivamoustache
 • 21. İstanbul Tiyatro Festivali 13 Kasımda başladı! İki hafta boyunca, yurtdışından 6, Türkiye’den 13 oyun ve yan etkinlikler, 18 farklı mekânda tiyatroseverlerle buluşacak. Oyunları incelemek ve bilet almak için @iksv_istanbul ve @biletix internet sayfasını inceleyebilirsiniz 
#bağımsızlıkyapar #isttiyatrofest
 • Nitto ATP 2017 Erkekler Uluslararası Tenis Turnuva Finallerinden merhaba. Turnuvanın Gold sponsoru @garantikoza davetiyle geldiğimiz Londra’daki The O2 Arena’da 12 – 19 Kasım 2017 tarihleri arasında gerçekleşen 2017 Erkekler Uluslararası Tenis Turnuva Finalinde heyecan büyük. Akşam Roger Federer maçı bizi bekler!! #garantikozalondrada #garantikoza #nittoatpfinals

Takip Et!