© 2017 Aysetolgaiyiyasam.com - Tüm Hakları Saklıdır.

10 Saniyede Yapabileceğiniz 10 Saç Modeli

10 Saniyede Yapabileceğiniz 10 Saç Modeli

Bu saç modelleri sizin her gün “en güzel saç günü” yaşamanıza yardım edecek.

Yataktan kalkar kalkmaz saçınız şık bir görünüme kavuşsun istiyorsunuz. Ancak bunun için uzun zamana ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsunuz. Çoğu zaman siz uyandığınızda saçınıza model vermek için aslında sıfır saniyeniz kalmış oluyor. Fakat kolay yapılır ve şık görünür bu saç modelleriyle saniyeler içinde ofis için en uygun saça sahip olacaksınız.

 • Modern dağınık topuz

Bu tatil günü balerin topuzu sizi zahmetsizce şık bir görünüme kavuşturacak.

Aşama 1

Saçınızı yüksek bir atkuyruğu yapın. Saç çizginizin biraz daha gerisinden bir taç ya da saç bandı takın. Saçlarınız yağlı görünüyorsa kuru şampuanla diplerden uçlara doğru saçlarınızı hafifçe havalandırın.

Aşama 2

Saçınızın tamamını alın ve atkuyruğunuzun tam dibinden topuz şeklinde sarın. Lastik toka ya da tel toka ile tutturun.

Aşama 3

Bir tane kurşun kalem alın ya da tarağınızın ucunu kullanarak saçlarınıza hacim verin. Topuzu yaptığınız yerden saçlarınızı hafifçe çıkarır gibi gevşetin.

 • Çok hacimli atkuyruğu

Ekstra uzun ve hacimli bu modeli yaptığınızda, artık atkuyruğuna farklı bir gözle bakacaksınız.

Aşama 1

Kulaklarınızın hizasından başlayarak saçlarınızın yarısını lastik bir toka ile tepeden toplayın. Saçlarınızın topladığınız bölümünün pürüzsüz görünmesi için kıllı bir fırça ile tarayın.

Aşama 2

Altta serbest kalan saçlarınızı da üsttekiyle aynı hizada ensenizin çok az üstünde lastik toka ile bağlayın.

Aşama 3

Saçlarınızın hacmini, dolgunluğunu artırmak için üstteki atkuyruğunu tarakla kabartın. Elde ettiğiniz hacmin kalıcı olmasını istiyorsanız, bitirici bir dokunuş olarak çok az sprey sıkabilirsiniz.

 • Kıvır ve iğnele

Basit bir toka ile saçlarınızı ve modunuzu yükseltin.

Aşama 1

Saçınızı yandan ayırın. Ayırdığınız taraftan tam da yüzünüze gelen önden bir tutam saç alın. Onu kendi etrafında döndürerek kıvırın.

Aşama 2

İki tane tel toka alın kulağınızın hizasında tel tokaları karşılıklı olarak tutturun. Tel tokaları saçınızın arasına saklamayın, aksine bir aksesuar gibi kullanın. Karşılıklı bir “X” oluşturacak şekilde takın.

 • Yarı yarıya bir yükseliş

Bir gece önce özenerek yaptığınız saçı ertesi gün de gayet şık kullanın.

Aşama 1

Saçlarınızın yarısından daha azını üstten alın, gevşek bir atkuyruğu şeklinde toplayın ve yüzünüze gelecek birkaç parçayı özgür bırakın.

Aşama 2

Atkuyruğunuzu topladığınız tokanın içinden geçirin.

 • Ters Fransız düğümlü atkuyruğu 

Düşük bir atkuyruğu ile burgu saç modelinin karışımı.

Aşama 1

Saçınızı boynunuzun hemen üzerinden düşük bir atkuyruğu şeklinde toplayın. Daha hacimli olmasını istiyorsanız, saçınızı ikiye bölün ve çok sıkı olmamak kaydıyla yatmadan önce iki ayrı örgü yapın.

Aşama 2

Atkuyruğunuzu tam bağlandığı yerden sola doğru döndürün, kıvırın. Diğer elinizle de döndürdüğünüz yerden birkaç tel toka ile sabitleyin.

 • Düğümlü düşük topuz

Anlamsız bir şekilde şeritler halinde düğümlediğiniz saçlarınızı bir topuzla birleştirin.

Aşama 1

Saçınızı ensenizde düşük bir atkuyruğu şeklinde toplayın. Gevşek bir şekilde örün ve ucundan ince bir lastik toka ile toplayın.

Aşama 2

Örgünüzü atkuyruğunuzun etrafına sarın. En ucundaki saçları da örgünün altına gelecek şekilde tel toka ile tutturun.

 • Cool kız kıvrımı

Saçınızı hafifçe bükerek saçınızdaki anlamsız katmanları ve çıkıntıları daha şık bir hale getirin.

Aşama 1

Alnınızın ortasından tepenize kadar olan bölümden üçgen şeklinde bir tutam saç alın. Saçınızı kendi etrafında birkaç kez döndürerek kıvırın. Ters çevirin ve arkaya bir tel toka ile tutturun.

 • Saç bandı çöreği

Saçınızın dokusu nasıl olursa olsun, bu çarpıcı tarz etkileyici olacak.

Aşama 1

Önden biraz saç ayırın ve geri kalanının üst tarafını bir tarak yardımıyla kabartın.

Aşama 2

Saçınızın tamamını ensenin biraz üstünden atkuyruğu şeklinde toplayın. Bir ip, şerit ya da deri parçası yardımıyla saç çizginize yakın yerden atkuyruğunun da üstünden geçirerek toplayın.

Aşama 3

Saç bandınızın biraz üstünden atkuyruğunu hafifçe çekin.  Atkuyruğunuzun bir bölümündeki saçları yan tarafınıza doğru alın.

 • Saç saç bandı

Bu basit ve yumuşak çözüm sayesinde yüzünüzü çevreleyen çizgiler konusundaki endişenizden kurtulun.

Aşama 1

Yüzünüzün her iki yanından birer parça saç ayırın ve geri kalanları da atkuyruğu şeklinde toplayın. Bu kendi saçınızdan yapılan saç bandını oluşturmak için birkaç santimetrelik bir alan yeterli olacak. Fakat saçınız kalınsa, daha küçük bir tutam alarak bunu biraz daha inceltebilirsiniz.

Aşama 2

Yüzünüzün her iki yanında bıraktığınız saçları diğer saçların altından ensede bir minik lastik toka ile birleştirin. Sonra geri kalan saçlarınızı üzerine salın.

 • Yelpaze gibi yaygın topuz

İncecik saçlarınızı bile bu topuzla dolgunlaştırın.

Aşama 1

Bir kıl fırça ile saçlarınızı tarayın ve lastik toka ile toplayarak yüksek bir topuz yapın.

Aşama 2

Atkuyruğunuzun ucunu bir elinize alın. Saçları diğer elinizle lastiğin altından geçirin ve yaklaşık yarısını çekin.

Aşama 3

İki elinizi de kullanarak topuzunuzu hafifçe açın, dolgunluk verin. Ardından atkuyruğunun ucunda kalan saçları da topuzun altına doğru yerleştirin. Topuz halindeki saçınızı kenarlara sabitleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 • Günaydın!! Türkiye'deki 18 yaş altındaki 10 kızdan 6'sı, ergenlik dönemlerinde başarısız olmaktan korktuğu için yeni şeyler denemekten kaçıyormuş! Genç kızlarımızın , % 59'u başarısız olduklarında toplum tarafından dışlanacaklarını düşünüyormuş.. 7 yaşında bir kızım var, onun da okulunda, toplumda aynı düşünce yapısıyla karşılaşacağını hissediyorum ! Özgüveni ve özdeğer duygusu yüksek genç kızların ülkemizde yetişebilmesi için bu anlayışın değişmesi gerektiğini düşünüyorum. Başarı odaklı olmak yerine, başarıya giden yolda deneyebileceğini ama yanılabileceğini, her yanılgıdan bir şeyler öğrenerek asıl kazancın bu olduğunu öğrenmesi gerek! Kimse bir şeyi ilk seferinde en iyi yapmıyor, öğreniyor- deniyor- başarısız oluyor başarıyı kazanana kadar denemekten vazgeçmiyor. ➖➕➖➕➖➕➖➕➖➕➖➕O yüzden, tatlı kızkardeş: ✔️ Denemekten asla korkma, istediğin şeyleri dene, dene hep dene.. ✔️Yanılacaksın, düşeceksin ama yeniden kalkacak Ve yapacaksın. ✔️Aynı bizler gibi #kızgibi 💪🏻 Foto @cengizdikbas
 • Güzel bir pazar gününün en iyi arkadaşı #samsung8 @samsungturkiye #SınırlarıKaldır
 • İçerde ne varsa, dışarda da o var.. Sen bir aynasın, her şey seni sana yansıtıyor. 
Yargıladığın ne varsa o sensin, yargıladığın değil. Bırak, sevgi yönetsin.. ----
Your perception of me is a reflection of you. Judging me defines you, not me.Let love rule!❤️
 • Kanyon avm içerisinde Harika bir mutfak mekanı @intemayasam bu mekan içinde restoranlar, mutfak markaları, mutfağa ve gastronomiye ait her şey var, bir de güzeller güzeli @mugeboz canımın Harika mekanı @makai.experimental var. Bugün arkadaşlarımız Ve kızlarımızla bu mekanda şahane vakit geçirdik, birbirinden leziz çoook sağlıklı yiyecekleri yedik... Eline sağlık arkadasım, iyilik dolu mekanında kazancınız bol olsun
 • Sizi bilmem ama benim beslenmemin önemli bölümü çorbalardan oluşuyor. Kemik suyuna, tahıllı, mercimek, nohut, mevsiminde sebzelerle bir çorba okul sonrası minikler icin Harika bir besin kaynağı.. Birbirinden lezzetli çorba tariflerim #aysetolgaiyiyasam da.. Yazı linki profilimde
 • Dün #DünyaBarışGünü idi, rakamlar çok acı, hepimiz ülkemizde bir kısmına şahit oluyoruz. Barış nedir diye sormalı insan, sordunuz mu? Barış, bana göre önce insanın kendinden başlıyor. Kendine duyulan sevgiye sahipse, erdemleri ve değerleri varsa ve bunlardan şaşmıyorsa kişi barış da orada olacaktır. Bakın şu sözleri söylemiş çok sevdiğim bir kişi. #İnsanları mutlu edecek tek vasıta, onları birbilerine yaklaştırarak, onlara birbirlerini sevdirerek, karşılıklı maddi ve manevi ihtiyaçlarını karşılamaya yarayan hareket ve enerjidir. Dünyanın barışı içinde insanlığın gerçek mutluluğu, ancak bu yüksek ideal yolcularının çoğalması ve başarılı olmasıyla mümkün olacaktır. " demiş. Aynı kişi ne demiş biliyor musunuz? " Yurtta sulh, cihanda sulh" Evet, evet Atatürk demiş bu sözleri! Atam!! , dünyanın en vizyoner, hümanist ve bir felsefeciden de derin lideri Ulu önder #atatürk ümüzün sözleri yeterli. Bugün önce özümüzde (yurtta) sonra çevremizde (dünya) barış için çalıştığımız bir gün olsun.❤️🇹🇷 Harika video @natgeotvturkiye Barış için hep birlikte çalışalım.
 • Misafirhane

İnsan kısmı bir misafirhane, 
Her sabah yeni birisi gelir. 
Bir sevinc, bir bunalım, bir zalimlik, 
Aniden farkına varmak birşeyin, 
Hepsi beklenmedik misafir. 
Hepsini karşılayıp eyle! 
Evini vahşetle süpürüp, 
Bütün mobilyalarını boşaltan
Bir kederler kalabalığı bile gelse. 
Her geleni alnının akıyla misafir et. 
Olur ki yeni bir zevk getirmek için
Boşalttılar evini. 
Karanlık düşünce, utanç ve garez, 
Hepsini gülerek karşıla kapıda
Ve buyur et içeri. 
Minnettar ol her gelene
Kim gelirse gelsin. 
Çünkü bunların her birisi
Öte taraftan bir kılavuz
Olarak gönderildi. 
#Mevlana
 • İstanbul'un en iyi açık hava etkinliklerinden @istanbulcoffeefestival başladı!!! Kahve, yiyecek, aksesuar, aktivite ne ararsan bu festivalde! Kahve severler için bir de süprizim olacak, 21-24 Eylül tarihlerinde Nespresso standını ziyaret ederek #NespressoKeyfi hashtagi ile kahve anlarını fotoğraf ile paylaşan ziyaretçiler arasından Nespresso Türkiye'nin belirleyeceği 3 kişi #nespressoInissia kahve makinesi kazanacak, o halde #nespressokeyfi başlasııın☕️#istanbulcoffeefestival Foto @selimandmiles
 • Gü- nay- dıııınnn!! #likyayoluultramaratonu hazırlık koşuları devam.. 5 K biter Ayşe kahvaltıya gider, peki deli mi bu Ayşe sabahın köründe niye koşar? Elbet iyilik için koşar. @genckadinfonu desteklemek amacıyla 30 Eylül 2017 tarihinde Likya Yolu Ultra Maratonu’nda 16,5 km parkurunu koşacağım. Bu koşu vesilesiyle sizleri de Genç kadınları ve Cinsiyet Eşitliğini desteklemeye, Genç Kadın Fonu’na katkıda bulunmaya davet ediyorum. Genç kadınları destekleyerek sadece onların hayatını değil, çevrelerindeki yüzlerce kadının hayatını da değiştirecek bir dayanışmanın parçası olabilirsiniz. Profilimde paylaştığım bağış sayfam üzerinden yapacağınız bağışlar ile genç kadınların yaşadıkları sorunlara onlarla birlikte çözümler üretilmesini sağlayan projeler hayata geçirebilecek, eğitim, kampanya, savunuculuk ve farkındalık çalışmaları yürütülecektir. @togvakfi
 • #8haftadadeğişim ruhu bulaşıcıdır demiştim. Bakın programın 2. gününde @tokdemirsera nasıl hissediyor? ・・・
Evet kilolu değilim fakat bölgesel mutsuzluklarım vardı. Şimdiye kadar fazlaca girişimde bulunup hep yarım bırakmıştım 🙈 şimdi bu durumu farklı kılan,kendimi peşimi bırakmayan ve bırakmalarını da zaten istemediğim bir adrese teslim etmiş olmam. Hepinizin tanıdığı güzel oyuncu ve tanıdığımız bir çok ünlünün de yaşam koçu canım @aysetolgaiyiyasam sayesinde doğru beslenerek,ve efsane spor hocam Burak @myptofficial sayesinde acayip hareketler yaparak iki derste bile inanılmaz sonuçlar görmeye başladım kendimde 😳 bu gidişle üniversiteli görünümden liseli görünüme terfi ederim artık 😂 bir teşekkürüm de Ayşe ile tanışmamıza vesile olan ve bana "hadi artık Seroşum" diye gaz veren ahiretliğim @melisbolkan 'a 😃 tabi bütün bu hazırlıkların bir sebebi var. Yok yok iki sebebi var 🤔😊 acaba klip mi geliyor? Dizi mi geliyor? Neler oluyor? 🙄 bu programın adı #8haftadadegisim bakalım neler olacak hep birlikte görelim 👊🏼🌟❤ @aysetolgaiyiyasam @myptofficial ps: üç hafta sonra six packleri buradan sizinle paylaşabilirmişim 😌😉😘 ----------
Başarımız tesadüf değildir, tüm besin gruplarını içeren dengeli ve temiz beslenme metodumuzla ideal kilona inmek, sana özel egzersiz programıyla yağ yakmak, incelmek, sıkılaşmak Ve kas yapmak istersen, ben ve ekibim seni bekliyoruz!! merhaba@aysetolgaiyiyasam.com iletişim bilgilerini ilet, ekibim seninle iletişime geçsin.. 💪🏻
 • Bir kaç ay önce, sevgili arkadasım ve İstanbul’un bana göre en iyi restoranlarından Toi kurucusu Ve en iyi şeflerinden olan İsmet Saz'dan bir telefon aldım, bana ağustos ayında Berlin’e çok büyük bir markanın özel bir lansmanına gelir miyim diye soruyordu.. Düşünmeden evet dedim tabi ki, etkinliğin içeriği lansmanı yapılacak ürünün büyük bir gizlilikle saklandığı bu davet için oldukça heyecanlandım açıkcası.. Mielenin Çığır açacak yeni teknolojisiyle tanışmak için tüm dünyadan 500 e yakın şef, yeme- içme yazarı, blogger İle beraber Berlin’de buluştuk.. Bizim ekip de şahaneydi İsmet Saz, Cem Karakuş, Ahmet Faik Karanis (sizin @yiyelimguzelleselim olarak tanıdığınız) , Miele Türkiye ve bendenizden oluşan Türk ekibi bu muazzam lansmandan cok güzel anılarla ülkemize döndük. Teknolojiyi, hayatın her alanına taşımış olan Miele ekibi ve çığır açan yeni fırını #dialogoven nedir, #aysetolgaiyiyasam da sizler için anlattım. Yazı linki profilimde #Revolutionaryexcellence @miele_turkiye
 • Zaman ne çabuk geçiyor, benim tatlı Kızım 7 yaşında. Hayat anılardan ibaret ve ben bazen onun bebekliğini özlüyorum. Fotolarına bakmak istiyorum ama ne kadar az fotoğrafımız varmış diyorum. Dijital çağdayız, ama bence yine de bazı eski şeylerin değeri başka. Fotoğraf baskıları gibi. İşte bu yüzden kendime güzel bir hediye aldım HP Deskjet 3785. Dünyanın en küçük çok fonksiyonlu yazıcısı, kurulumu kullanımı oldukça kolay. Kızım bayıldı, hem aktivite yapıyoruz hem de beraber ev ödevlerini hazırlayıp aynı zamanda kendisi için fotoğraf basıyoruz. Farklı kağıtlar ve malzemelerle siz de hediye kartı, afiş, fotograf çerçevesi yapabilirsiniz.
Biz bu ürüne bayıldık, incelemek ve satın almak isteyenler site linki profilimde . @hp #AnilariniziTazeleyin

Takip Et!