© 2017 Aysetolgaiyiyasam.com - Tüm Hakları Saklıdır.

40 yaşındayken nasıl 10 yıl daha genç görünebiliriz?

Yaş ilerledikçe cildimiz eski canlılığını, gençliği kaybediyor. Özellikle de 40 yaşın üzerine geldiğimizde cilt bakımız için yeni ritüeller geliştirmek, yeni beslenme programları uygulamak zorundayız. Cildimiz ve bedenimiz yaşlandıkça, görünüşümüzün kötüye gidişini durdurmak, hatta onu 10 yıl daha geriye götürmek için size bazı önerilerim olacak. Çok basit cilt bakımı ve beslenme kurallarını uygulamak sizin daha genç görünme isteğinizin yerine gelmesine yardımcı olacak.

Adım 1

Dişlerinizi beyazlatın. Yaş ilerledikçe dişler koyulaştığından, sarı dişler yaşınıza dair iyi bir göstergedir. 40 yaşına geldiğinizde, kahvenin ve belki sigara içmenin etkileri dişlerinizde çok daha açık ve net bir şekilde görünür hale gelir. Ciddi bir sararma durumu için diş doktorunun uygulayacağı beyazlatma işlemi iyi gelecektir. Daha hafif durumlar içinse evde kullanım için uygun olan özel diş macunu ve jelleri de kullanabilirsiniz.

Adım 2

Kilonuzu kontrol altında tutun. Yaş ilerledikçe, özellikle de 30 yaşından sonra metabolizma yavaşlar. Eğer egzersiz yoğunluğunu arttırmazsanız, yılda birkaç kilo vermek bir yana, alırsınız. Yaşınız 40’a ulaştığınızda ise, bu 10 kilo veya daha fazla kilo anlamına gelebilir.

Adım 3

Daha yeni, genç stilde giyinin, ancak aşırıya da kaçmayın. Çok dar ve kısa üstlerden ve gösterişli kumaşlardan kaçının. Zira böyle kıyafetler sizin çok yorgun olduğunuz, çok yaş aldığınıza dair mesajlar içerir. Öte yandan, saklanacak bir şey olduğuna dair izlenim veren “anne” kot pantolon ve aşırı şık giyim eşyalarından da kaçının. 40 yaş üstü kadınlara yönelik moda dergilerine bir göz atın. Bu sayede daha genç tarzda nasıl giyinip daha klas kalabileceğiniz konusunda fikir edinebilirsiniz.

Adım 4

Kesinlikle kaliteli, iyi bir sutyen alın, kullanın. Göğüslerinizi daha iyi gösterecek bir sutyeni pek çok mağazadan satın alabilirsiniz. Göğüsler yaşlandıkça ve özellikle de çocuk sahibi olmanız durumunda sarkar, içleri boşalır. Ancak göğüslerinizi daha dik ve dolgun gösterecek bir sutyen takarak anında görünüşünüzü 10 yıl önceye alabilirsiniz.

Adım 5

Cilt renginize uygun bir saç rengi seçin ve saçlarınıza mutlaka düzenli olarak bakım yapın. 40 yaşına geldiğinizde, kapatmanız gereken baya çok gri, beyaz saçımız oluyor. Beyazlayan saçlarınızı ten renginizden çok daha koyu bir renk tonuyla boyarsanız, diplerinizi kapatmak için sık sık kuaföre gitmeniz gerekir. Ancak açık renkler veya vurgulanan saçlar griyi daha iyi gizler, her ne kadar bakımı biraz daha pahalı olsa da.

Adım 6

Yaşlanan cildin tedaviye ihtiyacı vardır. 30’lu yaşların sonlarında derin çizgiler ortaya çıkmaya başlar. 40 yaşına gelindiğinde ise sadece daha belirgin kırışıklıklar değil, aynı zamanda cilt renginin değişmesi ve kuruyan cilt ile de uğraşmanız gerekebilir. Noktalar, çizgiler ve kabalaşan deriden kurtulabileceğiniz vitamin ve mineral içeren kremler konusunda bir cilt doktorundan yardım alın. Çok daha derin hatlar içinse, Botox veya jel dolgu maddeleri daha iyi bir seçenek olabilir. Bir de cildinizin daha fazla hasar görmesini önlemek için daima güneş kremi kullanın.

Adım 7

Daha hafif makyaj yapın. Ağır fondöten ve pudralar, gün içinde kırışıklıklara ve çizgilerin içine dolar, sizi daha yaşlı gösterir. Bu bakımdan daha yumuşak bir göz farı ve daha açık renk dudaklarla kusurları gizleyebilir ve sorunlu bölgelere olan dikkati en aza indirebilirsiniz. Ayrıca cildinize zemin rengini uygulamadan önce mutlaka nemlendirin, böylece cildiniz daha iyi nemlenir ve kırışıklıklarınızın görünme ihtimali de azalır.

One thought on “40 yaşındayken nasıl 10 yıl daha genç görünebiliriz?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Esin Kilyos dedi ki:

  7 adımın her biri gerçekten değerli 🙂

 • Günaydın💛 Sağlıklı büyümelerini istediğimiz güzel meleklerimiz için anneler olarak yapacağımız en önemli şey doğru, gerçek temiz gıdayla, iyi beslenmelerini sağlamak. Bana okul çağındaki çocuklarımıza yemesi ve tadı zevkli sağlıklı neler yapabiliriz Ayşe diye soranlarınız için harika önerilerim #aysetolgaiyiyasam com'da www.aysetolgaiyiyasam.com/cocuklarinizin-severek-yiyecegi-6-saglikli-onerisi
 • Ağustos ayı, gökyüzü çok hareketli.. retrolar , tutulmalar. Yani konuşacak çok konu var. Astrolog Anıl Can @anilcanofficial İle bugün aslan burcundaki Güneş tutulmasının etkileri #youtube kanalımda. Video linki profilimde https://youtu.be/vzUxUkgdU8k
 • Cem!! Cem, güzel kalpli, yetenekli, Çalışkan, adam gibi adam arkadasım. Haberin geldi, bu dünyadan gitmişsin, Cem ah Cem, ne diyeyim! Elbet tecelli Allahtan mekanın cennet olsun arkadasım seni çok özleyeceğim be😥 #cemlokmanhekim
 • Güneş, Ay ve Gerçek, asla gizlenemeyecek üç şey. #kendinibil #knowthyself #nosceteipsum
 • Canlar, bir pazarı boş geçirmeyelim dedim size şahane bir hediye getirdim ! @atasunoptik'i takip ederek #busesebakarlar ve #AtasunOptik hashtag’i ile Atasun Optik’in Bakarlar şarkısını söylediğiniz videoyu paylaşın, Atasun Optik’ten 250 TL değerinde hediye kartı ile hayatınıza renk katma şansını yakalayın!
 • Günaydın, şahane pazarlar dilerim 💜☀️
 • Dostluğa, en saf neşeye, muhabbete. #4everyoung bro @ersankasikara 👫🙏🏻💜✨
 • Bir #tbt bu fotoğrafı #barselona çekmiştik.. Sagra da Familia'nın huzurlu bahçesinde, güvercinlerin, köpeklerin, yaşlı çiftler ve bebeklerin arasında mutluluk ve neşeyle oturmuş, derin bir şükran hissetmiştim. Şimdi bu şehirde de Korku, çok büyük acı, derin bir keder, büyük bir sessizlik var! Sebebi ne olursa olsun, sesini duyurmak için terörün her türlüsünü lanetliyorum. Terörden hayatlarını kaybeden başta güzel ülkemin güzel insanları, şehitlerimiz, tüm dünyadan güzel insanların ruhu şad olsun, mekanları cennet olsun!
 • En iyi gününde, en kötü gününde, sırtını yaslarsın.. dile kolay #32sene çocukluk arkadasım, en değerlim Şebom. Ben seni nasıl anlatayım ne diyeyim.. Çıkarsız, şartsız, en saf dostum iyi ki doğdun, Allahım sana sevdiklerinle neşe, sevgi, bolluk, sıhhat dolu nice seneleri beraber kutlamayı nasip etsin.. iyi ki varsın, seni çok ama çok seviyorum @sebnemek 💜🖤
 • Hey zaman!! Bana hem çok yakın hem uzaksın. #tbt bakar mısınız? Daha yaşını bile doldurmamış, güzel kuzum. Nasıl da şaşırıyor, canı yanınca. Hayatı da böyle öğrenmiyor muyuz? Çarpa, kıra, döke, döküle. Öğreniyor ve güçleniyoruz elbet ama sertleşmeden olsa ne güzel. Büyüyen tüm meleklerimiz kalpleri hem iyiyi gören, hep naif, hep yumuşacık kalsın. 💜🦄🌟
 • Bir #tbt Çocuklarımızı beslemek, erkeğimize çekici görünmek.. Biz hepsiyiz. Biz kadınız, kıvrımlarımızla güzeliz..Ancak medya v baska kaynaklardan kazınan kodlar ile kadın beğenilme ihtiyaçlarını şekillendiriyor. Halbuki, özgünlüğümüzü takdir etmeliyiz. Podyumda yürüyen sopa kızlardan olamayız. Bizim kalçamız var, göğüslerimiz var. Büyük ya da küçük bu önemli değil. Büyük olsa, küçük ister. Küçük olsa, büyük. Tabi ki yanlış anlaşılmasın cinsel obje olmaktan sıyrılıp kadın olmayı hissetmek, kendini her şeyinle sevmekten bahsediylrum. Var olanı sevip, kendimizi takdir ettiğimizde hemcinslerimizle eğer var ise rekabet kalmayacak. Kendinden emin olan, kendini beğenen her birey başarılı, güzel ve akıllı insanların çevresinde olmasını ister. Öğrendiğim şeylerden biri de bu. Güzel başarılı kadınlar beni motive ediyor.“Kızlar rekabet eder, kadınlar destekler. " Siz hangisisiniz?” Kendinizi çok sevin, kendinizi çok sevmekten asla vazgeçmeyin. Çünkü her şeyinizle muhteşemsiniz. #tbt Foto @formsantedergisi #iyiliksende
 • Takdir ediIiyorsan değiI, takIit ediIiyorsan başarmışsın demektir. 🦄💜 #iyiliksende Foto @sinemguvenofficial

Takip Et!