© 2017 Aysetolgaiyiyasam.com - Tüm Hakları Saklıdır.

40 yaşındayken nasıl 10 yıl daha genç görünebiliriz?

Yaş ilerledikçe cildimiz eski canlılığını, gençliği kaybediyor. Özellikle de 40 yaşın üzerine geldiğimizde cilt bakımız için yeni ritüeller geliştirmek, yeni beslenme programları uygulamak zorundayız. Cildimiz ve bedenimiz yaşlandıkça, görünüşümüzün kötüye gidişini durdurmak, hatta onu 10 yıl daha geriye götürmek için size bazı önerilerim olacak. Çok basit cilt bakımı ve beslenme kurallarını uygulamak sizin daha genç görünme isteğinizin yerine gelmesine yardımcı olacak.

Adım 1

Dişlerinizi beyazlatın. Yaş ilerledikçe dişler koyulaştığından, sarı dişler yaşınıza dair iyi bir göstergedir. 40 yaşına geldiğinizde, kahvenin ve belki sigara içmenin etkileri dişlerinizde çok daha açık ve net bir şekilde görünür hale gelir. Ciddi bir sararma durumu için diş doktorunun uygulayacağı beyazlatma işlemi iyi gelecektir. Daha hafif durumlar içinse evde kullanım için uygun olan özel diş macunu ve jelleri de kullanabilirsiniz.

Adım 2

Kilonuzu kontrol altında tutun. Yaş ilerledikçe, özellikle de 30 yaşından sonra metabolizma yavaşlar. Eğer egzersiz yoğunluğunu arttırmazsanız, yılda birkaç kilo vermek bir yana, alırsınız. Yaşınız 40’a ulaştığınızda ise, bu 10 kilo veya daha fazla kilo anlamına gelebilir.

Adım 3

Daha yeni, genç stilde giyinin, ancak aşırıya da kaçmayın. Çok dar ve kısa üstlerden ve gösterişli kumaşlardan kaçının. Zira böyle kıyafetler sizin çok yorgun olduğunuz, çok yaş aldığınıza dair mesajlar içerir. Öte yandan, saklanacak bir şey olduğuna dair izlenim veren “anne” kot pantolon ve aşırı şık giyim eşyalarından da kaçının. 40 yaş üstü kadınlara yönelik moda dergilerine bir göz atın. Bu sayede daha genç tarzda nasıl giyinip daha klas kalabileceğiniz konusunda fikir edinebilirsiniz.

Adım 4

Kesinlikle kaliteli, iyi bir sutyen alın, kullanın. Göğüslerinizi daha iyi gösterecek bir sutyeni pek çok mağazadan satın alabilirsiniz. Göğüsler yaşlandıkça ve özellikle de çocuk sahibi olmanız durumunda sarkar, içleri boşalır. Ancak göğüslerinizi daha dik ve dolgun gösterecek bir sutyen takarak anında görünüşünüzü 10 yıl önceye alabilirsiniz.

Adım 5

Cilt renginize uygun bir saç rengi seçin ve saçlarınıza mutlaka düzenli olarak bakım yapın. 40 yaşına geldiğinizde, kapatmanız gereken baya çok gri, beyaz saçımız oluyor. Beyazlayan saçlarınızı ten renginizden çok daha koyu bir renk tonuyla boyarsanız, diplerinizi kapatmak için sık sık kuaföre gitmeniz gerekir. Ancak açık renkler veya vurgulanan saçlar griyi daha iyi gizler, her ne kadar bakımı biraz daha pahalı olsa da.

Adım 6

Yaşlanan cildin tedaviye ihtiyacı vardır. 30’lu yaşların sonlarında derin çizgiler ortaya çıkmaya başlar. 40 yaşına gelindiğinde ise sadece daha belirgin kırışıklıklar değil, aynı zamanda cilt renginin değişmesi ve kuruyan cilt ile de uğraşmanız gerekebilir. Noktalar, çizgiler ve kabalaşan deriden kurtulabileceğiniz vitamin ve mineral içeren kremler konusunda bir cilt doktorundan yardım alın. Çok daha derin hatlar içinse, Botox veya jel dolgu maddeleri daha iyi bir seçenek olabilir. Bir de cildinizin daha fazla hasar görmesini önlemek için daima güneş kremi kullanın.

Adım 7

Daha hafif makyaj yapın. Ağır fondöten ve pudralar, gün içinde kırışıklıklara ve çizgilerin içine dolar, sizi daha yaşlı gösterir. Bu bakımdan daha yumuşak bir göz farı ve daha açık renk dudaklarla kusurları gizleyebilir ve sorunlu bölgelere olan dikkati en aza indirebilirsiniz. Ayrıca cildinize zemin rengini uygulamadan önce mutlaka nemlendirin, böylece cildiniz daha iyi nemlenir ve kırışıklıklarınızın görünme ihtimali de azalır.

One thought on “40 yaşındayken nasıl 10 yıl daha genç görünebiliriz?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Esin Kilyos dedi ki:

  7 adımın her biri gerçekten değerli 🙂

 • 21 Ekim Cumartesi günü saat 13:30’da Caddebostan sahilindeyiz, LCWaikiki #SporlaKalTürkiye etkinliğine hepinizi bekliyorum. @myptofficial Burak Ay hocamızla spor yapacak, iyi yaşam tüyolarımı paylaşacağım.. Haydi, gelin hep birlikte spor yapalım, günün ritmini artıralım.
@lcwaikiki #lcwaikiki #LCWSports #LCWSporlaKal
 • Günaydıııınnn!! Harika bir video! Paylaşmak istedim. Kendi sanatını halkı yükseltmek için, iyileştirmek için kullanan sanatçıya selam olsun. Kızlar güçlü, akıllı, hızlı, becerikli, çalışkan, narin, güzel ve başarılıdır. Bakın @beyonce kraliçem, dünyadaki tüm kız çocuklarına eğitim, daha iyi hayat şartları sağlamak için global bir farkındalık projesi başlattı! Kız çocuklarına uygulanan şiddeti, ayrımcılığı, cinsel obje olarak kullanılmalarına karşı çıkan bu kampanyada diyor ki: Tüm dünyadan kızlarımızı hayallerini gerçekleştirebilmeleri için destekleyelim. Bağışlarınız için www.globalgoals.org/dayofthegirl
 • Yetenekli ve centilmen arkadasım @memetozer1907 in, @memetozerilemutfakta programına konuğum. Saat 13.15 te #foxtv de, biribirinden lezzetli yemekleri yaparken neler konuşuyoruz neler. Bekleriz #memetözerilemutfakta
 • Bugün #dünyagıdagünü. 
Dünyada 2,1 milyar insan açlık ve yoksulluk sınırının altında yaşıyor. Buna rağmen üretilen gıdanın üçte biri sofralara bile gelmeden çöpe gidiyor. Gıda nimettir dostlar. Tüketebileceğimizden fazlasını almadan, saklama koşullarına uygun saklamalı . Çocuklarımıza gıdanın değerini öğretmeli.
 • @shabalifeclub spora gönül vermiş iki kadın girişimcinin Acıbademdeki spor ve iyi yaşam Merkezi, ben de artık burdayım.. Sağlıklı ve iyi yaşam atölye çalışmalarım için @shabalifeclub hesabını takipte kalın! Saat 15.15’ ten itibaren iyi yaşam sohbetiyle canlı yayındayım, beklerim! Sevgili Hidayet- Banu Türkoğlu çiftinin arasında ilk kez kısa boylu kaldım🙏🏻💚
 • Harika bir etkinliktiii!! #SporlaKalTürkiye dedik, gelenlerle Bebek parkını salladık, @lcwaikiki ile spor keyfini ben ve @myptofficial ile beraber çıkarmak isteyen herkesi 21 Ekim Cumartesi Caddebostan sahile bekliyorum!
 • Enerjiyi Yerinde Yaşa! 🍃 @egeperla #egeperla #enerjiyiyerindeyaşa #isgyo
 • Yarın benimle ve spor hocam Burak Ay ile @myptofficial beraber @lcwaikiki Sports’la #SporlaKalTürkiye etkinliğinde buluşalım mı? 14 Ekim Cumartesi günü saat: 13:30’dan itibaren Bebek parkında #lcwakiki etkinlik alanına bekliyorum. Haydi, gelin hep birlikte spor yapalım, günün ritmini artıralım @lcwaikiki #lcwaikiki #LCWSports #LCWSporlaKal
 • ✅Şans eseri değil, seçimlerimle yaşamayı; ✅Bahaneler bulmayı değil, değişimler yapmayı; ✅Manipulasyonu değil, motivasyonu; ✅Kullanılmayı ya da kullanmayı değil, faydalı olmayı; ✅Kendime acımayı değil, özgüvenli olmayı; ✅Başkalarının tavsiyelerini değil, kendi iç sesimi dinlemeyi S E Ç İ Y O R U M
____________________________________
Ben sende bu potansiyeli görüyorum Ve biliyorum yapabilirsin. Haydi, şikayeti tembelliği reaktif davranmayı bırak. Dünyada görmek istediğin değişim, sen ol! 🤘🏻 #8haftadadegisim
 • Bu sabah böyle, değerlerini hatırla. Eğer ailen, yaşadığın toplum sana bu değerleri kazandıracak potansiyelde değilse bile, gözünü- kulağını- kalbini- aklını açık tut. Değerlerini belirle ki, insan olma yolunda şaşmayasın. Pusulan sanat ve bilim olsun.. İyi sanata ver kendini, edebiyatı- iyi müziği dinle sindir.. Barış Manço dinle mesela, Anadolu'nun tüm felsefi, ruhani sistemlerini harmanlar #barışmanço kuşağının tüm diğer sanatçıları gibi.. Bektaşiliği, Sufiliği sindirir, sanatına yansıtır. Çünkü müzik, plastik sanatlar, sahne sanatları, performans sanatları halkı yüksek duyguları deneyimletmek, öğretmek, göstermek için vardır, sanat iyileştiricidir çünkü, düşündürücüdür ve yükseltir sizi. Sana bu ülkenin kurucusu " Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir " demişken sakın ondan kopma #atatürk
 • 11 Ekim #DünyaKızÇocuklarıGünü, bir gün önceden koymuşum.. Hayal gücü ve yaratıcılığı elinden alınmamış özgüveni, öz değer duygusu yüksek evlatlar yetiştirmek aileleri olarak görevimiz olsun. Kızlar her işi #kızgibi Harika yapar, öyle bir annenin kızıyım, öyle bir kız çoçuğunun annesiyim.. #DünyaKızÇocuklarıGünü kutlu olsun..
 • #şizandra Bu bitkinin ismini bir yere kaydedin çünkü önümüzdeki dönemlerde daha fazla duyacaksınız! #şizandra Kuzeydoğu Çin’e özel bir sarmaşık bitkisi ve Rusya’nın bazı bölgelerinde de bulunuyor. Herkesin orman meyveleri ve üzümler tükettiği şu zamanda Şizandra blendera atılacak bir başka meyve gibi görünse de, aslında geleneksel Çin tıbbının zencefilden sonra göz bebeklerinden biri. Bu arada yorum kısımlarında gilanboru/ gelenoglu/ vb halk dilindeki isim karmaşası yaşanan Latince ismi Ribes rubrum olan Frenk üzümü İle karıştırılmış, sevgili takipçim fotosundan benzermiş olabilirsiniz ancak bu ürün Türkiye'de yetişmez, sadece Çin'de yetişir. Bu örnek yine sizlere neden uzmanı değilseniz doğadaki her şeyi bilmeden kullanmamanız gerektiğini gösterir. Schizandra sinensis, yüksek ağaçlarda yetişen çalımsı bir görünüştedir. Yemiş olarak yenmeyecek kadar zor bir tadı vardır. Çin tıbbında şifa verici karışımlarda kullanılır. Cilt yatıştırıcı, bağışıklık güçlendirici, enerji vericidir. #şizandra nedir merak ediyorsanız aysetolgaiyiyasam.com bekleniyorsunuz. Yazı linki profilimde

Takip Et!