© 2017 Aysetolgaiyiyasam.com - Tüm Hakları Saklıdır.

Bir mazoşisti fark etmenin 10 yolu

Bir mazoşisti fark etmenin 10 yolu

Çevrenizdeki birinin mazoşist eğilimlere sahip olup olmadığını nasıl anlarsınız?

1. ‘’hayır’’ diyemiyorsanız…

Birinin mazoşist olduğunu gösteren bir numaralı işaret, hayır diyememeleridir. “Hayır” bencil veya kabalık değildir. Radikal öz bakımın bir hareketidir. Bu da, kendinize gerçek ya da mecazi bir acı çektirmeden evet diyemediğinizi söylemenin bir yoludur. Evet mi yoksa hayır mı söyleyeceğinizden emin değilseniz, bekleyin ve derin bir nefes alın. Evet deme eğiliminiz, birisini mutlu etmek veya onay almak arzusundan mı geliyor? Motivasyonlarınızı kontrol edin ve kendinize nazik olmak için izin verin. Unutmayın, “Hayır” tam bir cümledir ve sonsuz şefkat ve hassasiyetle söylemek de her zaman mümkündür.

2. Kendini “iyi” hissettirmek konusunda takıntılı olurlar.

Sabah meditasyon pratikleri önemli. Her gün, hasta olduklarında bile, yoga yapmaya ya da egzersiz yapmaya kafayı takarlar. Doğum gününüz olsa bile, vegan diyetinizle ilgili kaçak yapmaya izin vermezler. Disiplin ve iyi niyetle ilgili yanlış birşey olmamasına rağmen, tuhaflıklarımız, sapmalarımız, zaferlerimiz ve hatalarımız bizi bu kadar güzel bir insan yapmaktadır. O nedenle derin bir nefes alıp rahatlayın.

3. İnsanları, hayvanları veya gezegeni kurtarmaya kalkışırlar.

Kurban, şahit ve failden oluşan sağlıksız bir psikolojik döngüde yer alırlar. Onları bu kalıptan çıkarmanın tek yolu, yalnızca devre dışı bırakmaktır.

Eğer sizi bir işe layık görmüyorlarsa, sonuçları iyi olmaz. Aşırı hayal kırıklığı yaratır.

4. Başkalarının vermeye çalıştığı nimetleri almakta direnirler.

Birçok kişi, özellikle de şifacı olan kişiler, çok fazla nimet akışının gerçekleşmesiyle rahatsız olma eğilimindedir. Bunu çevirebilmek için, aldığınız kaslara “bench press” uygulaması yapmanız gerekecek.

Biseps de olduğu gibi, alıştırdığınız kasların egzersiz yapması gerekir. Güzelliğe, aromaterapi yağlarına, taze çiçeğe ve bir senfoniyi her açıdan hayatınıza katın. Buna direnmek yerine bütün güzellikte egzersiz yapın. Hepimiz kutsamayı hak ediyoruz – siz de öyle yapın.

5. Odaya sakince girip, narsist ararlar.

Biliyorum biliyorum. Narsistler çok seksi, karizmatik, cazip ve baştan çıkarıcı olabilirler. Ama yine de o tuzağa derhal düşeni görürseniz, kesinlikle bir mazoşisttir.

6. Kendisi için direnme yolu olarak dik duramaz.

Bu nazik, merhametli ve rahat edici durumda bir sıkıntı olabilir. Kendinizi bir paspas haline getirmek için başka şeyler de yaparsınız. Yumuşak ve verimli olun, aynı zamanda şiddetli ve “kabına sığamayan’’ olmanın ritmini kaybetmeyin.

7. Mükemmeliyetçiliğe hayranlık duyarlar.

Hayat dağınık. Kusurlu olarak algılanma korkusu insanı yorabilir. Olsun, ruhuna kusurlu olması için izin ver. Denemek, vazgeçmek, zor yolu öğrenmek, yukarı çıkmak, aşağı inmek ve Ruhun Karanlık Geleceği ile mücadele etmek için alana ihtiyacın var.

8. Olumsuz duygular için kendilerini yargılarlar.

Bazen üzgün, kaybolmuş, hayal kırıklığına uğramış, korkmuş veya kızmış olmayı önlemenin bir yolu yoktur. Spiritüel bypass, yani enerjinizi değiştirerek veya düşüncelerinizi izleyerek duyguları gizleme hali, hep tekrarlanarak yaşanmış olabilir. Kısa vadede acı verici duyguları önlemenize yardımcı olabilir, ancak kendinizi baskı altına almak, mizahi ruhu parçalayan bir türdür. Hiçbir duyguyu “yanlış” olarak geri almaz veya değerlendirirken hissettiğiniz şeyleri hissetmemeye çalışamazsınız. Hiçbir şekilde direnmeyin. Rahatladığınızda, en acı duyguların ne kadar çabuk geçtiğine şaşıracaksınız.

9. Dram seni çekiyor!

Mazoşistler her anı dram olarak görür ve yaşarlar. Eğer bir dramın ortasında kalmak isteyenlerdenseniz, bunun nedenlerini araştırın. İçiniz mi inciniyor? Acı çekmek istemiyor musunuz? İçinizdeki duruluğu geliştiren insanlara ve durumlara öncelik vermek için kendinize izin verin.

10. Bir şey çok lezzetli ise, diğer yola koşarlar.

Hepimizin aşırı hoşgörülü hedakçılara dönüşmesi gerektiğini önermiyoruz, basit zevklere rahatlama yeteneği mazoşizmin bariz bir işaretidir. Hayatın aktığı zaman kendinizi sıkışmış buluyor musunuz? Hayatta iyi olan her şeyin acıyla birlikte olduğunu söyleyen bir hikayeniz var mı? Hikayeyi yeniden yazmanın zamanı geldi. Aşırı acılardan kendinize sonsuz nimet çıkarabilirsiniz. İlla bir durum güzel ve iyi hissettiriyor diye de acıya koşulmaz ki…

Bu listedeki bazı noktalar sizi tarif ediyorsa, kendinizi sirkeleyin. Sadece gözlerinizi kapatın ve kendinizi koşulsuz besleyen, rahatlatan, koruyan ve sevdiğiniz büyük sevgiyi ve huzuru size sarılır halde hayal edin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 • Gelecek kadınlardır. Çünkü dişi; tarih boyunca doğuran, bakan, besleyen, onaran, toplayan, iyileştiren, birleştiren, bütünleştirendir. Anne, tanrıça, nine, gelin, teyze, kraliçe, kız evlat. Ayın evreleri gibi tohumdan büyür olgunlaşır ve meyvelerini verir. Kadın barıştır, kadın yuvadır, kadın vatandır. Kadın dünyadır, dünya da kadın. Toprağın, dünyanın enerjisi onda yansır. 
Dün akşam verilen #eleleavonkadınödülleri, üzerine geçen sene Yani 2016 senesinde kazandığım Kadın girişimci ödülünü alırken yaptığım konuşmadan paylaşmak istedim . Her sene olduğu gibi bu senede harika bir törendi, ilham veren, cesaret veren kadınları görmek beni çok motive etti.. Dün gece töreni izlerken tekrar şunu hatırladım.
—————————————————- Kız kardeşlerim, dişil enerjinize sahip çıkın, düşüncenizde, evinizde, okulunuzda, mahallenizde ana gibi birleştiren, yapıştıran, iyileştiren olun. Kız kardeşlerim kadını kadınla, bölmeye çalışanlara, bizi birleştiren şeyin çok daha büyük, çok daha eski, çok daha kutsal ve çok daha kuvvetli olduğunu göstermeye var mısınız? Foto @tworoutes
 • Herkese selam,#apiterazen ile ilgili o kadar çok soru geldi ki sizden, bir canlı yayın yapmaya karar verdim. Bugün saat 19.00’de canlı yayında #ApiteraZen Üzerine sorularınızı cevaplayacağım. Apitera Zen kullanım alanları, bağışıklığı nasıl destekler, aktif içeriğindeki super besinlerin faydaları konuşacağım konular.. Sizi de bekliyorum!! Ne de olsa #bizehergün #ApiteraZen
 • Gününüz aydın olsun, telefonumun içindeki tatlı insanlar! Bugün bir incelik, nezaket, bir iyilik yaparak bir insanı sevindirme günü olsun mu? Bugün şefkate, nezakete, anlayış, empati ve sevgiye 1 dakika ayırmak ister misin? Varlığın bu dünyaya bir mesajsa eğer, bu mesajla ne vermek isterdin? İş arkadaşına gülümsemek, birine yardım etmek, nazik davranmak, güzel bir hanıma kapıyı açmak, birine kocaman sarılmak, ağlayan birine destek vermek, zor durumdaki bir yabancıya yardım etmek, birinin sorununu gidermek. Bana çok iyi geliyor, çünkü hepimiz birbirimizi yukarı çektikçe, yükseleceğiz. Haydi o halde iş başına. Haftan şahane geçsin #whpmystyle Foto @ozlemyldz_ #kalimera 🇬🇷💙
 • Biz 15 Ocakta, bizlerle beraber 8 Hafta boyunca, kendi sınırlarını yıkarak, konfor alanından çıkmayı, kendi karanlıklarını aydınlatarak #yenibirben diyecek kararlılıkta 10 kişiyi seçmek icin başvurularınızı bekliyoruz! İlerlemeni, iyileşmeni, daha iyi olmanı engelleyen “Eski Sen”e veda etmek istersen, sen de #8HaftadaDeğişim ekibine katıl, kendi hayatının kahramanı ol… #YeniBirBen olma yolunda yanında olacak ekibim alanlarının en iyileri; Spor Eğitmenlerimiz Burak Ay @myptcom ve Tuğrul Çağrı Yılmazer @tugrulcagriyilmazer ile sporu, Diyetisyen Serap Akyol @dytserapakyol ile doğru beslenmeyi, İlker Çağlayan @_ilkercaglayan_ ile temiz beslenmenin püf noktalarını, profesyonel yaşam koçu Müge Çevik @mugecevik_ mutluluğu öğrenmeyi, Sporcu mentoru Arzu Alkan @arzualkan_ ile motivasyonu ve asla pes etmemeyi, bendeniz Ayşe Tolga ile de ruh-beden ve zihnin bütünsel yapısını kavramak istiyorsan tam boy fotoğrafın, doğum tarihii, kilonu, boyunu, adresini içeren maili merhaba@aysetolgaiyiyasam.com’a ilet. Video @firatgurgen İletişim ajansı @idecon_idea
 • Herkese şahane bir cumartesi diliyorum.. Bu hafta sonu sinema keyfi yapacaklara bir müjdem var, biliyorsunuz yepyeni #apiterazen filmimiz hem tv’de hem de sinemada yayında! Sinemada filminizi izlerken, arada oynayan Apitera Zen reklam filminden benim yer aldığım karenin fotoğrafını çekin, #BizeHerGün etiketiyle paylaşın, çekilişle ApiteraZen, ApiteraUp ve ApiteraMind kazanma şansı yakalayacak 50 kişiden biri olun. Bence denemeye değer diyorsan, fotonu bekliyoruuumm!!
 • Koskoca bir sene önümüzde, nasıl bir sene olsun istiyorsun? Yeni sene için çözümlemelerim devam ediyor. ♦️YARGILAMA! ♦️ Geçtiğimiz yıllardan buraya tüm insanlık, kalbimize inen darbeler ve omuzlarımıza inen vicdan denen yükü taşıyarak geldik. Bizim gibi olmayanı öteki, düşünmeyeni başka, aynı fikirde olmayanı dışarıda, bizim gibi davranmayanı başkası ilan ettik.Yargıladık, kınadık, eleştirdik, dışladık, ayıpladık, suçladık. Hep başkasına baktık. Diğerine.. ancak biliyor musun, diğer taraf yok, başkası diye bi şey yok. Bölünme ziihninde, egonla beraber bilincinde başlıyor. Ayrı olduğunu unut. Birsin. Her şeyle bir, her şey sensin. Yargıyı kalbinden çıkarmak ve sevgiyi gerçekten hissetmeye ne dersin? Neden mi, çünkü kalbin dünyanın en önemli enerji merkezidir. kızgınlık, öfke, üzüntü enerjisi kalbinde oldukça çevrende başka bir şey görmeyeceksin. Öz yağlar, bazı elementler, kuartz kristalleri gibi yüksek frekansa sahiptir. Gül yağı evrensel titreşimi en yüksek materyallerdendir. Kalbini yumuşatmak istersen, aromaterapiyi kullanabilirsin. Tedavi edici güce sahip, en üst titreşimde olan öz yağ Gül öz yağıdır ve 320 Mhz olarak ölçülmüştür. Saf gül yağını kokla, saf gül suyunu kalbine sevgide kalması için sür, böylece kendine, dünyamıza sevgiyle bakacaksın. Çünkü inan , hepimizin en çok ihtiyacı olan tek şey bu .. 💓Foto @balibey
 • Nedir ApiteraZen? 
Bal, propolis, zencefil, karanfil, tarçın, limon ve karabiberin mükemmel karışımıdır! Soğuk havalardan korunmak için bağışıklık sisteminizi güçlendirmeniz gerekiyor, ApiteraZen vücut direncinizi artırmanıza destek olur.. Bu yüzden #BizeHerGün #ApiteraZen
 • İşteee, beklediğimiz reklam nihayet yayındaaaa!! @balparmakbal ile işbirliğimizin ikinci döneminde yepyeni #apiterazen Reklamımız!! Soğuk havalar, uykusuzluk, stres ve mevsim değişiklikleri kâbusunuz olmasın! Kış aylarında zinde kalmak için #BizeHerGün ApiteraZen yeter. Ajans @alametifarika11 Yönetmen @serdarerener
 • Yeni yıl çözümlemelerine devam. Bugün;
♦️ERTELEME! ♦️Hayat sana rağmen devam ediyor. Hedeflerini, isteklerini erteleme. Bazen oturduğumuz yerde, hiç bir şey yapmadan hayatlarımızda olumlu şeyler olacağını, istediklerimizin gerçekleşeceğini sanıyoruz. Şu konuda başarılı olana kadar mutlu olamam" gibi şeyler söyleyerek, kendimizi şartlandırıyoruz. Mutlu olmak için sürekli bir sebep, sürekli bir hedef koyuyoruz.. Örneğin; babam iyileşinceye kadar, sevgilimi elde edene kadar ya da şu işe girinceye kadar mutlu olmayacağım gibi . Oysaki gerçek mutluluğu yaşamak için, gerçekten mutlu olmak için tüm bu zorlukların ortasında da geçerli sebeplerimiz, çok pratik yollarımız var. Her sabah sağlıklı kalkabilmek, yediklerimizin tadını alabilmek, sevmek ve sevilmek, sahip olduğumuz parayla satın alınamayan şeyleri hep hatırlamak.. Şükür edebilmek.. Mutlu olmak yakalayacağın, his değildir, bilinçli tercihlerle yaptığın ve sürekli içinde oturduğun bir saraydır. Foto @motherswallow for @tworoutes
 • Değişim bütünsel olmalıdır. Zihni değiştiremeyen, duygusal olarak kendini tanımayan kişi bedenini kalıcı olarak değiştiremez. 
Ben diyorum ki, mesele değil kilo...
Bu yüzden kilo alıp verirsin, bu yüzden spora başlayıp bırakırsın.. Eksik olan bu, işte bu yüzden, iyi yaşam öğrenilir dedim ve #8HaftadaDegisim i 2016 Şubat başında hayata geçirdim. Sayısız danışanımız ruhsal, zihinsel ve bedensel olarak değişim yolunda adım attılar ve başardılar! Kendileri icin ideal görüntülerine kavuştular, iyi hissetmeye başladılar, iyileştiler!! Şimdi sıra bende diyorsan, geri sayım başladı!!! Online olarak dijital platformda Türkiye'nin ilk online bütünsel koçluk programı #8haftadadegisim başta ben olmak üzere, alanlarında uzman olan diyetisyen, beslenme uzmanı, spor hocaları, estetik cerrahlar, dermatologlar, yaşam koçları, sporcu mentörleri, stil danışmanları, kuaför, makyör ve makyözler, zarafet ve beden dili uzmanları, estetisyenler, diş hekimleri, terapistlerden oluşan 8 Haftada Değişim ekibi sizlerle çalışmak ve tanışmak için bekliyorlar. Yapman gereken: boy, kilo, yaş, tam boy fotonu, adres ve kısa bir yaşam tarzı bilgilerinle merhaba@aysetolgaiyiyasam.com yollamak
 • İlerlemeni, iyileşmeni, daha iyi olmanı engelleyen “Eski Sen”e veda et. Sen de #8HaftadaDeğişim ekibine katıl, kendi hayatının kahramanı ol… #YeniBirBen darken yanında olacak Spor Eğitmenlerimiz Burak Ay ve Tuğrul Çağrı Yılmazer ile sporu, Diyetisyen Serap Akyol ile doğru beslenmeyi, İlker Çağlayan ile temiz beslenmenin püf noktalarını, Müge Çevik ile mutluluğu öğrenmeyi, Arzu Alkan ile motivasyonu ve asla per etmemeyi, Ayşe Tolga ile de ruh-beden ve zihnin bütünsel yapısını kavramak istiyorsan tam boy fotoğrafın, doğum tarihii, kilonu, boyunu, adresini içeren maili merhaba@aysetolgaiyiyasam.com’a ilet. @8haftadadegisim
 • Başlıyoruz! @8haftadadegisim 4. Dönem 16 Ocakta baslıyor!! İyi yaşam öğrenilir dedim ve #8HaftadaDegisim i Şubat 2016 hayata geçirdim. #8HaftadaDeğişim 4. döneminde ruhsal- bedensel ve zihinsel olarak değişmesine katkıda olacağımız bu değişime hazır yeni adaylar için sabırsızlanıyoruz. Başvurular için tam boy fotonuzu, doğum tarihinizi, kilonuzu, boyunuzu, ev adresinizi, iletişim bilgilerinizi içeren maili merhaba@aysetolgaiyiyasam.com iletiniz.

Takip Et!