© 2017 Aysetolgaiyiyasam.com - Tüm Hakları Saklıdır.

En Kolay Göbek Eritme Hareketleri

En Kolay Göbek Eritme Hareketleri

 

Karın bölgesi biz kadınların vücutlarında en çok dikkat ettikleri yerlerden biri. Düz bir karın ve yağsız bir göbek bölgesine sahip olmak her zaman en çok sorulan sorulardan biri. Uzun süre spor yapan kişilerde bile küçük bir kaçamak atıştırmadan sonra bile ortaya çıkabilen göbek, erimesi en zor bölgelerden biri. Ama asla erimiyor demek anlamına da gelmiyor.

Sağlıklı yaşamın en önemli adımı hayatımıza katacağımız egzersiz yapma alışkanlığıdır. Kilo verme konusunda başarının %70’i mutfakta çözülse de, bölgesel fazlalıklarımızı eritmek için ihtiyaçlarımıza uygun seçeceğimiz hareketler de geriye kalan %30’u oluşturacak. O zaman sizinle ilk hedef göbek bölgesine kilitlenelim ve düzenli olarak yapıdığında ciddi işe yarayan evde bile yapabileceğiniz en kolay göbek eritme hareketleri listemizi hazırlayalım.

Bu listedeki hareketlerin en güzel tarafı evde kendi ortamınızda kolaylıkla yapabileceğiniz hareketler olmasıdır. Böylece spor salonuna gitmemek için kurduğunuz bahaneler de artık işe yaramayacak. O zaman işte hareketler…

 

Mountain Climber

Mountain Climber, dağ tırmanışı hareketi, kolay görünse de kol, bacak ve üst gövde birlikte çalışacağı için sizi zorlayacak. Hareketin önemi doğru nefes alış verişinizde gizli ve tabii karın kaslarınızı sıkmakla çok daha faydalı.

Yüz üstü yere yatın ve şınav pozisyonu alın. Kollar dik, omuz genişliği kadar açık ve vücut gergin olacak. Karın kaslarınızı sıkarak, harekete konsantre olun. Sağ ayağınızı göğsünüze doğru çekin ve tekrar geri yerine getirin. Ardından sol ayağınızı aynı şekilde göğsünüze çekin ve geri getirin. Bu harekeri 3 set olarak yapmaya çalışın. Her setteki sayıyı da giderek artırın. Örneğin her set 15 tekrar ile başlayın.

Plank Hip Dip

Konu göbek eritme olunca, size önereceğim hiçbir hareket aslında kolay değil. Çünkü göbeğe yerleşen yağlar çok inatçı, bunlarla baş etmek de kolay değil. Yine çok ilginç ama en hızlı göbek eriten hareketlerden biri geliyor. Bu hareketin de önemli noktası karın kaslarından güç alarak onları işin içine katmak.

Plank pozisyonuna geçin. Dirsekler yerde ayak uçlarındasınız, vücut dümdüz ve gergin. Karın ve kalçanız sıkı. Şimdi hareketi tamamen kalçadan yapacaksınız. Bunu yaparken de karın kaslarından yardım alacaksınız. Kalçayı hafif yana doğru çevirerek yere yaklaştırın ama asla yere değmeyin. Tekrar ilk plank pozisyonuna dönün. Şimdi diğer tarafa dönerek hareketi tamamlayın. Hareket sırasında nefes düzeniniz çok önemli. Bu hareketi de setler halinde yapın. Unutmayın en az 3 set! Yine 15 tekrar ile başlamanızı öneriyorum.

Russian Twist

Russian Twist hareketi görünüşte kolay olsa da doğru duruşu yapabilmeniz açısından çok zorlayıcı bir hareket. Vücudunuzu dengede tutabilmek için bacak ve sırt kaslarınız da birlikte çalışmak zorunda. Bu sebeple de hareket sırasında ayakların yere değmemesi ve belin asla bükülmemesi çok önemli.

Dizlerinizi kırıp ayak tabanlarınızı yere temas edecek şekilde başlangıç pozisyonu alın. Hareketi tamamlayana dek ayakların yere değmemesine dikkat edin. Yere oturduktan sonra dizlerinizi kırarak, ayak tabanlarınızı yere değdirin ve yavaşça 1 karış yukarı kaldırın. Sağlık topunu elinize alın ve sağ kalçanızın yanına getirin. Bedeninizi hafifçe sağa çevirdikten sonra, sağlık topunu yerden hafifçe havalandırın. Daha sonra, topu dizlerinizle karnınız arasındaki boşluktan geçirerek sol tarafınıza götürün. Harekete başladıktan sonra tekrar sayınız tamamlanana kadar topu bir daha yere koymayın.  Topu sağdan alıp sola, sonra tekrar sağa getirdiğinizde 1 tekrar sayılır.

Bu hareket için de setler halinde planlama yapın ve sakın pes etmeyin.

Ters Crunch

 

Göbek eritme hareketleri arasında en etkili olanlardan biri de ters crunch hareketidir. Mekik hareketi ile benzer ancak bu haliyle vücutta daha hızlı yağ yakımı sağlar, özellikle de göbek bölgesinde.

Hareket için sırt üstü yere uzanın. Ardından bacaklarınızı kaldırın ve diz eklemlerinden bükün. Yere 90 derecelik açı olacak halde tutun. Pozisyonunuzu bozmadan dizlerinizi alnınıza çekin ve hareketi tekrarlayın. 15 defa tekrar bu hareket için yeterlidir. Geliştikçe, hareketin tekrar sayısını arttırabilirsiniz. Ama setler halinde yapın. Yine 15 tekrar ile başlayabilrsiniz.

Plank

Plank, karın bölgesinin çalışmasını sağlayan çok etkili egzersizlerden biri. Plank, karın bölgesindeki tüm kasları çalıştırdığı için daha fazla yağ yakımına destek oluyor. Unutmayın kısa sürelerle başlamak haraketi çok daha rahat yapmanızı sağlar. Zamanla plank sürenizi arttıracaksınız. Stabilizasyon gelişecek. Karın kasları da kuvvetlendikçe fayda artacak.

Kolunuzun el ile dirsek arasındaki bölümünü dirseğiniz yerle 90 derece açı yapacak şekilde yere koyun. Tıpkı şınav çekecekmiş gibi vücudunuz yere paralel, omurganız düz ve vücudunuz gergin olmalı. Bu pozisyonda iken vücudunuzu yukarı kaldırın. Pozisyonunuzu 30 saniye boyunca koruyun ve bırakın. Bunu 3 tekrar halinde uygulayın. Zamanla 45 saniye hatta 1 dakikaya kadar çıkabileceksiniz.

Leg Raise

Göbek eritme konusunda etkili bir hareket daha geliyor. Yine stabilizasyon çok önemli. Karın bölgesi kasları kesinlikle harekete destek olacak şekilde gergin ve sıkı olmalı. Boyun ya da belden güç almadan, bacak ve karın ile hareket yapılmalı.

Yere uzanın ve bacakları havaya kaldırın. Kalçanızı 15 cm kadar havaya kaldırın bu arada bacaklar da yukarı uzansın. Daha sonra tekrar yere inin. Bu hareketi sakın hızlı yapmayın. Dilerseniz ellerinizle masa ayaklarını tutarak destek alabilirsiniz. Yine setler halinde yapın, zamanla setler içindeki hareket tekrar sayısını arttırın.

Windshield Wiper

Bu haraket için de tüm vücut koordinasyonu ve denge önemli. Özellikle alt karın kasları çalışacak ve göbek erimeniz için çok etkili olacaktır.

Sırt üstü yere uzanın. Bacakları 90 derece kırın ve yere paralel tutun. Kolları yanlarınıza koyun. Omuzları aşağı çekin ve yere yapışık tutmaya özen gösterin bu önemli. Şimdi bacakları önce sağa sonra sola doğru devirin. Bu hareketi yaparken belden değil kalçadan kuvvet alın ve karın kaslarınızı da işin içine katmayı unutmayın. Bacakları yere değdirmeyin. Yine 3 set, ve her seti 15 tekrar ile başlatabilirsiniz.

Circles in The Sky

Bu hareketle iç bacak, kalça, göbek, oblikler kısaca göbek eritmede etkili her yer çalışıyor. Yere sırt üstü uzanın, eller başın arkasında kalsın. Karın kaslarınızı sıkın. Bir ayağı yerden bir karış kaldırın, aynı anda diğer bacağı da dik olarak havaya kaldırın. Şimdi bir bacakla aşağıdan yukarı daire yaparken, diğer bacakla yukardan aşağı daire yapın. Kolay değil ama konsantre olun ve nefesinize de dikkat edin. Makas gibi düşünün ve nefesinizi kontrol etmeyi unutmayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 • Yarın yine senleyim #izmir @egeperla da, bütünsel değişimi, sağlıklı seçimlerle iyi yaşamanın, hissetmenin ve sağlığı korumanın yollarını konuşacağız. Haydi gelin dinlemeye..
 • Bilgi ve iletişim teknolojilerinin yaygınlaşmasıyla gençler ve çocuklar arasında internet kullanımı her geçen gün giderek artıyor. Bu durumun pek çok olumlu getirisi olduğu gibi çocuklarımız ve gençlerimiz üzerinde ciddi psikolojik ve fiziksel zararlara neden olabilecek kötü amaçlı kullanımları da mevcut. Bunlardan biri de siber zorbalık...
Siber zorbalık, elektronik ortamda bir birey veya grubun, diğerlerine yönelik kasıtlı biçimde gerçekleştirdiği aşağılama, iftira, dedikodu, taciz, tehdit, utandırma ve dışlama gibi rahatsızlık verici eylemleri ifade ediyor. Bugün #siberzorbalik karşısında durmak ve zorbalara dur demek için ekranımı karartıyorum. Ben dahil pek çok dijital lider dostumla beraber, dijital dünyanın iletişim araçlarını kullanırken #siberzorbalık her türlü korkunç örneğiyle muhatap kalmış ve bu kişilerle mücadele eden biri olarak bu çok değerli projeyi hayata geçirdiği için Bilgi teknolojileri kurumu @btk ve @samsungturkiye teşekkür ederim. Vicdanlı, empatik, erdemli ve iyi kalpli nesiller için sende ekranını bugün karart. Siber Zorba Olma! #farkınavar
 • Selam #ultraviyole ! Her senenin trend rengini Aralık ayında ilan eden #pantone ye göre, 2018’in rengi morötesi (ultra violet), yani PANTONE 18-3838 TCX. Pantoneye göre içinde bulunduğumuz bu zaman diliminde , yaratıcılığımızı artırmaya yönelik çalışmak, hayal gücü ve tahayyül ile farkındalığımızı ve potansiyelimizi daha yukarı seviyelere çıkarmamızı bu renk sağlayacak . Bana göre iki zıt renk, soğuk mavi ( eril+ düşünce+ mantık) ve sıcacık kırmızı ( dişil+ hayal gücü+ duygular) morötesinde birleşiyor, tüm bu değerleri taşımamıza izin veriyor! O halde uçsuz bucaksız hayal gücü versin bize, değişimin gücü adına!! Yaşasın #morötesi 💜
 • İşine, gücüne, okuluna, sınavına, görüşmesine, ameliyatına. Giden, giren herkesin her şeyi rast, şansı yaver gitsin. Sağlıkla, başarı, bereketle geçsin günümüz. G🌸Ü🌸N🌸A🌸Y🌸D🌸I🌸N
 • 17 Haziran ikizler burcu kadını, aileden sahnede olacağı belli tiyatrocu muhteşem oyuncu Adile Naşit. Kantocu Amelya hanım ile komik- i şehri ( komedyen) Naşit beyin, minik kızları, çocukluğu babasının sahne aldığı Şehzadebaşındaki Millet tiyatrosunun kulislerinde, ağabeyi Selim Naşitle beraber sahnedeki tüm oyunları izleyerek, ezberleyerek geçer. 1940’larda savaşlar arasındaki Türkiye’de artık halkın daha az tiyatroya gitmesiyle Baba Naşit bey, Beyazıt’ta bir Milli Piyango bayisinde bilet satarak ailesini geçindirmeye çalışır. Naşit baba 54 yaşında ölünce 13 yaşında olan Adile ve ailesi çok maddi sıkıntı çekerler, ağabey Selim Naşit araba tamircisinde çalışmaya, anne meze yapıp satarak geçimlerini sağlamaya çalışır. Adile’nin kalbindeki tiyatro sevgisi ise bitmemiştir, sürekli tiyatroları ve tiyatrocu arkadaşlarını ziyaret ettiği günlerden birinde bir teklif gelir kendisine, ağabeyi ile beraber Muammer Karaca tiyatrosunda tiyatroya başlarlar. Adile eleştirmenlerin dikkatini çekmeyi başarır. Tiyatroda hem aradığı başarı ve ışığı, hem de hayatının aşkını bulur Adile, evlenir ve Ahmet doğar. Tiyatrodaki başarısı devam eden, izleyiciyi kahkahalara boğan bir komedyen olsa da, gerçek hayatına çok büyük acılar yaşar Adile Naşit. Oğlu Ahmet’in kalbi deliktir ve yaşama şansı azdır, Amerika’da tedavi olabilmesi için düzenlenen kampanyalar, Amerika’da başarıyla gerçekleşen operasyon da çare olmaz, 16 Haziranda 16 yaşında melek olur Ahmet, annesinin doğum gününden bir gün önce. Dışarda güler yüzüyle bizlerin Adile Teyzesi olsa da, gözyaşları evinden eksik olmaz. Film yıldızı olur, Hababam sınıfı serisi ile başlar, Ertem Eğilmezin tüm keyifli filmlerinde oynar. Kızım Can şimdi YouTube’dan Uykudan Önceyi açıp izliyor. Tüm çocukların Adile teyzesi o çünkü, tüm çocuklar da onun kuzucuğu. Uyumadan önce heyecanla beklediğimiz, koca gözleri, kekremsi ve buğulu sesiyle bize neşe veren Adile teyzem.. Bugün bir Adile Naşit filmi izle, en sevdiğim filmi ‘Neşeli günleri‘ aç mesela, Münir Özkulla turşu kavgasını, yalancı kayınbiraderi Şener Şen’le izle. Hatırlamanın en güzel şekli inan . Seni çok özlüyoruz Adile teyze İmza: Kuzucukların #adilenaşit video @ahogunler
 • Biz bu hafta sonu eski dostlarla uzun sohbetler, bol gülüşler, üstüne bir de tanıştığımız yepyeni can dostlarla çok güzel anılarla döndük ( İzmirli dostlarımız Arda, Ece, Murat, Zeynep sizi seviyoruz) Geride harika fotolar, yüzlerimizde mutlu bir gülümseme, bazılarımızda alçılarla (kayak kazalarından ufak hasarlar, Ececiğim geçmiş olsun🙇🏻‍♀️ ) kalarak evlerimizdeyiz! Bu güzel etkinlikte bizlerle ilgilenen @experiencewhiz’ @swayhotels @turktelekomprime @darphin @kurukahveci_mehmet_efendi @serafinaturkiye şahaneydiniz, çoook teşekkürler. @kevinpatnode kokteyllerin, şahane müzikleriyle bizi çok mutlu eden @jabbaronline @davidsaboy @mcuneytkurt 🤘🏻🔥 zirvede, pistte fotolarımızı yakalayan @bimagazin ekibi Samet, Suat ❤️ iyi ki varsınız ———
Şimdi tazelendik, yepyeni haftaya tam enerji başlamaya hazırız. Kocaman kalp benden size❣️ 🙏🏻 Foto @balibey
 • Ayşe harikalar diyarında, senin günün nasıl geçiyor? Foto @balibey #TurkTelekomPrime
#WinterSeasonOpening
 • Palandökenden sevgiler. @turktelekomprime davetlisi olarak kışa merhaba diyoruz.. #turktelekomprime
#winterseasonopening
 • #tgithursday W. @akdenizduygu F. 👗@raisavanessa B. 📷@erdemipekci
 • #tbt En sevdiğim fotoyla #berlin den gelsin, bu fotoya en yakışacak sözler ise , “Dik dur ve gülümse. Bırak neden gülümsediğini merak etsinler.” Bu sözlerin sahibi, şerefli Che Guevara’yı saygıyla selamlıyorum. Foto @yiyelimguzelleselim
 • Değerli dost @saffetemretonguc rehberliğinde, @balibey gözünden, köşedeki meşhur Ayasofya kedisi #gli nin de selamı var.
 • Yaşasın kadınların seçme ve seçilme hakkı . Yaşasın tüm insanların cinsiyet ayrımı olmadan eşit şartlarda yaşayacakları dünya düzeni! Yaşasın bu vizyonu diğer pek çok ülkeden önce görerek bizlere hediye eden muhteşem bir liderin evlatlarından olabilmek #atatürk 🇹🇷❤️#5aralıkdünyakadınhaklarıgünü Paris’ten ayrılırken tekrarlayalım , #özgürlük #eşitlik #kardeşlik #libertefraterniteegalite Foto @esin_moralioglu ❤️💙

Takip Et!