© 2017 Aysetolgaiyiyasam.com - Tüm Hakları Saklıdır.

Mutlaka izlemeniz gereken, en sevilen Johnny Depp filmleri

Johnny Depp, belki de Hollywood’da gününün ve yaşının en yetenekli oyuncularından biridir.

9 Haziran 1963’te Owensboro, Kentucky’de Dünyaya geldi. Annesi bir garson olarak çalışan Betty Sue (Wells) ve babası inşaat mühendisi John Christopher Depp’dir.

Depp Florida’da yetiştirildi. 15 yaşındayken okuldan ayrıldı ve ‘The Kids’ adlı bir garaj müzik gurubuna dahil oldu. Bununla birlikte, Lori Anne Allison ile evlendiğinde ise, karısıyla geçimini sağlamak için bir tükenmez kalem satıcısı olma görevini üstlendi. Los Angeles, California’da oyuncu olmasını tavsiye eden aktör Nicolas Cage ile bir araya geldikten sonra, Depp’in ilk filmi Elm Sokağı Kabusu (1984) oldu ve burada Freddy Krueger’e tutsak düşen bir genci canlandırdı. 1987’de popüler dizi 21 Jump Street(1987) ile şöhret kazandı.
Ancak Johnny Depp için esas dönüm noktası 1990’da oynadığı Cry Baby(Sulugöz) ve Tim Burton’la çalıştığı ilk iş olan Edward Scissorhands(Makas Eller) filmi oldu.

İşte Johnny Depp’in en sevilen ve mutlaka izlenmesi gereken filmleri!

Cry-Baby / Sulugöz (1990)

1950’lerde Baltimore’da altın kalpli kötü bir çocuk olan Wade; sevgilisinden intikam almak için yola koyulan iyi bir kızın sevgisini kazanıyor. Wade okulun en havalı ve en yetenekli çocuğudur, kızları ardından sürüklemesi için bir damla gözyaşı yeter; ancak genç ve güzel Allison Vernon-Williams’ın hayatına girmesiyle herşey karışır ve kontrolünü kaybeder. Johnny Depp’in özellikle yakışıklılığıyla genç kızların kalbini çaldığı ilk yapımı kim izlemek istemez ki?

Edward Scissorhands / Makas Eller (1990)

Seneler sürecek muhteşem bir iş birlikteliğinin ve bir aşkın başlamasına (Winona Ryder ile) vesile olmuş bir filmden bahsediyoruz. Johnny Depp bu filmle birlikte Tim Burton’la bir dinamik yakaladı ve ikili birçok filmde birlikte çalıştılar. Devamı da gelecektir diye umuyoruz. Bir mucidin Frankenstein benzeri bir varlık yaratmaya çalışırken, ellerini tamamlayamadan ölmesinin ardından yaşananların anlattığı film içinizi ısıtan bir romantik drama, ayrıca kült filmler listesinde.

Ed Wood (1994)

Biyografi türündeki bu filmin yönetmeni de Tim Burton! Hırslı ama sorunlu film yönetmeni Edward D. Wood Jr’nin destek görmemesine rağmen hayalini gerçekleştirmek için elinden geleni yapmasını konu alan filmde, yönetmeni Johnny Depp canlandırıyor. Filmde ayrıca; Sarah Jessica Parker, Patricia Arquette ve Bill Murray da yer alıyor. Filmler ilgili bir başka bilgi daha; siyah beyaz çekilmiştir.

Chocolate / Çikolata (2000)

5 dalda Oscar adayı olan filmde Depp’e Juliette Binoche, Judi Dench ve Alfred Molina gibi başarılı isimler eşlik ediyor. Aslında filmin baş kahramanı olmamasına rağmen o büyüleci etkisiyle Johnny Depp, filmi alıp götürüyor. Tutucu ve gelenekçi bir kasabaya yeni taşınan çikolatacı mistik bir kadının çevresiyle kurduğu ilişki ve dokunduğu her şeyi güzelleştirmesi konu ediliyor. Müzikleri ve renkleriyle seyirciye keyifli anlar yaşatan filmi mutlaka izlemelisiniz.

Pirates of Caribbean / Karayip Korsanları Serisi (2003-2006-2007-2011-2017-…)

Yönetmen Gore Verbinski ile başlayan Karayip Korsanları serüvenleri Rob Marshall ile devam etti. Filmde Jack Sparrow isimli üçkağıtçı ve hovarda bir korsanın maceraları anlatılıyor. Seri tüm Dünya’da en çok sevilen ve devamı beklenen filmler kategorisinde. Filmde Johnny Depp’e Orlando Bloom, Keira Knightley, Bill Nighy ve Geoffrey Rush gibi başarılı isimler eşlik ediyor.

Finding Neverland / Düşler Ülkesi (2004)

Peter Pan’ın yazarı James Matthew Barrie’nin hayatının en büyük eserini nasıl oluşturduğunu anlatan film, James’in büyük bir eser yazmak amacıyla sokaklarda, parklarda ilham arayışıyla başlıyor. Yazarın aradığı ilham hiç tahmin etmediği bir yerden; parkta tanıştığı bir aileden geliyor. Ancak öncelikle kitabını yazıp bitirebilmesi ve bunu belirli otoritelere sevdirebilmesi gerekiyor. Bu sırada da o aile ve oğullarıyla arasında geçen sıcacık ilişkiyi izliyoruz. Filmde Johnny Depp’e Kate Winslet eşlik ediyor. Filmin 7 dalda adaylığının yanında müzik dalında bir de Oscar ödülü bulunuyor.

Charlie And The Chocolate Factory / Charlie’nin Çikolata Fabrikası (2005)

Büyük bir kentte, Charlie’lerin evinden net görülen kocaman bir çikolata fabrikası vardır. Bu fabrika Dünyanın en ünlü çikolatalarını üretir. Bir gün fabrikanın sahibi Willy Wonka, imparatorluğunu devredeceğini ve bunun için öncelikle çikolatalarının içine 5 altın bilet sakladığını açıklar. Tüm Dünya altın biletleri bulmak için seferber olur. Filmin yönetmeni yine Tim Burton!

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street / Sweeney Todd: Fleet Sokağının Şeytan Berberi (2007)

Bir kez daha Tim Burton filminde bir araya gelen Johnny Depp ve Helena Bonham Carter muhteşem bir müzikal şölen yaşatıyor. Filmde yıllar önce haksızlığa uğrayıp karısından ve kızından ayrı düşmek zorunda kalan başarılı berberin, intikam için evine ve sokağına geri dönmesi anlatılıyor. Müzikal sevenlerin mutlaka izlemesi gerekiyor. Özellikle genç ve usta tüm oyuncuların müzikal performansları göz dolduruyor.

Alice in Wonderland / Alis Harikalar Diyarında (2010)

Artık duymaktan sıkılmış olmasınız ama yönetmen yine Tim Burton; kabul edin ki Depp-Burton ikilisi harikalar yaratıyor. Lewis Carroll’un kitabından uyarlanan film çok bilinen bir çocuk öyküsü. Alis babasının hikayeleri ve sevgisiyle büyümüştür, bir gün beyaz tavşanı takip edip ağaç kovuğundan geçmesiyle harikalar diyarı denilen büyülü bir dünyaya adım atar. Bu diyarda, kötü kraliçe ve ordusuyla mücadele edip, canavarı öldürmek için savaşacaktır. Filmde Johnny Depp’i “Çılgın Şapkacı” olarak izliyoruz.

The Lone Ranger / Maskeli Süvari (2013)

2 Oscar’lı filmin yönetmen koltuğunda Gore Verbinski oturuyor. 1930’larda, Tonto isimli yaşlı bir adam, genç bir çocuğa maskeli süvari John Reid’in hikayesini anlatıyor. Yasadışı yoldan vurularak öldürülen John Reid, bir Komançi tarafından kurtarılır ve ikili engellerle dolu yolculuğuna başlar. Komançi Tonto rolünde izlediğimiz Johnny Depp, yine yan rolde ancak muhteşem bir oyunculuk sergiliyor.

Fantastic Beasts and Where to Find Them / Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerelerde Bulunurlar? (2016)

Aslında Johnny Depp, Harry Potter’ın yan öyküsü olarak başlayan hikayede son sahnede filme dahil olsa da, serinin devamında onu fazlasıyla izleyeceğimiz için bu listeye dahil edilmesi gerekiyor. Depp, Harry Potter dünyasında büyük bir ün sahibi olan Gellert Grindewald’u canlandırıyor. Ve ufacık sahnesiyle bile şimdiden oyunculuğu ve karakteri en çok merak edilenlerden. Bu arada serinin ikinci filminin ismi de geçtiğimiz günlerde açıklandı: Fantastik Canavarlar: Grindewald’ın Suçları(2018). Filmin yönetmeni ise ilk filmde olduğu gibi David Yates.

Mutlaka izlemeniz gereken, en sevilen Johnny Depp filmleri” yazısı için 4 yorum yapıldı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Sema dedi ki:

  Tabiki harika, çünkü o Johnny Depp 😊

 2. Adem dedi ki:

  Beyaz zehir bu film yok bence sıkı bi film

 3. Brn dedi ki:

  Karındeşen jack de dedektif rolü…

 4. Esma dedi ki:

  Aşığım buna yaaaa

 • Gelecek kadınlardır. Çünkü dişi; tarih boyunca doğuran, bakan, besleyen, onaran, toplayan, iyileştiren, birleştiren, bütünleştirendir. Anne, tanrıça, nine, gelin, teyze, kraliçe, kız evlat. Ayın evreleri gibi tohumdan büyür olgunlaşır ve meyvelerini verir. Kadın barıştır, kadın yuvadır, kadın vatandır. Kadın dünyadır, dünya da kadın. Toprağın, dünyanın enerjisi onda yansır. 
Dün akşam verilen #eleleavonkadınödülleri, üzerine geçen sene Yani 2016 senesinde kazandığım Kadın girişimci ödülünü alırken yaptığım konuşmadan paylaşmak istedim . Her sene olduğu gibi bu senede harika bir törendi, ilham veren, cesaret veren kadınları görmek beni çok motive etti.. Dün gece töreni izlerken tekrar şunu hatırladım.
—————————————————- Kız kardeşlerim, dişil enerjinize sahip çıkın, düşüncenizde, evinizde, okulunuzda, mahallenizde ana gibi birleştiren, yapıştıran, iyileştiren olun. Kız kardeşlerim kadını kadınla, bölmeye çalışanlara, bizi birleştiren şeyin çok daha büyük, çok daha eski, çok daha kutsal ve çok daha kuvvetli olduğunu göstermeye var mısınız? Foto @tworoutes
 • Herkese selam,#apiterazen ile ilgili o kadar çok soru geldi ki sizden, bir canlı yayın yapmaya karar verdim. Bugün saat 19.00’de canlı yayında #ApiteraZen Üzerine sorularınızı cevaplayacağım. Apitera Zen kullanım alanları, bağışıklığı nasıl destekler, aktif içeriğindeki super besinlerin faydaları konuşacağım konular.. Sizi de bekliyorum!! Ne de olsa #bizehergün #ApiteraZen
 • Gününüz aydın olsun, telefonumun içindeki tatlı insanlar! Bugün bir incelik, nezaket, bir iyilik yaparak bir insanı sevindirme günü olsun mu? Bugün şefkate, nezakete, anlayış, empati ve sevgiye 1 dakika ayırmak ister misin? Varlığın bu dünyaya bir mesajsa eğer, bu mesajla ne vermek isterdin? İş arkadaşına gülümsemek, birine yardım etmek, nazik davranmak, güzel bir hanıma kapıyı açmak, birine kocaman sarılmak, ağlayan birine destek vermek, zor durumdaki bir yabancıya yardım etmek, birinin sorununu gidermek. Bana çok iyi geliyor, çünkü hepimiz birbirimizi yukarı çektikçe, yükseleceğiz. Haydi o halde iş başına. Haftan şahane geçsin #whpmystyle Foto @ozlemyldz_ #kalimera 🇬🇷💙
 • Biz 15 Ocakta, bizlerle beraber 8 Hafta boyunca, kendi sınırlarını yıkarak, konfor alanından çıkmayı, kendi karanlıklarını aydınlatarak #yenibirben diyecek kararlılıkta 10 kişiyi seçmek icin başvurularınızı bekliyoruz! İlerlemeni, iyileşmeni, daha iyi olmanı engelleyen “Eski Sen”e veda etmek istersen, sen de #8HaftadaDeğişim ekibine katıl, kendi hayatının kahramanı ol… #YeniBirBen olma yolunda yanında olacak ekibim alanlarının en iyileri; Spor Eğitmenlerimiz Burak Ay @myptcom ve Tuğrul Çağrı Yılmazer @tugrulcagriyilmazer ile sporu, Diyetisyen Serap Akyol @dytserapakyol ile doğru beslenmeyi, İlker Çağlayan @_ilkercaglayan_ ile temiz beslenmenin püf noktalarını, profesyonel yaşam koçu Müge Çevik @mugecevik_ mutluluğu öğrenmeyi, Sporcu mentoru Arzu Alkan @arzualkan_ ile motivasyonu ve asla pes etmemeyi, bendeniz Ayşe Tolga ile de ruh-beden ve zihnin bütünsel yapısını kavramak istiyorsan tam boy fotoğrafın, doğum tarihii, kilonu, boyunu, adresini içeren maili merhaba@aysetolgaiyiyasam.com’a ilet. Video @firatgurgen İletişim ajansı @idecon_idea
 • Herkese şahane bir cumartesi diliyorum.. Bu hafta sonu sinema keyfi yapacaklara bir müjdem var, biliyorsunuz yepyeni #apiterazen filmimiz hem tv’de hem de sinemada yayında! Sinemada filminizi izlerken, arada oynayan Apitera Zen reklam filminden benim yer aldığım karenin fotoğrafını çekin, #BizeHerGün etiketiyle paylaşın, çekilişle ApiteraZen, ApiteraUp ve ApiteraMind kazanma şansı yakalayacak 50 kişiden biri olun. Bence denemeye değer diyorsan, fotonu bekliyoruuumm!!
 • Koskoca bir sene önümüzde, nasıl bir sene olsun istiyorsun? Yeni sene için çözümlemelerim devam ediyor. ♦️YARGILAMA! ♦️ Geçtiğimiz yıllardan buraya tüm insanlık, kalbimize inen darbeler ve omuzlarımıza inen vicdan denen yükü taşıyarak geldik. Bizim gibi olmayanı öteki, düşünmeyeni başka, aynı fikirde olmayanı dışarıda, bizim gibi davranmayanı başkası ilan ettik.Yargıladık, kınadık, eleştirdik, dışladık, ayıpladık, suçladık. Hep başkasına baktık. Diğerine.. ancak biliyor musun, diğer taraf yok, başkası diye bi şey yok. Bölünme ziihninde, egonla beraber bilincinde başlıyor. Ayrı olduğunu unut. Birsin. Her şeyle bir, her şey sensin. Yargıyı kalbinden çıkarmak ve sevgiyi gerçekten hissetmeye ne dersin? Neden mi, çünkü kalbin dünyanın en önemli enerji merkezidir. kızgınlık, öfke, üzüntü enerjisi kalbinde oldukça çevrende başka bir şey görmeyeceksin. Öz yağlar, bazı elementler, kuartz kristalleri gibi yüksek frekansa sahiptir. Gül yağı evrensel titreşimi en yüksek materyallerdendir. Kalbini yumuşatmak istersen, aromaterapiyi kullanabilirsin. Tedavi edici güce sahip, en üst titreşimde olan öz yağ Gül öz yağıdır ve 320 Mhz olarak ölçülmüştür. Saf gül yağını kokla, saf gül suyunu kalbine sevgide kalması için sür, böylece kendine, dünyamıza sevgiyle bakacaksın. Çünkü inan , hepimizin en çok ihtiyacı olan tek şey bu .. 💓Foto @balibey
 • Nedir ApiteraZen? 
Bal, propolis, zencefil, karanfil, tarçın, limon ve karabiberin mükemmel karışımıdır! Soğuk havalardan korunmak için bağışıklık sisteminizi güçlendirmeniz gerekiyor, ApiteraZen vücut direncinizi artırmanıza destek olur.. Bu yüzden #BizeHerGün #ApiteraZen
 • İşteee, beklediğimiz reklam nihayet yayındaaaa!! @balparmakbal ile işbirliğimizin ikinci döneminde yepyeni #apiterazen Reklamımız!! Soğuk havalar, uykusuzluk, stres ve mevsim değişiklikleri kâbusunuz olmasın! Kış aylarında zinde kalmak için #BizeHerGün ApiteraZen yeter. Ajans @alametifarika11 Yönetmen @serdarerener
 • Yeni yıl çözümlemelerine devam. Bugün;
♦️ERTELEME! ♦️Hayat sana rağmen devam ediyor. Hedeflerini, isteklerini erteleme. Bazen oturduğumuz yerde, hiç bir şey yapmadan hayatlarımızda olumlu şeyler olacağını, istediklerimizin gerçekleşeceğini sanıyoruz. Şu konuda başarılı olana kadar mutlu olamam" gibi şeyler söyleyerek, kendimizi şartlandırıyoruz. Mutlu olmak için sürekli bir sebep, sürekli bir hedef koyuyoruz.. Örneğin; babam iyileşinceye kadar, sevgilimi elde edene kadar ya da şu işe girinceye kadar mutlu olmayacağım gibi . Oysaki gerçek mutluluğu yaşamak için, gerçekten mutlu olmak için tüm bu zorlukların ortasında da geçerli sebeplerimiz, çok pratik yollarımız var. Her sabah sağlıklı kalkabilmek, yediklerimizin tadını alabilmek, sevmek ve sevilmek, sahip olduğumuz parayla satın alınamayan şeyleri hep hatırlamak.. Şükür edebilmek.. Mutlu olmak yakalayacağın, his değildir, bilinçli tercihlerle yaptığın ve sürekli içinde oturduğun bir saraydır. Foto @motherswallow for @tworoutes
 • Değişim bütünsel olmalıdır. Zihni değiştiremeyen, duygusal olarak kendini tanımayan kişi bedenini kalıcı olarak değiştiremez. 
Ben diyorum ki, mesele değil kilo...
Bu yüzden kilo alıp verirsin, bu yüzden spora başlayıp bırakırsın.. Eksik olan bu, işte bu yüzden, iyi yaşam öğrenilir dedim ve #8HaftadaDegisim i 2016 Şubat başında hayata geçirdim. Sayısız danışanımız ruhsal, zihinsel ve bedensel olarak değişim yolunda adım attılar ve başardılar! Kendileri icin ideal görüntülerine kavuştular, iyi hissetmeye başladılar, iyileştiler!! Şimdi sıra bende diyorsan, geri sayım başladı!!! Online olarak dijital platformda Türkiye'nin ilk online bütünsel koçluk programı #8haftadadegisim başta ben olmak üzere, alanlarında uzman olan diyetisyen, beslenme uzmanı, spor hocaları, estetik cerrahlar, dermatologlar, yaşam koçları, sporcu mentörleri, stil danışmanları, kuaför, makyör ve makyözler, zarafet ve beden dili uzmanları, estetisyenler, diş hekimleri, terapistlerden oluşan 8 Haftada Değişim ekibi sizlerle çalışmak ve tanışmak için bekliyorlar. Yapman gereken: boy, kilo, yaş, tam boy fotonu, adres ve kısa bir yaşam tarzı bilgilerinle merhaba@aysetolgaiyiyasam.com yollamak
 • İlerlemeni, iyileşmeni, daha iyi olmanı engelleyen “Eski Sen”e veda et. Sen de #8HaftadaDeğişim ekibine katıl, kendi hayatının kahramanı ol… #YeniBirBen darken yanında olacak Spor Eğitmenlerimiz Burak Ay ve Tuğrul Çağrı Yılmazer ile sporu, Diyetisyen Serap Akyol ile doğru beslenmeyi, İlker Çağlayan ile temiz beslenmenin püf noktalarını, Müge Çevik ile mutluluğu öğrenmeyi, Arzu Alkan ile motivasyonu ve asla per etmemeyi, Ayşe Tolga ile de ruh-beden ve zihnin bütünsel yapısını kavramak istiyorsan tam boy fotoğrafın, doğum tarihii, kilonu, boyunu, adresini içeren maili merhaba@aysetolgaiyiyasam.com’a ilet. @8haftadadegisim
 • Başlıyoruz! @8haftadadegisim 4. Dönem 16 Ocakta baslıyor!! İyi yaşam öğrenilir dedim ve #8HaftadaDegisim i Şubat 2016 hayata geçirdim. #8HaftadaDeğişim 4. döneminde ruhsal- bedensel ve zihinsel olarak değişmesine katkıda olacağımız bu değişime hazır yeni adaylar için sabırsızlanıyoruz. Başvurular için tam boy fotonuzu, doğum tarihinizi, kilonuzu, boyunuzu, ev adresinizi, iletişim bilgilerinizi içeren maili merhaba@aysetolgaiyiyasam.com iletiniz.

Takip Et!