© 2017 Aysetolgaiyiyasam.com - Tüm Hakları Saklıdır.

Kaşlarınızı uzatmanın doğal yöntemleri

Belki de, Instagram’ın niş güzellerinden Cara Delevingne’e bakıyor ve kaşlarına bayılıyorsunuz. Belki de kaş yaptırma konusunda araştırmalar yapıyorsunuz. Şunu anladık ki 1970’lerin kalın gür kaşları geri döndü ve pek de gitmeye niyetli değil.

O kadar gür kaşların herkese yakışıp yakışmadığı tartışılır ama en azından seyrek kaşları doldurabilmek için bazı doğal yöntemler var. Kaşlarınızı boyatmak ya da doldurtmak yerine neden doğal yöntemleri denemiyorsunuz?

Kaşlara Bitkisel Yaklaşım

Şimdi bahsedeceğim ilk yöntemi bir makyaj uzmanından yakalamıştım. İlk duyduğumda şaşırmıştım ama önemli olan işe yarıyor olması değil mi? O zaman dinleyin:

Kastor yağı, nam-ı diğer Hint yağı, folikülün yağlanmasına yardımcı olur, bu da kaşların büyümesine yardımcı olur. Kaş gürleştirme serumlarının ana bileşenidir ve harika bir haber, eczaneden satın alabilmenizdir.

90’ların kaşları” ile uğraşan birçok kişi için bu yöntem kesinlikle kaşlarındaki boşlukları doldurmalarına yardımcı oldu. Gece yatmadan önce direk kaşlara uygulamalısınız ve sabah yıkamalısınız. Yaklaşık 2 hafta düzenli kullanım sonunda sonuçları görmeye başladıkça daha da mutlu olacaksınız.

Eğer Hint yağını direk kullanmaktan çekiniyorum derseniz de, içinde doğal malzemeler bulunan Incia Kaş ve Kirpik serumunu önerebilirim. İçinde argan, badem, susam, kayısı çekirdeği yağları, E vitamini ve de önemli miktarda Kastor yağı var. Sentetik ve paraben de içermiyor. Serum kaş ve kirpikte birlikte kullanılıyor. Gözlere ve kirpik diplerine asla zarar vermiyor.

Serumda yer alan E vitamini özellikle yeni çıkan kaşları besliyor ve dökülmelerini engelliyor. Sağlam ve sert kalmasını sağlıyor. Tamamen doğal içeriği ile de tabii yüzünüze kimyasalları değdirmemiş oluyor.

Yine önerebileceğim bir ürün de Eeose Forte Kaş ve Kirpik Serumu. Fransa’da üretilen serum piyasada en çok tanınan doğal içerikli ürünlerden biri. Ancak düzenli kullanım şart.

Yine de benim size ilk etapta önerim kastor yağı, argan yağı gibi yağları kendiniz bir araya getirerek, doğal ev yapımı reçetenizi kendiniz hazırlamanız.

Kaşlar için Beslenme Desteği

Son olarak, gerçekten kaşlarınız konusunda ekstra yol almak istiyorsanız, bir biotin takviyesi alarak saç dökülmesi ile ilgili vücudunuza destek olabilirsiniz. Burada hem yeni kaş çıkacak hem de saçlarınız bu işten faydalanacak.

Biotin, vücudun temel fonksiyonları da dahil olmak üzere birçok amaca hizmet eden bir B vitaminidir. Saça ve kaşlara kısaca tüylere yaptığı etkisi ise, saçların daha sağlıklı uzamasını ve güçlendirerek saçı yıpratan dış etkilere karşı koruma sağlamasıdır. Bazı uzmanlar erken saç dökülmesini engellediği ve saç dökülmesini yavaşlattığını belirtmektedir. Peki o zaman biz de kaş-saç-kirpik üçlüsüne destek olalım. Biotin içeren gıdalar tüketmenin de doğal olarak faydasını görebilirsiniz.

Kaşlarınızı uzatmanın doğal yöntemleri” yazısı için 3 yorum yapıldı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Cemile dedi ki:

  Merhaba sevgili Ayşe biotin dediğiniz mesela neler olabilir

 2. Ebru dedi ki:

  Merhaba biotin desteğini ilaç olarak almadan önce tahlil gerekir mi acaba ? Teşekkürler

 • 21 Ekim Cumartesi günü saat 13:30’da Caddebostan sahilindeyiz, LCWaikiki #SporlaKalTürkiye etkinliğine hepinizi bekliyorum. @myptofficial Burak Ay hocamızla spor yapacak, iyi yaşam tüyolarımı paylaşacağım.. Haydi, gelin hep birlikte spor yapalım, günün ritmini artıralım.
@lcwaikiki #lcwaikiki #LCWSports #LCWSporlaKal
 • Günaydıııınnn!! Harika bir video! Paylaşmak istedim. Kendi sanatını halkı yükseltmek için, iyileştirmek için kullanan sanatçıya selam olsun. Kızlar güçlü, akıllı, hızlı, becerikli, çalışkan, narin, güzel ve başarılıdır. Bakın @beyonce kraliçem, dünyadaki tüm kız çocuklarına eğitim, daha iyi hayat şartları sağlamak için global bir farkındalık projesi başlattı! Kız çocuklarına uygulanan şiddeti, ayrımcılığı, cinsel obje olarak kullanılmalarına karşı çıkan bu kampanyada diyor ki: Tüm dünyadan kızlarımızı hayallerini gerçekleştirebilmeleri için destekleyelim. Bağışlarınız için www.globalgoals.org/dayofthegirl
 • Yetenekli ve centilmen arkadasım @memetozer1907 in, @memetozerilemutfakta programına konuğum. Saat 13.15 te #foxtv de, biribirinden lezzetli yemekleri yaparken neler konuşuyoruz neler. Bekleriz #memetözerilemutfakta
 • Bugün #dünyagıdagünü. 
Dünyada 2,1 milyar insan açlık ve yoksulluk sınırının altında yaşıyor. Buna rağmen üretilen gıdanın üçte biri sofralara bile gelmeden çöpe gidiyor. Gıda nimettir dostlar. Tüketebileceğimizden fazlasını almadan, saklama koşullarına uygun saklamalı . Çocuklarımıza gıdanın değerini öğretmeli.
 • @shabalifeclub spora gönül vermiş iki kadın girişimcinin Acıbademdeki spor ve iyi yaşam Merkezi, ben de artık burdayım.. Sağlıklı ve iyi yaşam atölye çalışmalarım için @shabalifeclub hesabını takipte kalın! Saat 15.15’ ten itibaren iyi yaşam sohbetiyle canlı yayındayım, beklerim! Sevgili Hidayet- Banu Türkoğlu çiftinin arasında ilk kez kısa boylu kaldım🙏🏻💚
 • Harika bir etkinliktiii!! #SporlaKalTürkiye dedik, gelenlerle Bebek parkını salladık, @lcwaikiki ile spor keyfini ben ve @myptofficial ile beraber çıkarmak isteyen herkesi 21 Ekim Cumartesi Caddebostan sahile bekliyorum!
 • Enerjiyi Yerinde Yaşa! 🍃 @egeperla #egeperla #enerjiyiyerindeyaşa #isgyo
 • Yarın benimle ve spor hocam Burak Ay ile @myptofficial beraber @lcwaikiki Sports’la #SporlaKalTürkiye etkinliğinde buluşalım mı? 14 Ekim Cumartesi günü saat: 13:30’dan itibaren Bebek parkında #lcwakiki etkinlik alanına bekliyorum. Haydi, gelin hep birlikte spor yapalım, günün ritmini artıralım @lcwaikiki #lcwaikiki #LCWSports #LCWSporlaKal
 • ✅Şans eseri değil, seçimlerimle yaşamayı; ✅Bahaneler bulmayı değil, değişimler yapmayı; ✅Manipulasyonu değil, motivasyonu; ✅Kullanılmayı ya da kullanmayı değil, faydalı olmayı; ✅Kendime acımayı değil, özgüvenli olmayı; ✅Başkalarının tavsiyelerini değil, kendi iç sesimi dinlemeyi S E Ç İ Y O R U M
____________________________________
Ben sende bu potansiyeli görüyorum Ve biliyorum yapabilirsin. Haydi, şikayeti tembelliği reaktif davranmayı bırak. Dünyada görmek istediğin değişim, sen ol! 🤘🏻 #8haftadadegisim
 • Bu sabah böyle, değerlerini hatırla. Eğer ailen, yaşadığın toplum sana bu değerleri kazandıracak potansiyelde değilse bile, gözünü- kulağını- kalbini- aklını açık tut. Değerlerini belirle ki, insan olma yolunda şaşmayasın. Pusulan sanat ve bilim olsun.. İyi sanata ver kendini, edebiyatı- iyi müziği dinle sindir.. Barış Manço dinle mesela, Anadolu'nun tüm felsefi, ruhani sistemlerini harmanlar #barışmanço kuşağının tüm diğer sanatçıları gibi.. Bektaşiliği, Sufiliği sindirir, sanatına yansıtır. Çünkü müzik, plastik sanatlar, sahne sanatları, performans sanatları halkı yüksek duyguları deneyimletmek, öğretmek, göstermek için vardır, sanat iyileştiricidir çünkü, düşündürücüdür ve yükseltir sizi. Sana bu ülkenin kurucusu " Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir " demişken sakın ondan kopma #atatürk
 • 11 Ekim #DünyaKızÇocuklarıGünü, bir gün önceden koymuşum.. Hayal gücü ve yaratıcılığı elinden alınmamış özgüveni, öz değer duygusu yüksek evlatlar yetiştirmek aileleri olarak görevimiz olsun. Kızlar her işi #kızgibi Harika yapar, öyle bir annenin kızıyım, öyle bir kız çoçuğunun annesiyim.. #DünyaKızÇocuklarıGünü kutlu olsun..
 • #şizandra Bu bitkinin ismini bir yere kaydedin çünkü önümüzdeki dönemlerde daha fazla duyacaksınız! #şizandra Kuzeydoğu Çin’e özel bir sarmaşık bitkisi ve Rusya’nın bazı bölgelerinde de bulunuyor. Herkesin orman meyveleri ve üzümler tükettiği şu zamanda Şizandra blendera atılacak bir başka meyve gibi görünse de, aslında geleneksel Çin tıbbının zencefilden sonra göz bebeklerinden biri. Bu arada yorum kısımlarında gilanboru/ gelenoglu/ vb halk dilindeki isim karmaşası yaşanan Latince ismi Ribes rubrum olan Frenk üzümü İle karıştırılmış, sevgili takipçim fotosundan benzermiş olabilirsiniz ancak bu ürün Türkiye'de yetişmez, sadece Çin'de yetişir. Bu örnek yine sizlere neden uzmanı değilseniz doğadaki her şeyi bilmeden kullanmamanız gerektiğini gösterir. Schizandra sinensis, yüksek ağaçlarda yetişen çalımsı bir görünüştedir. Yemiş olarak yenmeyecek kadar zor bir tadı vardır. Çin tıbbında şifa verici karışımlarda kullanılır. Cilt yatıştırıcı, bağışıklık güçlendirici, enerji vericidir. #şizandra nedir merak ediyorsanız aysetolgaiyiyasam.com bekleniyorsunuz. Yazı linki profilimde

Takip Et!