© 2017 Aysetolgaiyiyasam.com - Tüm Hakları Saklıdır.

Kaşlarınızı uzatmanın doğal yöntemleri

Belki de, Instagram’ın niş güzellerinden Cara Delevingne’e bakıyor ve kaşlarına bayılıyorsunuz. Belki de kaş yaptırma konusunda araştırmalar yapıyorsunuz. Şunu anladık ki 1970’lerin kalın gür kaşları geri döndü ve pek de gitmeye niyetli değil.

O kadar gür kaşların herkese yakışıp yakışmadığı tartışılır ama en azından seyrek kaşları doldurabilmek için bazı doğal yöntemler var. Kaşlarınızı boyatmak ya da doldurtmak yerine neden doğal yöntemleri denemiyorsunuz?

Kaşlara Bitkisel Yaklaşım

Şimdi bahsedeceğim ilk yöntemi bir makyaj uzmanından yakalamıştım. İlk duyduğumda şaşırmıştım ama önemli olan işe yarıyor olması değil mi? O zaman dinleyin:

Kastor yağı, nam-ı diğer Hint yağı, folikülün yağlanmasına yardımcı olur, bu da kaşların büyümesine yardımcı olur. Kaş gürleştirme serumlarının ana bileşenidir ve harika bir haber, eczaneden satın alabilmenizdir.

90’ların kaşları” ile uğraşan birçok kişi için bu yöntem kesinlikle kaşlarındaki boşlukları doldurmalarına yardımcı oldu. Gece yatmadan önce direk kaşlara uygulamalısınız ve sabah yıkamalısınız. Yaklaşık 2 hafta düzenli kullanım sonunda sonuçları görmeye başladıkça daha da mutlu olacaksınız.

Eğer Hint yağını direk kullanmaktan çekiniyorum derseniz de, içinde doğal malzemeler bulunan Incia Kaş ve Kirpik serumunu önerebilirim. İçinde argan, badem, susam, kayısı çekirdeği yağları, E vitamini ve de önemli miktarda Kastor yağı var. Sentetik ve paraben de içermiyor. Serum kaş ve kirpikte birlikte kullanılıyor. Gözlere ve kirpik diplerine asla zarar vermiyor.

Serumda yer alan E vitamini özellikle yeni çıkan kaşları besliyor ve dökülmelerini engelliyor. Sağlam ve sert kalmasını sağlıyor. Tamamen doğal içeriği ile de tabii yüzünüze kimyasalları değdirmemiş oluyor.

Yine önerebileceğim bir ürün de Eeose Forte Kaş ve Kirpik Serumu. Fransa’da üretilen serum piyasada en çok tanınan doğal içerikli ürünlerden biri. Ancak düzenli kullanım şart.

Yine de benim size ilk etapta önerim kastor yağı, argan yağı gibi yağları kendiniz bir araya getirerek, doğal ev yapımı reçetenizi kendiniz hazırlamanız.

Kaşlar için Beslenme Desteği

Son olarak, gerçekten kaşlarınız konusunda ekstra yol almak istiyorsanız, bir biotin takviyesi alarak saç dökülmesi ile ilgili vücudunuza destek olabilirsiniz. Burada hem yeni kaş çıkacak hem de saçlarınız bu işten faydalanacak.

Biotin, vücudun temel fonksiyonları da dahil olmak üzere birçok amaca hizmet eden bir B vitaminidir. Saça ve kaşlara kısaca tüylere yaptığı etkisi ise, saçların daha sağlıklı uzamasını ve güçlendirerek saçı yıpratan dış etkilere karşı koruma sağlamasıdır. Bazı uzmanlar erken saç dökülmesini engellediği ve saç dökülmesini yavaşlattığını belirtmektedir. Peki o zaman biz de kaş-saç-kirpik üçlüsüne destek olalım. Biotin içeren gıdalar tüketmenin de doğal olarak faydasını görebilirsiniz.

Kaşlarınızı uzatmanın doğal yöntemleri” yazısı için 3 yorum yapıldı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Cemile dedi ki:

  Merhaba sevgili Ayşe biotin dediğiniz mesela neler olabilir

 2. Ebru dedi ki:

  Merhaba biotin desteğini ilaç olarak almadan önce tahlil gerekir mi acaba ? Teşekkürler

 • Yarın yine senleyim #izmir @egeperla da, bütünsel değişimi, sağlıklı seçimlerle iyi yaşamanın, hissetmenin ve sağlığı korumanın yollarını konuşacağız. Haydi gelin dinlemeye..
 • Bilgi ve iletişim teknolojilerinin yaygınlaşmasıyla gençler ve çocuklar arasında internet kullanımı her geçen gün giderek artıyor. Bu durumun pek çok olumlu getirisi olduğu gibi çocuklarımız ve gençlerimiz üzerinde ciddi psikolojik ve fiziksel zararlara neden olabilecek kötü amaçlı kullanımları da mevcut. Bunlardan biri de siber zorbalık...
Siber zorbalık, elektronik ortamda bir birey veya grubun, diğerlerine yönelik kasıtlı biçimde gerçekleştirdiği aşağılama, iftira, dedikodu, taciz, tehdit, utandırma ve dışlama gibi rahatsızlık verici eylemleri ifade ediyor. Bugün #siberzorbalik karşısında durmak ve zorbalara dur demek için ekranımı karartıyorum. Ben dahil pek çok dijital lider dostumla beraber, dijital dünyanın iletişim araçlarını kullanırken #siberzorbalık her türlü korkunç örneğiyle muhatap kalmış ve bu kişilerle mücadele eden biri olarak bu çok değerli projeyi hayata geçirdiği için Bilgi teknolojileri kurumu @btk ve @samsungturkiye teşekkür ederim. Vicdanlı, empatik, erdemli ve iyi kalpli nesiller için sende ekranını bugün karart. Siber Zorba Olma! #farkınavar
 • Selam #ultraviyole ! Her senenin trend rengini Aralık ayında ilan eden #pantone ye göre, 2018’in rengi morötesi (ultra violet), yani PANTONE 18-3838 TCX. Pantoneye göre içinde bulunduğumuz bu zaman diliminde , yaratıcılığımızı artırmaya yönelik çalışmak, hayal gücü ve tahayyül ile farkındalığımızı ve potansiyelimizi daha yukarı seviyelere çıkarmamızı bu renk sağlayacak . Bana göre iki zıt renk, soğuk mavi ( eril+ düşünce+ mantık) ve sıcacık kırmızı ( dişil+ hayal gücü+ duygular) morötesinde birleşiyor, tüm bu değerleri taşımamıza izin veriyor! O halde uçsuz bucaksız hayal gücü versin bize, değişimin gücü adına!! Yaşasın #morötesi 💜
 • İşine, gücüne, okuluna, sınavına, görüşmesine, ameliyatına. Giden, giren herkesin her şeyi rast, şansı yaver gitsin. Sağlıkla, başarı, bereketle geçsin günümüz. G🌸Ü🌸N🌸A🌸Y🌸D🌸I🌸N
 • 17 Haziran ikizler burcu kadını, aileden sahnede olacağı belli tiyatrocu muhteşem oyuncu Adile Naşit. Kantocu Amelya hanım ile komik- i şehri ( komedyen) Naşit beyin, minik kızları, çocukluğu babasının sahne aldığı Şehzadebaşındaki Millet tiyatrosunun kulislerinde, ağabeyi Selim Naşitle beraber sahnedeki tüm oyunları izleyerek, ezberleyerek geçer. 1940’larda savaşlar arasındaki Türkiye’de artık halkın daha az tiyatroya gitmesiyle Baba Naşit bey, Beyazıt’ta bir Milli Piyango bayisinde bilet satarak ailesini geçindirmeye çalışır. Naşit baba 54 yaşında ölünce 13 yaşında olan Adile ve ailesi çok maddi sıkıntı çekerler, ağabey Selim Naşit araba tamircisinde çalışmaya, anne meze yapıp satarak geçimlerini sağlamaya çalışır. Adile’nin kalbindeki tiyatro sevgisi ise bitmemiştir, sürekli tiyatroları ve tiyatrocu arkadaşlarını ziyaret ettiği günlerden birinde bir teklif gelir kendisine, ağabeyi ile beraber Muammer Karaca tiyatrosunda tiyatroya başlarlar. Adile eleştirmenlerin dikkatini çekmeyi başarır. Tiyatroda hem aradığı başarı ve ışığı, hem de hayatının aşkını bulur Adile, evlenir ve Ahmet doğar. Tiyatrodaki başarısı devam eden, izleyiciyi kahkahalara boğan bir komedyen olsa da, gerçek hayatına çok büyük acılar yaşar Adile Naşit. Oğlu Ahmet’in kalbi deliktir ve yaşama şansı azdır, Amerika’da tedavi olabilmesi için düzenlenen kampanyalar, Amerika’da başarıyla gerçekleşen operasyon da çare olmaz, 16 Haziranda 16 yaşında melek olur Ahmet, annesinin doğum gününden bir gün önce. Dışarda güler yüzüyle bizlerin Adile Teyzesi olsa da, gözyaşları evinden eksik olmaz. Film yıldızı olur, Hababam sınıfı serisi ile başlar, Ertem Eğilmezin tüm keyifli filmlerinde oynar. Kızım Can şimdi YouTube’dan Uykudan Önceyi açıp izliyor. Tüm çocukların Adile teyzesi o çünkü, tüm çocuklar da onun kuzucuğu. Uyumadan önce heyecanla beklediğimiz, koca gözleri, kekremsi ve buğulu sesiyle bize neşe veren Adile teyzem.. Bugün bir Adile Naşit filmi izle, en sevdiğim filmi ‘Neşeli günleri‘ aç mesela, Münir Özkulla turşu kavgasını, yalancı kayınbiraderi Şener Şen’le izle. Hatırlamanın en güzel şekli inan . Seni çok özlüyoruz Adile teyze İmza: Kuzucukların #adilenaşit video @ahogunler
 • Biz bu hafta sonu eski dostlarla uzun sohbetler, bol gülüşler, üstüne bir de tanıştığımız yepyeni can dostlarla çok güzel anılarla döndük ( İzmirli dostlarımız Arda, Ece, Murat, Zeynep sizi seviyoruz) Geride harika fotolar, yüzlerimizde mutlu bir gülümseme, bazılarımızda alçılarla (kayak kazalarından ufak hasarlar, Ececiğim geçmiş olsun🙇🏻‍♀️ ) kalarak evlerimizdeyiz! Bu güzel etkinlikte bizlerle ilgilenen @experiencewhiz’ @swayhotels @turktelekomprime @darphin @kurukahveci_mehmet_efendi @serafinaturkiye şahaneydiniz, çoook teşekkürler. @kevinpatnode kokteyllerin, şahane müzikleriyle bizi çok mutlu eden @jabbaronline @davidsaboy @mcuneytkurt 🤘🏻🔥 zirvede, pistte fotolarımızı yakalayan @bimagazin ekibi Samet, Suat ❤️ iyi ki varsınız ———
Şimdi tazelendik, yepyeni haftaya tam enerji başlamaya hazırız. Kocaman kalp benden size❣️ 🙏🏻 Foto @balibey
 • Ayşe harikalar diyarında, senin günün nasıl geçiyor? Foto @balibey #TurkTelekomPrime
#WinterSeasonOpening
 • Palandökenden sevgiler. @turktelekomprime davetlisi olarak kışa merhaba diyoruz.. #turktelekomprime
#winterseasonopening
 • #tgithursday W. @akdenizduygu F. 👗@raisavanessa B. 📷@erdemipekci
 • #tbt En sevdiğim fotoyla #berlin den gelsin, bu fotoya en yakışacak sözler ise , “Dik dur ve gülümse. Bırak neden gülümsediğini merak etsinler.” Bu sözlerin sahibi, şerefli Che Guevara’yı saygıyla selamlıyorum. Foto @yiyelimguzelleselim
 • Değerli dost @saffetemretonguc rehberliğinde, @balibey gözünden, köşedeki meşhur Ayasofya kedisi #gli nin de selamı var.
 • Yaşasın kadınların seçme ve seçilme hakkı . Yaşasın tüm insanların cinsiyet ayrımı olmadan eşit şartlarda yaşayacakları dünya düzeni! Yaşasın bu vizyonu diğer pek çok ülkeden önce görerek bizlere hediye eden muhteşem bir liderin evlatlarından olabilmek #atatürk 🇹🇷❤️#5aralıkdünyakadınhaklarıgünü Paris’ten ayrılırken tekrarlayalım , #özgürlük #eşitlik #kardeşlik #libertefraterniteegalite Foto @esin_moralioglu ❤️💙

Takip Et!