© 2017 Aysetolgaiyiyasam.com - Tüm Hakları Saklıdır.

Kaşlarınızı uzatmanın doğal yöntemleri

Belki de, Instagram’ın niş güzellerinden Cara Delevingne’e bakıyor ve kaşlarına bayılıyorsunuz. Belki de kaş yaptırma konusunda araştırmalar yapıyorsunuz. Şunu anladık ki 1970’lerin kalın gür kaşları geri döndü ve pek de gitmeye niyetli değil.

O kadar gür kaşların herkese yakışıp yakışmadığı tartışılır ama en azından seyrek kaşları doldurabilmek için bazı doğal yöntemler var. Kaşlarınızı boyatmak ya da doldurtmak yerine neden doğal yöntemleri denemiyorsunuz?

Kaşlara Bitkisel Yaklaşım

Şimdi bahsedeceğim ilk yöntemi bir makyaj uzmanından yakalamıştım. İlk duyduğumda şaşırmıştım ama önemli olan işe yarıyor olması değil mi? O zaman dinleyin:

Kastor yağı, nam-ı diğer Hint yağı, folikülün yağlanmasına yardımcı olur, bu da kaşların büyümesine yardımcı olur. Kaş gürleştirme serumlarının ana bileşenidir ve harika bir haber, eczaneden satın alabilmenizdir.

90’ların kaşları” ile uğraşan birçok kişi için bu yöntem kesinlikle kaşlarındaki boşlukları doldurmalarına yardımcı oldu. Gece yatmadan önce direk kaşlara uygulamalısınız ve sabah yıkamalısınız. Yaklaşık 2 hafta düzenli kullanım sonunda sonuçları görmeye başladıkça daha da mutlu olacaksınız.

Eğer Hint yağını direk kullanmaktan çekiniyorum derseniz de, içinde doğal malzemeler bulunan Incia Kaş ve Kirpik serumunu önerebilirim. İçinde argan, badem, susam, kayısı çekirdeği yağları, E vitamini ve de önemli miktarda Kastor yağı var. Sentetik ve paraben de içermiyor. Serum kaş ve kirpikte birlikte kullanılıyor. Gözlere ve kirpik diplerine asla zarar vermiyor.

Serumda yer alan E vitamini özellikle yeni çıkan kaşları besliyor ve dökülmelerini engelliyor. Sağlam ve sert kalmasını sağlıyor. Tamamen doğal içeriği ile de tabii yüzünüze kimyasalları değdirmemiş oluyor.

Yine önerebileceğim bir ürün de Eeose Forte Kaş ve Kirpik Serumu. Fransa’da üretilen serum piyasada en çok tanınan doğal içerikli ürünlerden biri. Ancak düzenli kullanım şart.

Yine de benim size ilk etapta önerim kastor yağı, argan yağı gibi yağları kendiniz bir araya getirerek, doğal ev yapımı reçetenizi kendiniz hazırlamanız.

Kaşlar için Beslenme Desteği

Son olarak, gerçekten kaşlarınız konusunda ekstra yol almak istiyorsanız, bir biotin takviyesi alarak saç dökülmesi ile ilgili vücudunuza destek olabilirsiniz. Burada hem yeni kaş çıkacak hem de saçlarınız bu işten faydalanacak.

Biotin, vücudun temel fonksiyonları da dahil olmak üzere birçok amaca hizmet eden bir B vitaminidir. Saça ve kaşlara kısaca tüylere yaptığı etkisi ise, saçların daha sağlıklı uzamasını ve güçlendirerek saçı yıpratan dış etkilere karşı koruma sağlamasıdır. Bazı uzmanlar erken saç dökülmesini engellediği ve saç dökülmesini yavaşlattığını belirtmektedir. Peki o zaman biz de kaş-saç-kirpik üçlüsüne destek olalım. Biotin içeren gıdalar tüketmenin de doğal olarak faydasını görebilirsiniz.

Kaşlarınızı uzatmanın doğal yöntemleri” yazısı için 2 yorum yapıldı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Cemile dedi ki:

  Merhaba sevgili Ayşe biotin dediğiniz mesela neler olabilir

 • Günaydın💛 Sağlıklı büyümelerini istediğimiz güzel meleklerimiz için anneler olarak yapacağımız en önemli şey doğru, gerçek temiz gıdayla, iyi beslenmelerini sağlamak. Bana okul çağındaki çocuklarımıza yemesi ve tadı zevkli sağlıklı neler yapabiliriz Ayşe diye soranlarınız için harika önerilerim #aysetolgaiyiyasam com'da www.aysetolgaiyiyasam.com/cocuklarinizin-severek-yiyecegi-6-saglikli-onerisi
 • Ağustos ayı, gökyüzü çok hareketli.. retrolar , tutulmalar. Yani konuşacak çok konu var. Astrolog Anıl Can @anilcanofficial İle bugün aslan burcundaki Güneş tutulmasının etkileri #youtube kanalımda. Video linki profilimde https://youtu.be/vzUxUkgdU8k
 • Cem!! Cem, güzel kalpli, yetenekli, Çalışkan, adam gibi adam arkadasım. Haberin geldi, bu dünyadan gitmişsin, Cem ah Cem, ne diyeyim! Elbet tecelli Allahtan mekanın cennet olsun arkadasım seni çok özleyeceğim be😥 #cemlokmanhekim
 • Güneş, Ay ve Gerçek, asla gizlenemeyecek üç şey. #kendinibil #knowthyself #nosceteipsum
 • Canlar, bir pazarı boş geçirmeyelim dedim size şahane bir hediye getirdim ! @atasunoptik'i takip ederek #busesebakarlar ve #AtasunOptik hashtag’i ile Atasun Optik’in Bakarlar şarkısını söylediğiniz videoyu paylaşın, Atasun Optik’ten 250 TL değerinde hediye kartı ile hayatınıza renk katma şansını yakalayın!
 • Günaydın, şahane pazarlar dilerim 💜☀️
 • Dostluğa, en saf neşeye, muhabbete. #4everyoung bro @ersankasikara 👫🙏🏻💜✨
 • Bir #tbt bu fotoğrafı #barselona çekmiştik.. Sagra da Familia'nın huzurlu bahçesinde, güvercinlerin, köpeklerin, yaşlı çiftler ve bebeklerin arasında mutluluk ve neşeyle oturmuş, derin bir şükran hissetmiştim. Şimdi bu şehirde de Korku, çok büyük acı, derin bir keder, büyük bir sessizlik var! Sebebi ne olursa olsun, sesini duyurmak için terörün her türlüsünü lanetliyorum. Terörden hayatlarını kaybeden başta güzel ülkemin güzel insanları, şehitlerimiz, tüm dünyadan güzel insanların ruhu şad olsun, mekanları cennet olsun!
 • En iyi gününde, en kötü gününde, sırtını yaslarsın.. dile kolay #32sene çocukluk arkadasım, en değerlim Şebom. Ben seni nasıl anlatayım ne diyeyim.. Çıkarsız, şartsız, en saf dostum iyi ki doğdun, Allahım sana sevdiklerinle neşe, sevgi, bolluk, sıhhat dolu nice seneleri beraber kutlamayı nasip etsin.. iyi ki varsın, seni çok ama çok seviyorum @sebnemek 💜🖤
 • Hey zaman!! Bana hem çok yakın hem uzaksın. #tbt bakar mısınız? Daha yaşını bile doldurmamış, güzel kuzum. Nasıl da şaşırıyor, canı yanınca. Hayatı da böyle öğrenmiyor muyuz? Çarpa, kıra, döke, döküle. Öğreniyor ve güçleniyoruz elbet ama sertleşmeden olsa ne güzel. Büyüyen tüm meleklerimiz kalpleri hem iyiyi gören, hep naif, hep yumuşacık kalsın. 💜🦄🌟
 • Bir #tbt Çocuklarımızı beslemek, erkeğimize çekici görünmek.. Biz hepsiyiz. Biz kadınız, kıvrımlarımızla güzeliz..Ancak medya v baska kaynaklardan kazınan kodlar ile kadın beğenilme ihtiyaçlarını şekillendiriyor. Halbuki, özgünlüğümüzü takdir etmeliyiz. Podyumda yürüyen sopa kızlardan olamayız. Bizim kalçamız var, göğüslerimiz var. Büyük ya da küçük bu önemli değil. Büyük olsa, küçük ister. Küçük olsa, büyük. Tabi ki yanlış anlaşılmasın cinsel obje olmaktan sıyrılıp kadın olmayı hissetmek, kendini her şeyinle sevmekten bahsediylrum. Var olanı sevip, kendimizi takdir ettiğimizde hemcinslerimizle eğer var ise rekabet kalmayacak. Kendinden emin olan, kendini beğenen her birey başarılı, güzel ve akıllı insanların çevresinde olmasını ister. Öğrendiğim şeylerden biri de bu. Güzel başarılı kadınlar beni motive ediyor.“Kızlar rekabet eder, kadınlar destekler. " Siz hangisisiniz?” Kendinizi çok sevin, kendinizi çok sevmekten asla vazgeçmeyin. Çünkü her şeyinizle muhteşemsiniz. #tbt Foto @formsantedergisi #iyiliksende
 • Takdir ediIiyorsan değiI, takIit ediIiyorsan başarmışsın demektir. 🦄💜 #iyiliksende Foto @sinemguvenofficial

Takip Et!