© 2017 Aysetolgaiyiyasam.com - Tüm Hakları Saklıdır.

Koşu bandı ile nasıl kilo verilir?

Koşu bandı ile nasıl kilo verilir?

 

Hızlı kilo kaybı, özellikle de aşırı kalorili kısıtlamasıyla kilo verdiğinizde, sürdürülmesi zor bir durumdur. Çok düşük kalorili beslendiğinizde vücut, isyan eder ve canımızın çektiği sağlıksız gıdalarla gün boyunca savaşmak güçleşir. Düzenli olarak egzersiz yaptığımızda kilo verme sürecimiz hızlanır ve vücudun genellikle daha az kaloriye karşı isyanı da hafifler. Sadece bir koşu bandı alıp egzersize başlayarak, aldığınız kalori miktarını aşırı şekilde kısıtlamadan da kilo vermek mümkün olur.

Adım 1

Kesinlikle kolay bir egzersizle başlayın. Haftada 2-3 gün otuz dakika koşu bandında yürüyün veya yavaş tempoda koşu yapın. Otuz dakika için henüz hazır değilseniz, 20 dakika olsun, yavaş yavaş süreyi artırırsınız. Zaten düzenli olarak egzersiz yapmaya alışkınsanız, egzersizin yoğunluğunu ve süresini artırabilirsiniz. Ancak koşu bandında geçirdiğiniz bu egzersiz süresi kolay olmalı. Bu sayede der egzersiz programlarınız için enerjiniz kalacaktır. .

Adım 2

Yamaçlar ekleyin. Her hafta bir egzersiz, bir de yokuş antrenmanı uygulamalısınız. Koşu bandına programlanmış yokuş egzersiz programını kullanabilir veya koşu bandının eğimini manuel olarak artırabilir, ayarlayabilirsiniz. Ancak bu yamaçları gevşeme, tembellik yapma için bahane olarak kullanmayın. Egzersiz süresince normal çalışma veya yürüme hızınızı korumaya çalışın. Koşu bandında 20- 30 dakika boyunca çalışmalısınız.

Adım 3

Egzersiz sürenizi uzatın. Hafta içinde diğer günlere göre daha az yoğun, daha kolay olan bir gününüzde egzersiz sürenizi diğer günlerin iki katına kadar çıkarın. Ancak hızınız kesinlikle daha düşük olsun, önemli olan iki katına çıkardığınız süre boyunca aktif olmanız.

Adım 4

Hızınızı artırın. Her hafta egzersizinize aralıklar koyun. Bir süre normal yürüyüp ardından koşuya geçin, normal koşu yapıyorsanız da bazı sprintler ekleyin. Çoğu koşu bandı zaten, ara egzersiz programlarını içeren seçilmiş programlara sahip sizinki öyle değilse siz kendiniz de yaratabilirsiniz. 10 dakika ısınmadan sonra 30- 60 saniye hızlanın. 60-90 saniyelik daha yavaş tempodan sonra hızlanma aralığını tekrarlayın. Tüm egzersiz, 30 – 45 dakika arasında sürmeli ve buna ısınma, 10 dakikalık bir serinleme de dahil.

Adım 5

Aldığınız kalorileri kontrol altında tutun. Egzersiz yapmak, kilo vermek için harika bir yoldur, ancak kalori de kontrol altında tutabilmek önemlidir. Koşu bandı ile çalıştığınız bu programda kaloriyi sınırlamanız için hiçbir sebep yok, ancak egzersiz programınız hızlandığı için normalden daha fazla kalori almadığınızdan da emin olmanız gerekiyor. Zira çok yorulup efor sarf ettiğiniz için daha çok acıkabilirsiniz. Bu bakımdan yediğiniz, içtiğiniz besinlerin kalori miktarlarının bir listesini yapın.

İpucu:

Egzersiz programınızda tutarlı olun. Haftada ne kadar fazla gün egzersiz yaparsanız o kadar çok kiloyu daha kısa sürede verirsiniz.

Uyarı:

Yeni bir egzersiz programına başlayınca önceleri biraz ağrı hissetmeniz normaldir. Ancak acı, sızı değil. Acı hissettiğinizde egzersizi hemen bırakın ve doktora danışın.

One thought on “Koşu bandı ile nasıl kilo verilir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Sebnem Karaman dedi ki:

  Kosu bandi Ile yuruyus dizlere zararli oldugunu biliyorum.
  Dizlerin zarar gormemesi icin seviye 4.5 olmaliymis.Sure 30 dak veya 45 Dakika olabilirmis.
  Ortopediserin veya fizik tedavi uzmanlarinin kosu bandini onermedigini biliyorum.
  Sizin fikriniz nedir?

 • Günaydın💛 Sağlıklı büyümelerini istediğimiz güzel meleklerimiz için anneler olarak yapacağımız en önemli şey doğru, gerçek temiz gıdayla, iyi beslenmelerini sağlamak. Bana okul çağındaki çocuklarımıza yemesi ve tadı zevkli sağlıklı neler yapabiliriz Ayşe diye soranlarınız için harika önerilerim #aysetolgaiyiyasam com'da www.aysetolgaiyiyasam.com/cocuklarinizin-severek-yiyecegi-6-saglikli-onerisi
 • Ağustos ayı, gökyüzü çok hareketli.. retrolar , tutulmalar. Yani konuşacak çok konu var. Astrolog Anıl Can @anilcanofficial İle bugün aslan burcundaki Güneş tutulmasının etkileri #youtube kanalımda. Video linki profilimde https://youtu.be/vzUxUkgdU8k
 • Cem!! Cem, güzel kalpli, yetenekli, Çalışkan, adam gibi adam arkadasım. Haberin geldi, bu dünyadan gitmişsin, Cem ah Cem, ne diyeyim! Elbet tecelli Allahtan mekanın cennet olsun arkadasım seni çok özleyeceğim be😥 #cemlokmanhekim
 • Güneş, Ay ve Gerçek, asla gizlenemeyecek üç şey. #kendinibil #knowthyself #nosceteipsum
 • Canlar, bir pazarı boş geçirmeyelim dedim size şahane bir hediye getirdim ! @atasunoptik'i takip ederek #busesebakarlar ve #AtasunOptik hashtag’i ile Atasun Optik’in Bakarlar şarkısını söylediğiniz videoyu paylaşın, Atasun Optik’ten 250 TL değerinde hediye kartı ile hayatınıza renk katma şansını yakalayın!
 • Günaydın, şahane pazarlar dilerim 💜☀️
 • Dostluğa, en saf neşeye, muhabbete. #4everyoung bro @ersankasikara 👫🙏🏻💜✨
 • Bir #tbt bu fotoğrafı #barselona çekmiştik.. Sagra da Familia'nın huzurlu bahçesinde, güvercinlerin, köpeklerin, yaşlı çiftler ve bebeklerin arasında mutluluk ve neşeyle oturmuş, derin bir şükran hissetmiştim. Şimdi bu şehirde de Korku, çok büyük acı, derin bir keder, büyük bir sessizlik var! Sebebi ne olursa olsun, sesini duyurmak için terörün her türlüsünü lanetliyorum. Terörden hayatlarını kaybeden başta güzel ülkemin güzel insanları, şehitlerimiz, tüm dünyadan güzel insanların ruhu şad olsun, mekanları cennet olsun!
 • En iyi gününde, en kötü gününde, sırtını yaslarsın.. dile kolay #32sene çocukluk arkadasım, en değerlim Şebom. Ben seni nasıl anlatayım ne diyeyim.. Çıkarsız, şartsız, en saf dostum iyi ki doğdun, Allahım sana sevdiklerinle neşe, sevgi, bolluk, sıhhat dolu nice seneleri beraber kutlamayı nasip etsin.. iyi ki varsın, seni çok ama çok seviyorum @sebnemek 💜🖤
 • Hey zaman!! Bana hem çok yakın hem uzaksın. #tbt bakar mısınız? Daha yaşını bile doldurmamış, güzel kuzum. Nasıl da şaşırıyor, canı yanınca. Hayatı da böyle öğrenmiyor muyuz? Çarpa, kıra, döke, döküle. Öğreniyor ve güçleniyoruz elbet ama sertleşmeden olsa ne güzel. Büyüyen tüm meleklerimiz kalpleri hem iyiyi gören, hep naif, hep yumuşacık kalsın. 💜🦄🌟
 • Bir #tbt Çocuklarımızı beslemek, erkeğimize çekici görünmek.. Biz hepsiyiz. Biz kadınız, kıvrımlarımızla güzeliz..Ancak medya v baska kaynaklardan kazınan kodlar ile kadın beğenilme ihtiyaçlarını şekillendiriyor. Halbuki, özgünlüğümüzü takdir etmeliyiz. Podyumda yürüyen sopa kızlardan olamayız. Bizim kalçamız var, göğüslerimiz var. Büyük ya da küçük bu önemli değil. Büyük olsa, küçük ister. Küçük olsa, büyük. Tabi ki yanlış anlaşılmasın cinsel obje olmaktan sıyrılıp kadın olmayı hissetmek, kendini her şeyinle sevmekten bahsediylrum. Var olanı sevip, kendimizi takdir ettiğimizde hemcinslerimizle eğer var ise rekabet kalmayacak. Kendinden emin olan, kendini beğenen her birey başarılı, güzel ve akıllı insanların çevresinde olmasını ister. Öğrendiğim şeylerden biri de bu. Güzel başarılı kadınlar beni motive ediyor.“Kızlar rekabet eder, kadınlar destekler. " Siz hangisisiniz?” Kendinizi çok sevin, kendinizi çok sevmekten asla vazgeçmeyin. Çünkü her şeyinizle muhteşemsiniz. #tbt Foto @formsantedergisi #iyiliksende
 • Takdir ediIiyorsan değiI, takIit ediIiyorsan başarmışsın demektir. 🦄💜 #iyiliksende Foto @sinemguvenofficial

Takip Et!