© 2017 Aysetolgaiyiyasam.com - Tüm Hakları Saklıdır.

Kova burcu dolunayında ay tutulması da var: Peki ne anlama geliyor?

Kova Burcunda gerçekleşecek tek dolunay 7 Ağustos 2017 Pazartesi yani bu akşam, saat 21:12 de gerçekleşecek. Aynı zamanda bu bir Ay tutulması da olacak. Gökyüzünde hem zorlayıcı bir enerji var, aynı zamanda değişime açık ve enerjiyi harekete dönüştürmek için bir fırsat da taşıyor.

Kova dolunayında oyunu değiştiren, kısmi ay tutulmasıdır ve bazı yerli Amerikan kabileleri tarafından “Tam Mersin Balığı Ayı” olarak bilinir, çünkü bu zamanlarda bu balıkları büyük göllerde avlamak oldukça kolaylaşır. Perseid meteor yağmuru da, 12 Ağustos’ta doruğa ulaşan bir görünümle bu ay döneminde rahatlıkla görülecek.

Kova burcunda ay tutulması, 21 Ağustos tarihinde Aslan burcunun yeni aydaki toplam güneş tutulması ile sonuçlanacak. Kova burcu, Ağustos ayında oldukça önemli bir gösteri yapıyor. Astrolojik olarak konuşursak, her ikisinin de etkisini çok fazla hissedeceğiz.

Yüksek düşüncede yer alan Kova burcu işbirliğinin, grupların ve insani yardım çabalarının işaretidir. Her şey daha yüksek bir neden ve inançlar için savaşmak üzere yaratıcı dürtü ile birleştirmekle ilgilidir. Bu işaret evrensel sevgiyle ilgili yoğun durumlardan daha fazladır. Kova burcunun temsilcisi Su Taşıyıcı, çok fazla tutku ve duygu sıcaklığında gerginlik yaşayabilir. Bu durum bile en iyi güler yüzlü, keyifli enerji olmasına engel değildir. Platonik, eğlenceli ama kesinlikle romantik DEĞİL. Kova dayanılmaz derecede eğlenceli, sevimli ve özgür bir burç olarak herkes tarafından paylaşılmak için iyi bir zaman kolluyor.

Kozmik karışımdaki Kova enerjisi ile bu yıldız haritası, ideal geleceğimizi görselleştirmemize ve daha sonra büyük resmi hayata geçirmemize yardımcı olabilecek insanlarla bağlantıya geçmemize yardımcı olur.

Şüpheniz olduğunda alışılmadık bir yön seçin! Kova, ekip çalışması ve teknolojiyi yöneten işarettir. Bu haftaki kutlamaları grup galibiyetleri ya da çevremizi bulmak için derin bir arzunuz olacak. Projektörlerinizi açın: Bu ruhlar önümüzdeki iki hafta içinde açığa çıkabilir.

Dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek mi istiyorsun? Kova burcu bize insancıl şekilde yönlendirir ve çok ilginç yönleri ile herşeyi yerli yerine oturtacak güce sahiptir.

1. Garip yönlernizi kucaklayın.

Belki de uzaylıların yeryüzünde aramızda yaşadığına inanıyorsunuz. Tatlınıza acı sos koymayı denemek istiyorsunuz. Her ne gariplik hissediyor ve düşünüyorsanız. Bakın Kova burcu zamanı sizin içsel dünyanızda gizli kalmak için mücadele verdiklerinizi açığa çıkarmak için enerji sağlar. Gizlemeyin, yaşayın der. Hatta yaşayın ve yaşatın!

2. İlerlemek için bazen geri adım atmanın gerekli olduğunu bilmelisiniz.

İleri derecede rasyonel Kova, duygusal nesnelliğin de ustasıdır. Kova dolunayı Budist olmayan birlik ilkesini uygulamak için mükemmel bir gün. Evet, varlığınızın her ilmeği ile bir şeyler isteyebilirsiniz. Ancak eğer bunlar olmazsa, yine de iyi durumda olacaksınız. Hayat devam edecek ve yeni kapılar açılacak. Belki geri adım atarak farklı bir rotaya dönmeniz gerekecek. Bu dönemin ay ışığı sizin bu korkuyu bırakmanıza yardımcı olur. Bırakın, Kova dolunayları sorunlarınıza daha iyi bir uzun vadeli çözüm getirir.

3. Bir ütopik dünyayı hayal edin … ve bunu tezahür edin!

İnançlarınız o denli çarpıcı ve duygusundan arındırılmış olmasa da, mükemmel dünyayı nasıl yaratacağınızı düşünün. Neye benzediğini ve günlük yaşamınıza sağlıklı bir izdüşümünü nasıl gerçekleştirebilirsiniz? İnsanlar para alışverişinde bulunmadan yeteneklerini, mallarını ve hizmetlerini paylaşabilir mi bu yeni dünyada? Farklı yardımsever ilkler yapılabilir mi? Aklınıza gelenleri saklamayın ve tutulabilir hale getirmek üzere odaklanın. Buradan gelen yenilenme ve arınma enerjisi sizi hayatın ortasında bomba gibi bırakacak. Denemelisiniz!

4. Kendi olimpiyat meşalenize dayanın.

Kova, Zodyak’ın takım oyuncusudur ve size ait olduğunuz çevrenin gururunu görmeye teşvik eder. İçeri girdiğiniz her etkinlikte sorumluluk alın, savaşın. Seyirci kalmayın! Altın madalya sadece bedenlerini hareket ettiren kişilere gelir! Kova, kinetik enerji ile ilgilidir ve bu dolunay, harekete katılmak için mükemmel bir zamandır. Önümüzdeki iki hafta, buna motive olun.

5. Bir atölye düzenleyin.

İdealistik, entelektüel Kova, en yeni fikirlere can verir. Kova dolunayı bir atölye veya çalışma için mükemmel bir alan yaratır. Herkes katkıda bulunursa, grup merkezli Kova partileri daha da verimli olur. Bildiğiniz bir alanda toplantılar düzenleyin fikir alışverişi ile enerji yaratın.

6. Yayılın.

Kova teknolojiyi kullanır, bu nedenle bir mesajı sosyal medya ve dijital platformlar aracılığıyla yaymak için dolunay zamanında dolaşın. İş yükseltmeye hazır mısınız? Kova dolunayı teknik bilginizi geliştirmenizi ister. Bu dolunay, çevrimiçi bir pazarlama, crowdfunding veya sosyal ağ kampanyası başlatmak için de harika bir zamandır.

7. Kendinize bir alan açın.

Derin oksijen teneffüsünden daha iyi odaklanma yoktur. Kova hava işaretidir, bu yüzden derin nefes alın! Kova dolunayında nefese aynı dikkati vermeye ne dersiniz? Hava temizleyici, deiyonizer veya nem alma cihazını takın. Kokulu ve rahatlatıcı bir rahatlama için uçucu yağlı bir yağ ekleyin. Greyfurt, limon, mandalina ve diğer turunçgil yağları canlandırıyor ve enerji veriyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 • Yarın yine senleyim #izmir @egeperla da, bütünsel değişimi, sağlıklı seçimlerle iyi yaşamanın, hissetmenin ve sağlığı korumanın yollarını konuşacağız. Haydi gelin dinlemeye..
 • Bilgi ve iletişim teknolojilerinin yaygınlaşmasıyla gençler ve çocuklar arasında internet kullanımı her geçen gün giderek artıyor. Bu durumun pek çok olumlu getirisi olduğu gibi çocuklarımız ve gençlerimiz üzerinde ciddi psikolojik ve fiziksel zararlara neden olabilecek kötü amaçlı kullanımları da mevcut. Bunlardan biri de siber zorbalık...
Siber zorbalık, elektronik ortamda bir birey veya grubun, diğerlerine yönelik kasıtlı biçimde gerçekleştirdiği aşağılama, iftira, dedikodu, taciz, tehdit, utandırma ve dışlama gibi rahatsızlık verici eylemleri ifade ediyor. Bugün #siberzorbalik karşısında durmak ve zorbalara dur demek için ekranımı karartıyorum. Ben dahil pek çok dijital lider dostumla beraber, dijital dünyanın iletişim araçlarını kullanırken #siberzorbalık her türlü korkunç örneğiyle muhatap kalmış ve bu kişilerle mücadele eden biri olarak bu çok değerli projeyi hayata geçirdiği için Bilgi teknolojileri kurumu @btk ve @samsungturkiye teşekkür ederim. Vicdanlı, empatik, erdemli ve iyi kalpli nesiller için sende ekranını bugün karart. Siber Zorba Olma! #farkınavar
 • Selam #ultraviyole ! Her senenin trend rengini Aralık ayında ilan eden #pantone ye göre, 2018’in rengi morötesi (ultra violet), yani PANTONE 18-3838 TCX. Pantoneye göre içinde bulunduğumuz bu zaman diliminde , yaratıcılığımızı artırmaya yönelik çalışmak, hayal gücü ve tahayyül ile farkındalığımızı ve potansiyelimizi daha yukarı seviyelere çıkarmamızı bu renk sağlayacak . Bana göre iki zıt renk, soğuk mavi ( eril+ düşünce+ mantık) ve sıcacık kırmızı ( dişil+ hayal gücü+ duygular) morötesinde birleşiyor, tüm bu değerleri taşımamıza izin veriyor! O halde uçsuz bucaksız hayal gücü versin bize, değişimin gücü adına!! Yaşasın #morötesi 💜
 • İşine, gücüne, okuluna, sınavına, görüşmesine, ameliyatına. Giden, giren herkesin her şeyi rast, şansı yaver gitsin. Sağlıkla, başarı, bereketle geçsin günümüz. G🌸Ü🌸N🌸A🌸Y🌸D🌸I🌸N
 • 17 Haziran ikizler burcu kadını, aileden sahnede olacağı belli tiyatrocu muhteşem oyuncu Adile Naşit. Kantocu Amelya hanım ile komik- i şehri ( komedyen) Naşit beyin, minik kızları, çocukluğu babasının sahne aldığı Şehzadebaşındaki Millet tiyatrosunun kulislerinde, ağabeyi Selim Naşitle beraber sahnedeki tüm oyunları izleyerek, ezberleyerek geçer. 1940’larda savaşlar arasındaki Türkiye’de artık halkın daha az tiyatroya gitmesiyle Baba Naşit bey, Beyazıt’ta bir Milli Piyango bayisinde bilet satarak ailesini geçindirmeye çalışır. Naşit baba 54 yaşında ölünce 13 yaşında olan Adile ve ailesi çok maddi sıkıntı çekerler, ağabey Selim Naşit araba tamircisinde çalışmaya, anne meze yapıp satarak geçimlerini sağlamaya çalışır. Adile’nin kalbindeki tiyatro sevgisi ise bitmemiştir, sürekli tiyatroları ve tiyatrocu arkadaşlarını ziyaret ettiği günlerden birinde bir teklif gelir kendisine, ağabeyi ile beraber Muammer Karaca tiyatrosunda tiyatroya başlarlar. Adile eleştirmenlerin dikkatini çekmeyi başarır. Tiyatroda hem aradığı başarı ve ışığı, hem de hayatının aşkını bulur Adile, evlenir ve Ahmet doğar. Tiyatrodaki başarısı devam eden, izleyiciyi kahkahalara boğan bir komedyen olsa da, gerçek hayatına çok büyük acılar yaşar Adile Naşit. Oğlu Ahmet’in kalbi deliktir ve yaşama şansı azdır, Amerika’da tedavi olabilmesi için düzenlenen kampanyalar, Amerika’da başarıyla gerçekleşen operasyon da çare olmaz, 16 Haziranda 16 yaşında melek olur Ahmet, annesinin doğum gününden bir gün önce. Dışarda güler yüzüyle bizlerin Adile Teyzesi olsa da, gözyaşları evinden eksik olmaz. Film yıldızı olur, Hababam sınıfı serisi ile başlar, Ertem Eğilmezin tüm keyifli filmlerinde oynar. Kızım Can şimdi YouTube’dan Uykudan Önceyi açıp izliyor. Tüm çocukların Adile teyzesi o çünkü, tüm çocuklar da onun kuzucuğu. Uyumadan önce heyecanla beklediğimiz, koca gözleri, kekremsi ve buğulu sesiyle bize neşe veren Adile teyzem.. Bugün bir Adile Naşit filmi izle, en sevdiğim filmi ‘Neşeli günleri‘ aç mesela, Münir Özkulla turşu kavgasını, yalancı kayınbiraderi Şener Şen’le izle. Hatırlamanın en güzel şekli inan . Seni çok özlüyoruz Adile teyze İmza: Kuzucukların #adilenaşit video @ahogunler
 • Biz bu hafta sonu eski dostlarla uzun sohbetler, bol gülüşler, üstüne bir de tanıştığımız yepyeni can dostlarla çok güzel anılarla döndük ( İzmirli dostlarımız Arda, Ece, Murat, Zeynep sizi seviyoruz) Geride harika fotolar, yüzlerimizde mutlu bir gülümseme, bazılarımızda alçılarla (kayak kazalarından ufak hasarlar, Ececiğim geçmiş olsun🙇🏻‍♀️ ) kalarak evlerimizdeyiz! Bu güzel etkinlikte bizlerle ilgilenen @experiencewhiz’ @swayhotels @turktelekomprime @darphin @kurukahveci_mehmet_efendi @serafinaturkiye şahaneydiniz, çoook teşekkürler. @kevinpatnode kokteyllerin, şahane müzikleriyle bizi çok mutlu eden @jabbaronline @davidsaboy @mcuneytkurt 🤘🏻🔥 zirvede, pistte fotolarımızı yakalayan @bimagazin ekibi Samet, Suat ❤️ iyi ki varsınız ———
Şimdi tazelendik, yepyeni haftaya tam enerji başlamaya hazırız. Kocaman kalp benden size❣️ 🙏🏻 Foto @balibey
 • Ayşe harikalar diyarında, senin günün nasıl geçiyor? Foto @balibey #TurkTelekomPrime
#WinterSeasonOpening
 • Palandökenden sevgiler. @turktelekomprime davetlisi olarak kışa merhaba diyoruz.. #turktelekomprime
#winterseasonopening
 • #tgithursday W. @akdenizduygu F. 👗@raisavanessa B. 📷@erdemipekci
 • #tbt En sevdiğim fotoyla #berlin den gelsin, bu fotoya en yakışacak sözler ise , “Dik dur ve gülümse. Bırak neden gülümsediğini merak etsinler.” Bu sözlerin sahibi, şerefli Che Guevara’yı saygıyla selamlıyorum. Foto @yiyelimguzelleselim
 • Değerli dost @saffetemretonguc rehberliğinde, @balibey gözünden, köşedeki meşhur Ayasofya kedisi #gli nin de selamı var.
 • Yaşasın kadınların seçme ve seçilme hakkı . Yaşasın tüm insanların cinsiyet ayrımı olmadan eşit şartlarda yaşayacakları dünya düzeni! Yaşasın bu vizyonu diğer pek çok ülkeden önce görerek bizlere hediye eden muhteşem bir liderin evlatlarından olabilmek #atatürk 🇹🇷❤️#5aralıkdünyakadınhaklarıgünü Paris’ten ayrılırken tekrarlayalım , #özgürlük #eşitlik #kardeşlik #libertefraterniteegalite Foto @esin_moralioglu ❤️💙

Takip Et!