© 2017 Aysetolgaiyiyasam.com - Tüm Hakları Saklıdır.

Rus Kadınları Güzelliğini neye Borçlu?

Rus Kadınları Güzelliğini neye Borçlu?

Biri beyaz tenden mi bahsetti, yoksa renkli gözlerden mi, uzun bacaklar desem ya da Ege ve Akdeniz sahillerinin değerini artıran taş gibi hatunlar diyelim. “Türk kızlarının suyu mu çıktı”, “Türk kızları, bu Ruslara taş çıkartır” gibi tesellileri bence bir kenara bırakalım. Acı gerçeği kabul etmekte ve bu Rus kadınların güzellik sırlarını öğrenelim. Sonuçta zararın neresinden dönsek kardır. Hepimiz aynı süreçlerden geçerek bu dünyaya geliyoruz, peki bu Ruslar ne yiyip ne içiyorlar, nasıl yaşıyorlar da, bebek gibi bir cilde, taş gibi bir vücuda sahip oluyorlar.

Türkler olarak, kadın, erkek o kadar çok Rus ile haşır neşir olduk ki, bu kadınların güzellikleri ve Rusların ülkemize, kültürümüze ve turizm gelirine etkileri hakkında sayısız efsane duyduk ya da bazılarını biz uydurduk. Ama benim duyduğum en yaratıcı hikayelerden birisi şöyle; ülkemizdeki ilk ve gerçek sarışın, mavi gözlü bireylerin Karadeniz, bölgesinde ortaya çıktığı ve oradan tüm ülkeye sarışınlar, renkli gözlüler yayıldığıdır. İşte bu Karadeniz ve sarışın bağlantısının da denizin diğer tarafından gelen uzun, ince, sarışın, mavi gözlü, güler yüzlü Rus hatunlardan kaynaklandığı şeklinde.

Elbette ki bunlar biraz uydurma, biraz abartı hikayeler. Zira tarihteki ilk Türkler incelenerek yapılan Türk insanı prototiplerin tamamının beyaz tenli oldukları bilimsel bir gerçektir. Türk toplukların göçebe yaşam ve diğer toplumlarla yakın ilişkileri sonucunda Türklerde de koyu ten rengi, kahverengi gözler gibi özellikler görülmeye başlanmış. Bu kadar akademik veri yeterli diye düşünüyorum. Her şey yalan, Rus kızların güzelliği gerçek. İşte bu güzelliği oluşturan etkenlerin tamamını sizler için maddeler halinde sıraladım.

 • Soğuk hava, beyaz ten demek!

Kuzey ülkelerinin tamamında hava çok soğuk olduğu için “iklim şartlarına uyum yasası” gereği bu bölgelerde doğan kişiler beyaz ya da açık tenli olurlar. Ten renklerinin cazibesi maalesef ki, doğanın onlara bir hediyesi. Çünkü bu bölgeler yılın 9 aynı güneşsiz geçirdiği için tenlerinin beyaz olmasından daha doğal ne olabilir ki?

 • Güneş ışığı almayan bölgelerde, gözler mavi ya da yeşil renktedir!

Bir önceki maddede de açıklamaya çalıştığım gibi kuzeydeki ülkeler güneş ışığından yılın sadece çok kısıtlı bir döneminde faydalanabiliyorlar. İşte bu ışık almama durumu da gözlerin iyi görebilmesi, daha iyi ışık alabilmesi için açık renk olması durumunu doğuruyor. Bunu daha net anlamak için ülkemizin yılın büyük bir bölümünü güneşli geçiren Güneydoğu Anadolu bölgesinde yaşayan kişilerle, neredeyse her mevsim yağışlı olan ve güneşi çok az gören Karadenizlileri karşılaştırın.

 • İklimsel sebepler cildi besliyor!

Dünyanın Kuzey ucunda yaşayan insanların ciltleri nemli ve yağlı yapıdadır. Bizim gibi Akdeniz civarındaki ülkelerde ise genellikle karma cilt tipi, vücudun bazı yerlerinde deri yağlı, bazı yerlerinde ise kurudur. Bir Kuzey ülkesi olan Rusya’da da cilt her daim doğal yağını koruduğu için kurumaz ve dokunduğunuzda yumuşacık bir izlenim bırakır.

 • İkinci Dünya Savaşı sonrasında erkekler güzellerden güzel beğendi!

Hem insani açıdan hem de mantık kuralları açısından değerlendirdiğimde çok da bir yere oturtamamış olsam da, farklı bir bakış açısı var. Şöyle ki, İkinci Dünya Savaşı’nda Sovyet Rusya, 20 milyondan fazla kayıp vermiş. Savaş ortamı olduğu için bu ölenlerin çoğu da erkekmiş, dolayısıyla savaş sonunda ülkede erkek nüfusu çok az, kadınlar ise fazlaymış. Hal böyle olunca erkekler sadece en güzel olanlarla birlikte olmuşlar ve çok güzel, bakmaya doyulmayan bir nesil ortaya çıkmış. Bu düşünce ne kadar doğru bilemiyorum. Ancak neden olmasın diye de düşünmeden edemiyorum.

 • Irkçılık, bu ırkı güzelleştirmiş olabilir!

Rusya, tarih boyunca askeri ve ekonomik bakımdan güçlü bir devlet olmuştur. Bunun bir sonucu olarak da tıpkı günümüzün Amerika’sı gibi “kendini ve kendi ırkını seven, en üstün olma” inancını taşıyan Sovyetler Birliği her konuda ırkçı bir politika izlemiş. Özellikle Stalin’in Rus ırkını güzelleştirmek için en güzel kadınlarla, en yakışıklı erkeklerin bir araya gelmesini teşvik ettiğine dair söylentiler mevcut. Bir de aynı bağlamda halkın da uzun yıllar ırkçı bir anlayış taşıdığı düşüncesiyle, Rus kadınların sadece Rus erkeklerle birlikte olduğu ve bu şekilde ırkın güzelliğini koruduğu düşünülüyor. Ancak bunların bilimsel, mantıklı bir dayanakları olmasa da, kim bilir, belki de gerçektir!

 • Küreselleşme, Rusya’ya pek uğramamış!

Tarihin başından son dönemlere kadar diğer ırklarla, ülkelerle en az karışan ırklardan birisi Ruslardır. Sovyetler Birliği döneminde kendi içinde kapalı bir kutuda yaşayan Rusların doğal olarak ırklarının özelliklerini kaybetmeden taşımaları da mümkün olmuştur.

 • Rusya, göç almamış!

Savaşlar, teknolojik gelişmeler, toplumsal değişimler derken Dünya küçük bir modern köy haline geldi, dünyanın bir ucundan diğerine gidip çalışmak, eğitim almak, yaşamak artık çok kolay. Ancak bazı ülkeler için bu pek de geçerli değil. Rusya, tarih boyunca eğitim ya da iş göçü şeklinde toplu göçlere asla izin vermemiş, kendi ırkını daha izole tutmayı başarmıştır. Bu bakımdan Rus kızların da “has” Rus olarak kaldıklarını söylemek mümkün.

 • Omega 3, içimizi olduğu kadar dışımızı da güzelleştiriyor, demek ki!

Sağlıklı beslenmek istiyorsak haftada 2 öğün balık yemek gerekiyor. Bunu artık adımız, soyadımız kadar iyi biliyoruz. Zira deniz ürünleri ve özellikle de soğuk denizlerin balıkları başta Omega 3 olmak üzere, vitaminler, mineraller, faydalı elementler bakımından çok zengin. Bu bakımdan özellikle cildin canlı, diri kalmasında balık tüketiminin önemi yadsınamaz. İşte güzelliği dillere destan olan Rusların da kahvaltıda havyar, öğle yemeğinde balıklı yeşil salata, akşam yemeğinde ızgara balık yemelerinin kesinlikle bu güzelliklerine katkısı olmuştur diye düşünüyorum.

 • Rus kızları, çorbasız beslenmez!

Az önce de söylediğim gibi balık ve diğer deniz ürünleri Rusların en sık tükettikleri besinlerin başında geliyor. Bununla birlikte balık çorbaları, balık, mantar, lahana karışımı çorbalar da Rus yemek kültürünün vazgeçilmezi. Hal böyle olunca da ana yemek öncesinde sebzeli, balıklı koca bir kase çorba içen bir kişi ana yemeği de ölçülü yiyip daha az kalori almış oluyor.

 • Doğal beslenme alışkanlıkları Rus kızlarının güzelliğine güzellik katıyor!

Rusya’ya ülkenin hemen her yerinde bin bir çeşit ot ve baharatlar yetişiyor. Ruslar her yemeğin yanında koca bir kase dolusu yeşil salata tüketerek vücudun ihtiyaç duyduğu tüm faydalı elementleri alıyorlar. Dereotu, anason, nane, soğan, sarımsak gibi yeşillikler, tarçın, tarhun otu, karabiber, safran gibi baharatlar Rusların kahvaltı da dahil her yemeğini süslüyor. “İyi Yaşam” felsefem gereği her içerikte, her tarifte mümkün olduğunca yeşillik kullanmamın mantıklı bir sebebi var elbette!

Tüm bunlara ek olarak buz gibi soğuk İskandinav ülkelerindeki kadınların da barbie bebek gibi güzel olduklarını düşünürsek, ülkemizin ılıman bir iklime sahip olmasının bize faydası kadar zararı da olduğunu kabul edelim.

Sevgili okuyucuma küçük bir not: Belki biraz teselli niyetinde olacak. Ama 20-30 yaşları arasındayken güzelliğiyle baş döndüren Rus kadınlar, 40 yaşından sonra hızlı bir çöküş sürecine giriyorlar. Elbette her insan 40’ından sonra güzelliğinde bir kayıp yaşıyor. Ancak söz konusu olan Ruslar olunca bu çöküş çok daha hızlı oluyor. Bu sorun da genel olarak çok açık tenli olmalarına ve açık ten renkli kişilerin dış etkenlerden çok daha kolay etkilenebiliyor olmalarına bağlanıyor. Açık renk gözlere sahip olanların görme yetisini daha genç yaşlar itibaren kaybetmeye başladığı, açık ten renkli kişilerin ciltlerinin daha çabuk kırıştığı, göz altlarının hızlı çöküp, sararmalar, morarmalar yaşadığı da biliniyor. Bilmem belki bunu düşündükçe içimiz biraz rahatlar.

One thought on “Rus Kadınları Güzelliğini neye Borçlu?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Sultan Koç dedi ki:

  Merhaba Ayşe hanım sizi gerçekten insan olarak çok beğeniyorum ve paylaşımlarınız için teşekkür ediyorum. İnsanlara yardımcı olmak için yaptığınız çalışmalar takdire layıktır. Güzelliğin kalpten gelen duygusal yolculuk olduğunu ve yüze ,göze hatta davranışlara yansıdığına inanan biriyim. Size başarılar diliyorum huzurla kalın inşaALLAH…

 • Günaydın!! Türkiye'deki 18 yaş altındaki 10 kızdan 6'sı, ergenlik dönemlerinde başarısız olmaktan korktuğu için yeni şeyler denemekten kaçıyormuş! Genç kızlarımızın , % 59'u başarısız olduklarında toplum tarafından dışlanacaklarını düşünüyormuş.. 7 yaşında bir kızım var, onun da okulunda, toplumda aynı düşünce yapısıyla karşılaşacağını hissediyorum ! Özgüveni ve özdeğer duygusu yüksek genç kızların ülkemizde yetişebilmesi için bu anlayışın değişmesi gerektiğini düşünüyorum. Başarı odaklı olmak yerine, başarıya giden yolda deneyebileceğini ama yanılabileceğini, her yanılgıdan bir şeyler öğrenerek asıl kazancın bu olduğunu öğrenmesi gerek! Kimse bir şeyi ilk seferinde en iyi yapmıyor, öğreniyor- deniyor- başarısız oluyor başarıyı kazanana kadar denemekten vazgeçmiyor. ➖➕➖➕➖➕➖➕➖➕➖➕O yüzden, tatlı kızkardeş: ✔️ Denemekten asla korkma, istediğin şeyleri dene, dene hep dene.. ✔️Yanılacaksın, düşeceksin ama yeniden kalkacak Ve yapacaksın. ✔️Aynı bizler gibi #kızgibi 💪🏻 Foto @cengizdikbas
 • Güzel bir pazar gününün en iyi arkadaşı #samsung8 @samsungturkiye #SınırlarıKaldır
 • İçerde ne varsa, dışarda da o var.. Sen bir aynasın, her şey seni sana yansıtıyor. 
Yargıladığın ne varsa o sensin, yargıladığın değil. Bırak, sevgi yönetsin.. ----
Your perception of me is a reflection of you. Judging me defines you, not me.Let love rule!❤️
 • Kanyon avm içerisinde Harika bir mutfak mekanı @intemayasam bu mekan içinde restoranlar, mutfak markaları, mutfağa ve gastronomiye ait her şey var, bir de güzeller güzeli @mugeboz canımın Harika mekanı @makai.experimental var. Bugün arkadaşlarımız Ve kızlarımızla bu mekanda şahane vakit geçirdik, birbirinden leziz çoook sağlıklı yiyecekleri yedik... Eline sağlık arkadasım, iyilik dolu mekanında kazancınız bol olsun
 • Sizi bilmem ama benim beslenmemin önemli bölümü çorbalardan oluşuyor. Kemik suyuna, tahıllı, mercimek, nohut, mevsiminde sebzelerle bir çorba okul sonrası minikler icin Harika bir besin kaynağı.. Birbirinden lezzetli çorba tariflerim #aysetolgaiyiyasam da.. Yazı linki profilimde
 • Dün #DünyaBarışGünü idi, rakamlar çok acı, hepimiz ülkemizde bir kısmına şahit oluyoruz. Barış nedir diye sormalı insan, sordunuz mu? Barış, bana göre önce insanın kendinden başlıyor. Kendine duyulan sevgiye sahipse, erdemleri ve değerleri varsa ve bunlardan şaşmıyorsa kişi barış da orada olacaktır. Bakın şu sözleri söylemiş çok sevdiğim bir kişi. #İnsanları mutlu edecek tek vasıta, onları birbilerine yaklaştırarak, onlara birbirlerini sevdirerek, karşılıklı maddi ve manevi ihtiyaçlarını karşılamaya yarayan hareket ve enerjidir. Dünyanın barışı içinde insanlığın gerçek mutluluğu, ancak bu yüksek ideal yolcularının çoğalması ve başarılı olmasıyla mümkün olacaktır. " demiş. Aynı kişi ne demiş biliyor musunuz? " Yurtta sulh, cihanda sulh" Evet, evet Atatürk demiş bu sözleri! Atam!! , dünyanın en vizyoner, hümanist ve bir felsefeciden de derin lideri Ulu önder #atatürk ümüzün sözleri yeterli. Bugün önce özümüzde (yurtta) sonra çevremizde (dünya) barış için çalıştığımız bir gün olsun.❤️🇹🇷 Harika video @natgeotvturkiye Barış için hep birlikte çalışalım.
 • Misafirhane

İnsan kısmı bir misafirhane, 
Her sabah yeni birisi gelir. 
Bir sevinc, bir bunalım, bir zalimlik, 
Aniden farkına varmak birşeyin, 
Hepsi beklenmedik misafir. 
Hepsini karşılayıp eyle! 
Evini vahşetle süpürüp, 
Bütün mobilyalarını boşaltan
Bir kederler kalabalığı bile gelse. 
Her geleni alnının akıyla misafir et. 
Olur ki yeni bir zevk getirmek için
Boşalttılar evini. 
Karanlık düşünce, utanç ve garez, 
Hepsini gülerek karşıla kapıda
Ve buyur et içeri. 
Minnettar ol her gelene
Kim gelirse gelsin. 
Çünkü bunların her birisi
Öte taraftan bir kılavuz
Olarak gönderildi. 
#Mevlana
 • İstanbul'un en iyi açık hava etkinliklerinden @istanbulcoffeefestival başladı!!! Kahve, yiyecek, aksesuar, aktivite ne ararsan bu festivalde! Kahve severler için bir de süprizim olacak, 21-24 Eylül tarihlerinde Nespresso standını ziyaret ederek #NespressoKeyfi hashtagi ile kahve anlarını fotoğraf ile paylaşan ziyaretçiler arasından Nespresso Türkiye'nin belirleyeceği 3 kişi #nespressoInissia kahve makinesi kazanacak, o halde #nespressokeyfi başlasııın☕️#istanbulcoffeefestival Foto @selimandmiles
 • Gü- nay- dıııınnn!! #likyayoluultramaratonu hazırlık koşuları devam.. 5 K biter Ayşe kahvaltıya gider, peki deli mi bu Ayşe sabahın köründe niye koşar? Elbet iyilik için koşar. @genckadinfonu desteklemek amacıyla 30 Eylül 2017 tarihinde Likya Yolu Ultra Maratonu’nda 16,5 km parkurunu koşacağım. Bu koşu vesilesiyle sizleri de Genç kadınları ve Cinsiyet Eşitliğini desteklemeye, Genç Kadın Fonu’na katkıda bulunmaya davet ediyorum. Genç kadınları destekleyerek sadece onların hayatını değil, çevrelerindeki yüzlerce kadının hayatını da değiştirecek bir dayanışmanın parçası olabilirsiniz. Profilimde paylaştığım bağış sayfam üzerinden yapacağınız bağışlar ile genç kadınların yaşadıkları sorunlara onlarla birlikte çözümler üretilmesini sağlayan projeler hayata geçirebilecek, eğitim, kampanya, savunuculuk ve farkındalık çalışmaları yürütülecektir. @togvakfi
 • #8haftadadeğişim ruhu bulaşıcıdır demiştim. Bakın programın 2. gününde @tokdemirsera nasıl hissediyor? ・・・
Evet kilolu değilim fakat bölgesel mutsuzluklarım vardı. Şimdiye kadar fazlaca girişimde bulunup hep yarım bırakmıştım 🙈 şimdi bu durumu farklı kılan,kendimi peşimi bırakmayan ve bırakmalarını da zaten istemediğim bir adrese teslim etmiş olmam. Hepinizin tanıdığı güzel oyuncu ve tanıdığımız bir çok ünlünün de yaşam koçu canım @aysetolgaiyiyasam sayesinde doğru beslenerek,ve efsane spor hocam Burak @myptofficial sayesinde acayip hareketler yaparak iki derste bile inanılmaz sonuçlar görmeye başladım kendimde 😳 bu gidişle üniversiteli görünümden liseli görünüme terfi ederim artık 😂 bir teşekkürüm de Ayşe ile tanışmamıza vesile olan ve bana "hadi artık Seroşum" diye gaz veren ahiretliğim @melisbolkan 'a 😃 tabi bütün bu hazırlıkların bir sebebi var. Yok yok iki sebebi var 🤔😊 acaba klip mi geliyor? Dizi mi geliyor? Neler oluyor? 🙄 bu programın adı #8haftadadegisim bakalım neler olacak hep birlikte görelim 👊🏼🌟❤ @aysetolgaiyiyasam @myptofficial ps: üç hafta sonra six packleri buradan sizinle paylaşabilirmişim 😌😉😘 ----------
Başarımız tesadüf değildir, tüm besin gruplarını içeren dengeli ve temiz beslenme metodumuzla ideal kilona inmek, sana özel egzersiz programıyla yağ yakmak, incelmek, sıkılaşmak Ve kas yapmak istersen, ben ve ekibim seni bekliyoruz!! merhaba@aysetolgaiyiyasam.com iletişim bilgilerini ilet, ekibim seninle iletişime geçsin.. 💪🏻
 • Bir kaç ay önce, sevgili arkadasım ve İstanbul’un bana göre en iyi restoranlarından Toi kurucusu Ve en iyi şeflerinden olan İsmet Saz'dan bir telefon aldım, bana ağustos ayında Berlin’e çok büyük bir markanın özel bir lansmanına gelir miyim diye soruyordu.. Düşünmeden evet dedim tabi ki, etkinliğin içeriği lansmanı yapılacak ürünün büyük bir gizlilikle saklandığı bu davet için oldukça heyecanlandım açıkcası.. Mielenin Çığır açacak yeni teknolojisiyle tanışmak için tüm dünyadan 500 e yakın şef, yeme- içme yazarı, blogger İle beraber Berlin’de buluştuk.. Bizim ekip de şahaneydi İsmet Saz, Cem Karakuş, Ahmet Faik Karanis (sizin @yiyelimguzelleselim olarak tanıdığınız) , Miele Türkiye ve bendenizden oluşan Türk ekibi bu muazzam lansmandan cok güzel anılarla ülkemize döndük. Teknolojiyi, hayatın her alanına taşımış olan Miele ekibi ve çığır açan yeni fırını #dialogoven nedir, #aysetolgaiyiyasam da sizler için anlattım. Yazı linki profilimde #Revolutionaryexcellence @miele_turkiye
 • Zaman ne çabuk geçiyor, benim tatlı Kızım 7 yaşında. Hayat anılardan ibaret ve ben bazen onun bebekliğini özlüyorum. Fotolarına bakmak istiyorum ama ne kadar az fotoğrafımız varmış diyorum. Dijital çağdayız, ama bence yine de bazı eski şeylerin değeri başka. Fotoğraf baskıları gibi. İşte bu yüzden kendime güzel bir hediye aldım HP Deskjet 3785. Dünyanın en küçük çok fonksiyonlu yazıcısı, kurulumu kullanımı oldukça kolay. Kızım bayıldı, hem aktivite yapıyoruz hem de beraber ev ödevlerini hazırlayıp aynı zamanda kendisi için fotoğraf basıyoruz. Farklı kağıtlar ve malzemelerle siz de hediye kartı, afiş, fotograf çerçevesi yapabilirsiniz.
Biz bu ürüne bayıldık, incelemek ve satın almak isteyenler site linki profilimde . @hp #AnilariniziTazeleyin

Takip Et!