© 2017 Aysetolgaiyiyasam.com - Tüm Hakları Saklıdır.

Saç Uzatma Yöntemleri

Saç Uzatma Yöntemleri

Pek çoğumuzun hayalidir; hem sağlıklı hem canlı hem de uzun saçlar. Ancak çoğu zaman saç uzatma sürecinde çok fazla kırıklar oluşmakta, saç canlılığını kaybetmekte ya da beklediğimiz sürede uzamamakta. Bununla birlikte pek çok duygusal değişiklikte saçlarımızda da değişiklik yapma isteğimiz saçımızın uzamasına izin vermiyor. İşte bu yüzden hemen her gün saçımıza yeni uygulamalar yapıyor, kuaförlere, güzellik merkezlerine ciddi miktarlarda paralar ödüyoruz.

Sağlıklı yaşamın ancak sağlıklı ve doğal ürünlerle beslenerek, doğal yaşayarak gerçekleşeceği görüşümüz saç bakımı konusunda da geçerli. Şöyle ki saçlarımızın canlı, sağlıklı olması, görünmesi ve hızlı uzayabilmesi için öncelikle saç derimizi içten beslemeliyiz. Bu bağlamda öncelikle sağlıklı beslenmeli ve saçlarımıza besleyici, doğal ürünlerle bakım yapmalıyız. Ancak altını çizmemizde fayda var ki; saçlarımıza bakım yapmamız için saçlarımızın dökülmeye başlamasına, bizi rahatsız edecek kadar cansızlaşmasına gerek yok. Saçlarımız bizim en etkili aksesuarımızdır. Bu aksesuarın her daim canlı, sağlıklı olması için haftada ya da 10 günde bir saç bakımı yapmayı alışkanlık, rutin bir uygulama haline getirelim. Bu bağlamda evde bulunan doğal ürünlerle yapabileceğimiz ve kolaylıkla uygulayabileceğimiz maske, bakım ve uzatma uygulaması önerimiz var.

Bol su içmek önemli

Saçlarımızın sağlıklı ve hızlı uzaması için metabolizmamızın hızlı ve düzenli çalışıyor olması, vücudumuzdaki toksinlerin atılıyor gerekir. Bunun için size verebileceğimiz en kolay uygulanabilir net öneri ise günde 2 litre su içmeyi alışkanlık haline getirmenizdir. Yeterince su içtiğimizde tüm vücudumuz gibi saç diplerimiz de canlı ve nemli olacak. Bu sayede saçlarımız hızlı uzayacak ve gürleşecektir.

Saç derisine yağlarla masaj yapın

Saçlarımızın canlı, sağlıklı olabilmesi ve hızlı uzayabilmesi için öncelikle saç derisini beslenmemiz gerekiyor. Bunun için saç bakımında önemli etkileri olan lavanta yağı, biberiye yağı, jojoba yağı, sedir ağacı yağı ve kekik yağlarını 3’er, 4’er damla bir kapta karıştırıp kısık ateşte çok hafif ısıtalım. Ardından bu karışımı saç diplerine masaj yaparak uygulayalım. 30-40 dakika sonra saçımızı yıkayalım. Bu uygulamayı haftada ya da 10 günde bir yaptığınızda değişimi far edeceksiniz.

Soğan suyu ile bakım yapın

Soğan besleyici ve koruyucu içeriği sayesinde yemeklerde tüketildiğinde metabolizmamızın düzenli çalışmasın ayardım eder. 3-4 tane orta boy soğanı soyup 4’er parçaya ayırıp kaynatıyoruz. Yıkadığımız saçımızı soğan suyu ile durulayıp saç diplerine masaj yapıyoruz.  Saçlarımızı bu şekilde kurumaya bırakıyoruz ve mümkünse ertesi güne kadar yıkamıyoruz. Bu sayede soğanın içeriğindeki kolajen ve kükürt saç derimizdeki doku üretimini hızlandırır. Bu dokular da hem yeni saç üretimini hem de var olan saçların hızlı büyümesini destekler. Soğanın kokusundan rahatsız olursak birkaç saat bekletip ardından yıkayabiliriz.

Yumurta akıyla saç diplerini besleyin

Yumurta akı hem cilt sağlığı, güzelliği hem de saç sağlığı için çok önemli besleyiciler içermektedir. Bu sebeple duştan 1 saat önce 1 tane yumurta akını saç diplerine sürüp kafamızı streç filmle saralım. Bir saat bu şekilde bekledikten sonra saçlarımızı yıkayalım.

Yağlı yumurta maskesi saçları sağlıklı uzatır

Yumurta en önemli doğal protein kaynaklarından birisidir. Bu sebeple hem düzenli olarak her gün bir yumurta yediğimizde hem de yumurta maskeleri yapıp yüzümüze, saçımıza uyguladığımızda bu proteinin faydasını görürüz. Bunun için 1 yumurta, 1 yemek kaşığı zeytinyağı ve 1 tatlı kaşığı balı bir kasede karıştırıyoruz. Saç diplerine masaj yaparak sürüyoruz ve yarım saat bekledikten sonra yıkıyoruz.

Saçlarımızı düzenli olarak tarayalım

Saçların düzenli olarak taranması saç diplerine masaj etkisi yaratır ve bu alandaki kan akışını hızlandırır. Fakat burada kullandığımız tarak çok önemli. Tarağımız geniş dişli ve geniş aralıklı, saçları kırmayan yumuşaklıkta olmalı.

Saç şekillendiricilerden uzak duralım

Çok sık fön çektirmek, düzleştirici ya da maşa kullanmak saçın doğal yapısını bozuyor ve saçın doğal nem dengesine zarar veriyor. Isı uygulanarak yapılan tüm işlemler saçın güçsüzleşmesine, mat görünmesine ve saç kırıklarına sebep olduğu için bu uygulamalardan mümkün olduğu kadar uzak durmakta fayda var.

Saç Uzatma Yöntemleri” yazısı için 2 yorum yapıldı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Sevim dedi ki:

  Merhaba Ayşe Hanım
  Bu yöntemlerin hepsini mi uygulayacaz saçımıza yoksa herhangi birini uygulamak yeterli olur mu ?
  Şimdiden teşekkürler Hoşçakalın.

 2. Sudenur dedi ki:

  Ayşe Hanım saçtaki elektriklenmeyi nasıl önleyebiliriz?
  Teşekkürler

 • Cancan’a aldığımız en faydalı hediye sanırım bu #DijitalKumbara ile ilgili merak ettiğiniz her şeyi videoda anlatıyorum. Duymadık demeyin
 • Özleyenlere bir doz #seksenler #tbt si.. 2012’de başladık, 6 sezon, 228 bölüm çektik. Tatlı bir aileydik, özlediğimiz o değerleri, dostlukları, sevgileri, aşkları, o zamanlarda kalmış tüm saf ve iyi duyguları hatırladık. Ben özledim, siz? Harika gelinliğim @alissenuera
 • Aromaterapi iyi öğrenmek isteyenler buraya!! 28 Kasım Salı günü saat 10.30 ile 16.30 saatleri arasında düzenleyeceğimiz bu çok keyifli atölye çalışmasında vücutta meydana gelen enerji dengesizliklerinden, gündelik hayatta karşılaştığımız sağlık şikayetlerine aromaterapinin nelere iyi geldiğini konuşacağız. Aromaterapi kozmetikleri nedir sorusunun cevabını anlayacak, benimle beraber, mutfağımızda bulunan harika malzemelerle kozmetiklerimizi hazırlayacağımız atölyemizde aromaterapi kozmetiklerinde baz yağları, öz yağları faydalarını öğrenecek , kendi aromaterapi formüllerimle; maskeler, peelingler, serumlar, tonikler hazırlayacak ve temel formüllere sahip olacağız. 
6 saat süren atölye çalışmamız iki aşamalıdır. 
Birinci aşamamızda teorik olarak aşağıdaki konularımız anlatılmaktadır. •AROMATERAPİNİN TARİHÇESİ
•AROMATERAPİDEKİ EKOLLER
•AROMATERAPİ UYGULAMALAR •ÜRETİM TEKNİKLERİ
•BAZ (TAŞIYICI) YAĞLARIN İNCELENMESİ
•20 ÖZYAĞIN İNCELENMESİ.
•TEMEL AROMATERAPİ FORMULLER Katılım Şartları: Derya hn 05335900959
📆:28.11.2017
⏰:10.30-16.30
📍:Pınar Mah. Dut Sok No:30/a İstinye
 • Hepimizin evrende gerçekleştirmek zorunda olduğu bir amacı ve misyonu 
var. Bütünsel Yaşam Koçu, Klinik Aromaterapist, Motivasyonel Konuşmacı olarak çıktığım iyilik yolculuğunda; benim amacım da, insanlara ışık tutarak kendilerinin en iyi versiyonları haline gelmelerine yardımcı olmak. Çünkü bence insan hasta değil. Mükemmel yaratılmış bir makine. İyi olduğunu tekrar hatırlaması, mükemmel hale dönmesi için bir rehber niteliği taşıyan kitabım ‘İyilik Sende'yi bir iyilik hareketi olarak kurguladım ve bu hareketin tüm Türkiye’yi gezerek herkese her boyutta şifa getirmesi hayalindeyim.Benim hayalim bu. Bu bir dalga efekti. Bir insanın hayatına dokunuyorsun ve dalga dalga büyüyor. Birazdan @vodafonetr #corporateathlete lansmanında Vodafone Türkiye çalışanlarıyla, canlı yayında #iyiyaşam ın temellerini konuşacağım, beklerim.. Foto @balibey
 • Bilmiyorum sizin gerçekleşmesini istediğiniz tek dileğiniz ne? Benimki tüm dünyadaki çocukların özgür, sağlıklı, güvenli, şefkat ve sevgi dolu, bereketli ve çoook mutlu olduklarını görmek. Bunu tüm kalbimle diliyorum. Bugün#dünyaçocukgünü @unicefturkiye 
#DünyaÇocukGünü’nde Alp Emüroğlu, UNICEF-GREY ortaklığında yürütülen çalışmada dünyanın görmezden geldiği milyonlarca mülteci veya savaş bölgesinde yaşayan çocuğun görünür olması için uğraştı. Türkiye’de yaşayan1.4 milyon Suriyeli çocuk için #UmutVerenOyuncaklar Projesi’ni geliştirdi. Onlar bir çocuğa #senigörüyorum #benimiçindeğerlisin dediler, yüzlerini güldürdüler. Teşekkürler @4129grey Teşekkürler @unicefturkiye
 • Pazartesi sendromunu yenmenin en iyi yolu, spor- spor - spor!! Kolları ve omuzları çalıştırıp sıkılaştırmak isteyenler kimler, haydi elleri göreyim!! Müracaat #youtube kanalım! Video profilimdeki linkte...
 • Her mevsim ayrı güzel ama sen ayrı güzelsin #sonbahar Sonbaharı çok seviyorum, sen? 🍂 Foto @balibey
 • Hatalar yapmış olabilirsin, defalarca incinmiş, yanlışı seçmiş, yanlış insana güvenmiş olabilirsin. Tüm bu deneyimler senin kim olduğunu şekillendiriyor. Neye dönüşüyorsun peki? Kötü tecrübelerin seni sert, güvensiz, aşka kapamış, bencil hatta acımasız birine mi dönüştürdü? İşte en önemli şeyi atlıyoruz, o kararı verenin biz olduğumuzu unutuyoruz. Biz neye karar verirsek ona göre şekilleniyoruz.. Çok büyük hatalarım oldu, yanlış yaptığım arkadaşlarım oldu, yanlış insanı sevip çok incindim , başarısız oldum, iflas ettim, çok üzüldüm ama üzdüm de.. Çünkü hayat böyle. Düşeceğiz, hatalar yapacağız, üzüleceğiz, yanlış yollarda kaybolacağız.. Şimdi hatalarımın farkındayım ve onları düşünüp kendime kızmak yerine onların dersiyle; başta kendime, sonra hayata, çevreme daha anlayışlı, şefkatli ve özgür davranacağım halime kendimi şekillendirdim. Çünkü biliyorum ki, başıma gelmiş ne kadar kötü şey varsa olsun, o deneyim beni tanımlamıyor. O deneyim yüzünden, daha iyi bir iş fırsatını yakalama, daha başarılı olma, birini daha çok sevme, yardım etme şansını kaçırmayacağım. Bir kötülük beni kendi gibi yapmayacak. Çünkü, gelişmeyi, daha fazla sevmeyi, kendimin en iyi hali olmayı seçiyorum. Çünkü tek yarışım kendimle, tek seyahatim kendime. Cesaretim var, sonuna kadar gitmeye, tekrar denemeye, şans vermeye, her şeydeki iyiyi görmeye, çok güvenmeye, hep daha fazla ve koşulsuzca sevmeye. Çünkü biliyorum ki, her şey benim elimde.
 • Benim güzel arkadaşım @tanemsivar a kulak verin! Bizler, çok üzgün ve kızgınız! ・・・
Yillardir sayisiz güzel insan #hayvanhaklariyasasi icin bikmadan usanmadan mücadele etti ve ediyor. Hayvanlar elbette mal degil ve zaten bunu bu zamanda tartisiyor olmak bile sacmalik ve ülkemizin ayibi! Ama asil anlatilmak istenen sevgi vermekten ve almaktan baska hic bir beklentisi olmayan canlilara bunu yapanlar ile insanlara yapanin ayni kisi / ayni zihniyet oldugu. Hayvanlara bunu yapabilen insanlar cocuklari taciz eden, tecavuz eden, karilarini dòven ve öldüren insanlarla ayni / bunu anlamak neden bu kadar zor ? Bu insanlar toplum icin ciddi bir tehlike ve tehdit olusturuyorlar. Biz aile olarak bunun canlı örnegini 24 saat icinde yasadik. Önce can dostlarımız, evimizin neseleri ve oğlumuzun ilk arkadaslarini kaybettik ardindan da ayni insan ayni hislerle bize zarar vermek istedi ve korkuyorum ki hala verebilir. Biz tüm yasananlari kaydettik, yetkililere sunduk ve basinda bu denli genis yer aldi .....daha ne olmasi lazim? Yalvarıyorum bize anlatın cunku biz gercekten anlamıyoruz! anlayamıyoruz. O nedenle tekrar söylüyoruz #hayvanhaklariyasasi sadece hayvanlar icin degil eşleriniz, cocuklarımız ve sevdiklerimiz icin cok onemli. Bu arada tekrar tekrar basina ve tum sosyal medyaya sonsuz tesekkurler ve sevgiler. Edhem ve ben bu destegin bizim kopeklerimize yapilananlara isyanin ötesinde uzun zamandir birikmiş toplumsal, insani ve duygusal bir reaksiyon oldugunun farkindayiz o nedenle desteginizi suistimal etmeden cozum uretmeye odakli ilerlemeye calisiyoruz. Destekleriniz cok önemli #djangobozburun ( link profilimde)
 • Londra seyahatimin son durağı ünlü St. Pancrass istasyonunda Godiva çikolatalarından yapılmış Doğu Ekspresi. @godiva Agatha Christie’nin ünlü polisiye romanı Doğu Ekspresinde Cinayet’in yeniden beyazperdeye uyarlanışı olan ve 10 Kasım’da Türkiye’de vizyona giren filmde “konuk oyuncu”. Bu işbirliğinin şerefine filmdeki trenin birebir aynısını çikolatadan tasarlayan Godiva’nın , 3 metre boyunda ve 60 kilo ağırlığında olan trenini tasarlaması 50, inşa etmesi ise 350 saat aldı. Dünyanın “en tatlı” treni şu an Londra’nın en önemli tren garı St Pancras’da sergilenen bu “tatlı” eser, eser açık artırmada satılacak ve geliri göçmenleri desteklemeye yönelik çeşitli çalışmalar yürüten bir hayır kurumuna bağışlanacak. #çikolatadantrenimolsa #murderontheorientexpress #godiva #godivamoustache
 • 21. İstanbul Tiyatro Festivali 13 Kasımda başladı! İki hafta boyunca, yurtdışından 6, Türkiye’den 13 oyun ve yan etkinlikler, 18 farklı mekânda tiyatroseverlerle buluşacak. Oyunları incelemek ve bilet almak için @iksv_istanbul ve @biletix internet sayfasını inceleyebilirsiniz 
#bağımsızlıkyapar #isttiyatrofest
 • Nitto ATP 2017 Erkekler Uluslararası Tenis Turnuva Finallerinden merhaba. Turnuvanın Gold sponsoru @garantikoza davetiyle geldiğimiz Londra’daki The O2 Arena’da 12 – 19 Kasım 2017 tarihleri arasında gerçekleşen 2017 Erkekler Uluslararası Tenis Turnuva Finalinde heyecan büyük. Akşam Roger Federer maçı bizi bekler!! #garantikozalondrada #garantikoza #nittoatpfinals

Takip Et!