© 2017 Aysetolgaiyiyasam.com - Tüm Hakları Saklıdır.

Saç Uzatma Yöntemleri

Saç Uzatma Yöntemleri

Pek çoğumuzun hayalidir; hem sağlıklı hem canlı hem de uzun saçlar. Ancak çoğu zaman saç uzatma sürecinde çok fazla kırıklar oluşmakta, saç canlılığını kaybetmekte ya da beklediğimiz sürede uzamamakta. Bununla birlikte pek çok duygusal değişiklikte saçlarımızda da değişiklik yapma isteğimiz saçımızın uzamasına izin vermiyor. İşte bu yüzden hemen her gün saçımıza yeni uygulamalar yapıyor, kuaförlere, güzellik merkezlerine ciddi miktarlarda paralar ödüyoruz.

Sağlıklı yaşamın ancak sağlıklı ve doğal ürünlerle beslenerek, doğal yaşayarak gerçekleşeceği görüşümüz saç bakımı konusunda da geçerli. Şöyle ki saçlarımızın canlı, sağlıklı olması, görünmesi ve hızlı uzayabilmesi için öncelikle saç derimizi içten beslemeliyiz. Bu bağlamda öncelikle sağlıklı beslenmeli ve saçlarımıza besleyici, doğal ürünlerle bakım yapmalıyız. Ancak altını çizmemizde fayda var ki; saçlarımıza bakım yapmamız için saçlarımızın dökülmeye başlamasına, bizi rahatsız edecek kadar cansızlaşmasına gerek yok. Saçlarımız bizim en etkili aksesuarımızdır. Bu aksesuarın her daim canlı, sağlıklı olması için haftada ya da 10 günde bir saç bakımı yapmayı alışkanlık, rutin bir uygulama haline getirelim. Bu bağlamda evde bulunan doğal ürünlerle yapabileceğimiz ve kolaylıkla uygulayabileceğimiz maske, bakım ve uzatma uygulaması önerimiz var.

Bol su içmek önemli

Saçlarımızın sağlıklı ve hızlı uzaması için metabolizmamızın hızlı ve düzenli çalışıyor olması, vücudumuzdaki toksinlerin atılıyor gerekir. Bunun için size verebileceğimiz en kolay uygulanabilir net öneri ise günde 2 litre su içmeyi alışkanlık haline getirmenizdir. Yeterince su içtiğimizde tüm vücudumuz gibi saç diplerimiz de canlı ve nemli olacak. Bu sayede saçlarımız hızlı uzayacak ve gürleşecektir.

Saç derisine yağlarla masaj yapın

Saçlarımızın canlı, sağlıklı olabilmesi ve hızlı uzayabilmesi için öncelikle saç derisini beslenmemiz gerekiyor. Bunun için saç bakımında önemli etkileri olan lavanta yağı, biberiye yağı, jojoba yağı, sedir ağacı yağı ve kekik yağlarını 3’er, 4’er damla bir kapta karıştırıp kısık ateşte çok hafif ısıtalım. Ardından bu karışımı saç diplerine masaj yaparak uygulayalım. 30-40 dakika sonra saçımızı yıkayalım. Bu uygulamayı haftada ya da 10 günde bir yaptığınızda değişimi far edeceksiniz.

Soğan suyu ile bakım yapın

Soğan besleyici ve koruyucu içeriği sayesinde yemeklerde tüketildiğinde metabolizmamızın düzenli çalışmasın ayardım eder. 3-4 tane orta boy soğanı soyup 4’er parçaya ayırıp kaynatıyoruz. Yıkadığımız saçımızı soğan suyu ile durulayıp saç diplerine masaj yapıyoruz.  Saçlarımızı bu şekilde kurumaya bırakıyoruz ve mümkünse ertesi güne kadar yıkamıyoruz. Bu sayede soğanın içeriğindeki kolajen ve kükürt saç derimizdeki doku üretimini hızlandırır. Bu dokular da hem yeni saç üretimini hem de var olan saçların hızlı büyümesini destekler. Soğanın kokusundan rahatsız olursak birkaç saat bekletip ardından yıkayabiliriz.

Yumurta akıyla saç diplerini besleyin

Yumurta akı hem cilt sağlığı, güzelliği hem de saç sağlığı için çok önemli besleyiciler içermektedir. Bu sebeple duştan 1 saat önce 1 tane yumurta akını saç diplerine sürüp kafamızı streç filmle saralım. Bir saat bu şekilde bekledikten sonra saçlarımızı yıkayalım.

Yağlı yumurta maskesi saçları sağlıklı uzatır

Yumurta en önemli doğal protein kaynaklarından birisidir. Bu sebeple hem düzenli olarak her gün bir yumurta yediğimizde hem de yumurta maskeleri yapıp yüzümüze, saçımıza uyguladığımızda bu proteinin faydasını görürüz. Bunun için 1 yumurta, 1 yemek kaşığı zeytinyağı ve 1 tatlı kaşığı balı bir kasede karıştırıyoruz. Saç diplerine masaj yaparak sürüyoruz ve yarım saat bekledikten sonra yıkıyoruz.

Saçlarımızı düzenli olarak tarayalım

Saçların düzenli olarak taranması saç diplerine masaj etkisi yaratır ve bu alandaki kan akışını hızlandırır. Fakat burada kullandığımız tarak çok önemli. Tarağımız geniş dişli ve geniş aralıklı, saçları kırmayan yumuşaklıkta olmalı.

Saç şekillendiricilerden uzak duralım

Çok sık fön çektirmek, düzleştirici ya da maşa kullanmak saçın doğal yapısını bozuyor ve saçın doğal nem dengesine zarar veriyor. Isı uygulanarak yapılan tüm işlemler saçın güçsüzleşmesine, mat görünmesine ve saç kırıklarına sebep olduğu için bu uygulamalardan mümkün olduğu kadar uzak durmakta fayda var.

Saç Uzatma Yöntemleri” yazısı için 2 yorum yapıldı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Sevim dedi ki:

  Merhaba Ayşe Hanım
  Bu yöntemlerin hepsini mi uygulayacaz saçımıza yoksa herhangi birini uygulamak yeterli olur mu ?
  Şimdiden teşekkürler Hoşçakalın.

 2. Sudenur dedi ki:

  Ayşe Hanım saçtaki elektriklenmeyi nasıl önleyebiliriz?
  Teşekkürler

 • Günaydın!! Türkiye'deki 18 yaş altındaki 10 kızdan 6'sı, ergenlik dönemlerinde başarısız olmaktan korktuğu için yeni şeyler denemekten kaçıyormuş! Genç kızlarımızın , % 59'u başarısız olduklarında toplum tarafından dışlanacaklarını düşünüyormuş.. 7 yaşında bir kızım var, onun da okulunda, toplumda aynı düşünce yapısıyla karşılaşacağını hissediyorum ! Özgüveni ve özdeğer duygusu yüksek genç kızların ülkemizde yetişebilmesi için bu anlayışın değişmesi gerektiğini düşünüyorum. Başarı odaklı olmak yerine, başarıya giden yolda deneyebileceğini ama yanılabileceğini, her yanılgıdan bir şeyler öğrenerek asıl kazancın bu olduğunu öğrenmesi gerek! Kimse bir şeyi ilk seferinde en iyi yapmıyor, öğreniyor- deniyor- başarısız oluyor başarıyı kazanana kadar denemekten vazgeçmiyor. ➖➕➖➕➖➕➖➕➖➕➖➕O yüzden, tatlı kızkardeş: ✔️ Denemekten asla korkma, istediğin şeyleri dene, dene hep dene.. ✔️Yanılacaksın, düşeceksin ama yeniden kalkacak Ve yapacaksın. ✔️Aynı bizler gibi #kızgibi 💪🏻 Foto @cengizdikbas
 • Güzel bir pazar gününün en iyi arkadaşı #samsung8 @samsungturkiye #SınırlarıKaldır
 • İçerde ne varsa, dışarda da o var.. Sen bir aynasın, her şey seni sana yansıtıyor. 
Yargıladığın ne varsa o sensin, yargıladığın değil. Bırak, sevgi yönetsin.. ----
Your perception of me is a reflection of you. Judging me defines you, not me.Let love rule!❤️
 • Kanyon avm içerisinde Harika bir mutfak mekanı @intemayasam bu mekan içinde restoranlar, mutfak markaları, mutfağa ve gastronomiye ait her şey var, bir de güzeller güzeli @mugeboz canımın Harika mekanı @makai.experimental var. Bugün arkadaşlarımız Ve kızlarımızla bu mekanda şahane vakit geçirdik, birbirinden leziz çoook sağlıklı yiyecekleri yedik... Eline sağlık arkadasım, iyilik dolu mekanında kazancınız bol olsun
 • Sizi bilmem ama benim beslenmemin önemli bölümü çorbalardan oluşuyor. Kemik suyuna, tahıllı, mercimek, nohut, mevsiminde sebzelerle bir çorba okul sonrası minikler icin Harika bir besin kaynağı.. Birbirinden lezzetli çorba tariflerim #aysetolgaiyiyasam da.. Yazı linki profilimde
 • Dün #DünyaBarışGünü idi, rakamlar çok acı, hepimiz ülkemizde bir kısmına şahit oluyoruz. Barış nedir diye sormalı insan, sordunuz mu? Barış, bana göre önce insanın kendinden başlıyor. Kendine duyulan sevgiye sahipse, erdemleri ve değerleri varsa ve bunlardan şaşmıyorsa kişi barış da orada olacaktır. Bakın şu sözleri söylemiş çok sevdiğim bir kişi. #İnsanları mutlu edecek tek vasıta, onları birbilerine yaklaştırarak, onlara birbirlerini sevdirerek, karşılıklı maddi ve manevi ihtiyaçlarını karşılamaya yarayan hareket ve enerjidir. Dünyanın barışı içinde insanlığın gerçek mutluluğu, ancak bu yüksek ideal yolcularının çoğalması ve başarılı olmasıyla mümkün olacaktır. " demiş. Aynı kişi ne demiş biliyor musunuz? " Yurtta sulh, cihanda sulh" Evet, evet Atatürk demiş bu sözleri! Atam!! , dünyanın en vizyoner, hümanist ve bir felsefeciden de derin lideri Ulu önder #atatürk ümüzün sözleri yeterli. Bugün önce özümüzde (yurtta) sonra çevremizde (dünya) barış için çalıştığımız bir gün olsun.❤️🇹🇷 Harika video @natgeotvturkiye Barış için hep birlikte çalışalım.
 • Misafirhane

İnsan kısmı bir misafirhane, 
Her sabah yeni birisi gelir. 
Bir sevinc, bir bunalım, bir zalimlik, 
Aniden farkına varmak birşeyin, 
Hepsi beklenmedik misafir. 
Hepsini karşılayıp eyle! 
Evini vahşetle süpürüp, 
Bütün mobilyalarını boşaltan
Bir kederler kalabalığı bile gelse. 
Her geleni alnının akıyla misafir et. 
Olur ki yeni bir zevk getirmek için
Boşalttılar evini. 
Karanlık düşünce, utanç ve garez, 
Hepsini gülerek karşıla kapıda
Ve buyur et içeri. 
Minnettar ol her gelene
Kim gelirse gelsin. 
Çünkü bunların her birisi
Öte taraftan bir kılavuz
Olarak gönderildi. 
#Mevlana
 • İstanbul'un en iyi açık hava etkinliklerinden @istanbulcoffeefestival başladı!!! Kahve, yiyecek, aksesuar, aktivite ne ararsan bu festivalde! Kahve severler için bir de süprizim olacak, 21-24 Eylül tarihlerinde Nespresso standını ziyaret ederek #NespressoKeyfi hashtagi ile kahve anlarını fotoğraf ile paylaşan ziyaretçiler arasından Nespresso Türkiye'nin belirleyeceği 3 kişi #nespressoInissia kahve makinesi kazanacak, o halde #nespressokeyfi başlasııın☕️#istanbulcoffeefestival Foto @selimandmiles
 • Gü- nay- dıııınnn!! #likyayoluultramaratonu hazırlık koşuları devam.. 5 K biter Ayşe kahvaltıya gider, peki deli mi bu Ayşe sabahın köründe niye koşar? Elbet iyilik için koşar. @genckadinfonu desteklemek amacıyla 30 Eylül 2017 tarihinde Likya Yolu Ultra Maratonu’nda 16,5 km parkurunu koşacağım. Bu koşu vesilesiyle sizleri de Genç kadınları ve Cinsiyet Eşitliğini desteklemeye, Genç Kadın Fonu’na katkıda bulunmaya davet ediyorum. Genç kadınları destekleyerek sadece onların hayatını değil, çevrelerindeki yüzlerce kadının hayatını da değiştirecek bir dayanışmanın parçası olabilirsiniz. Profilimde paylaştığım bağış sayfam üzerinden yapacağınız bağışlar ile genç kadınların yaşadıkları sorunlara onlarla birlikte çözümler üretilmesini sağlayan projeler hayata geçirebilecek, eğitim, kampanya, savunuculuk ve farkındalık çalışmaları yürütülecektir. @togvakfi
 • #8haftadadeğişim ruhu bulaşıcıdır demiştim. Bakın programın 2. gününde @tokdemirsera nasıl hissediyor? ・・・
Evet kilolu değilim fakat bölgesel mutsuzluklarım vardı. Şimdiye kadar fazlaca girişimde bulunup hep yarım bırakmıştım 🙈 şimdi bu durumu farklı kılan,kendimi peşimi bırakmayan ve bırakmalarını da zaten istemediğim bir adrese teslim etmiş olmam. Hepinizin tanıdığı güzel oyuncu ve tanıdığımız bir çok ünlünün de yaşam koçu canım @aysetolgaiyiyasam sayesinde doğru beslenerek,ve efsane spor hocam Burak @myptofficial sayesinde acayip hareketler yaparak iki derste bile inanılmaz sonuçlar görmeye başladım kendimde 😳 bu gidişle üniversiteli görünümden liseli görünüme terfi ederim artık 😂 bir teşekkürüm de Ayşe ile tanışmamıza vesile olan ve bana "hadi artık Seroşum" diye gaz veren ahiretliğim @melisbolkan 'a 😃 tabi bütün bu hazırlıkların bir sebebi var. Yok yok iki sebebi var 🤔😊 acaba klip mi geliyor? Dizi mi geliyor? Neler oluyor? 🙄 bu programın adı #8haftadadegisim bakalım neler olacak hep birlikte görelim 👊🏼🌟❤ @aysetolgaiyiyasam @myptofficial ps: üç hafta sonra six packleri buradan sizinle paylaşabilirmişim 😌😉😘 ----------
Başarımız tesadüf değildir, tüm besin gruplarını içeren dengeli ve temiz beslenme metodumuzla ideal kilona inmek, sana özel egzersiz programıyla yağ yakmak, incelmek, sıkılaşmak Ve kas yapmak istersen, ben ve ekibim seni bekliyoruz!! merhaba@aysetolgaiyiyasam.com iletişim bilgilerini ilet, ekibim seninle iletişime geçsin.. 💪🏻
 • Bir kaç ay önce, sevgili arkadasım ve İstanbul’un bana göre en iyi restoranlarından Toi kurucusu Ve en iyi şeflerinden olan İsmet Saz'dan bir telefon aldım, bana ağustos ayında Berlin’e çok büyük bir markanın özel bir lansmanına gelir miyim diye soruyordu.. Düşünmeden evet dedim tabi ki, etkinliğin içeriği lansmanı yapılacak ürünün büyük bir gizlilikle saklandığı bu davet için oldukça heyecanlandım açıkcası.. Mielenin Çığır açacak yeni teknolojisiyle tanışmak için tüm dünyadan 500 e yakın şef, yeme- içme yazarı, blogger İle beraber Berlin’de buluştuk.. Bizim ekip de şahaneydi İsmet Saz, Cem Karakuş, Ahmet Faik Karanis (sizin @yiyelimguzelleselim olarak tanıdığınız) , Miele Türkiye ve bendenizden oluşan Türk ekibi bu muazzam lansmandan cok güzel anılarla ülkemize döndük. Teknolojiyi, hayatın her alanına taşımış olan Miele ekibi ve çığır açan yeni fırını #dialogoven nedir, #aysetolgaiyiyasam da sizler için anlattım. Yazı linki profilimde #Revolutionaryexcellence @miele_turkiye
 • Zaman ne çabuk geçiyor, benim tatlı Kızım 7 yaşında. Hayat anılardan ibaret ve ben bazen onun bebekliğini özlüyorum. Fotolarına bakmak istiyorum ama ne kadar az fotoğrafımız varmış diyorum. Dijital çağdayız, ama bence yine de bazı eski şeylerin değeri başka. Fotoğraf baskıları gibi. İşte bu yüzden kendime güzel bir hediye aldım HP Deskjet 3785. Dünyanın en küçük çok fonksiyonlu yazıcısı, kurulumu kullanımı oldukça kolay. Kızım bayıldı, hem aktivite yapıyoruz hem de beraber ev ödevlerini hazırlayıp aynı zamanda kendisi için fotoğraf basıyoruz. Farklı kağıtlar ve malzemelerle siz de hediye kartı, afiş, fotograf çerçevesi yapabilirsiniz.
Biz bu ürüne bayıldık, incelemek ve satın almak isteyenler site linki profilimde . @hp #AnilariniziTazeleyin

Takip Et!