© 2017 Aysetolgaiyiyasam.com - Tüm Hakları Saklıdır.

Sevgiliniz sizinle sadece cinsellik için mi birlikte?

Bu yazımızda sizlere, “Sevgiliniz sizinle yalnızca cinsellik için mi birlikte?” ve “Bunu nasıl anlayabiliriz?” konularından bahsedeceğiz.

Hepimiz güzel bir ilişki yaşamak isteriz. Ve ilişkilerde, hem duygusal hem de fiziksel bir tatmin ararız. Ama bazı ilişkilerde, taraflardan birinin beklentisi yalnızca cinsellik olabilir. Bu durum, diğer taraf eğer bunun farkında değilse, uzun vadede ciddi sıkıntılara neden olabilir. Peki, bir ilişkiyi nasıl tanıyabiliriz?

Cinsellik Her Şeyin Önündedir

Burada dikkat edebileceğiniz detaylardan biri; karşınızdaki kişinin amacının yalnızca cinsellik olması durumunda, sizinle gerçek bir buluşmaya çıkmak istememesidir. Sevgilisini gerçekten seven birisi, onunla planlar yapacak, birlikte yeni yerler görmek isteyecektir. Ancak amaç yalnızca cinsellik olduğunda, sizinle bu amaca yönelik buluşmalar ayarlayacaktır. Sizinle aynı duyguları paylaşmayan bir sevgiliniz varsa; akşamları evinize gelmek isteyecek ya da sonucu cinsellikle bitebilecek organizasyonlar ayarlamaya çalışacaktır. Ayrıca amacı sadece cinsellik olan biriyle birlikteyseniz, onunla gerçek bir iletişim kurabilmeniz de oldukça zor olacaktır.

Sizi Merak Etmezler

Sağlıklı bir ilişkide çiftler, gün içinde birbirlerinden devamlı haberdar olurlar. Ayrıca birçok konuyu konuşurlar; birbirlerinin duygu durumlarından ve iş hayatlarından haberdar olurlar. Diğer durumda ise attığınız mesajlara kısa cevaplar gelecek, belki birkaç saat sonra neden bahsettiğinizi bile tam olarak hatırlamayacaktır. Eğer böyle bir durumla karşı karşıya iseniz, dikkatli olmalısınız. Dikkat ederseniz, yalnızca geç saatlerde mesaj atan insanlar vardır. Cem Yılmaz’ın bir esprisinde de bahsettiği gibi; “Uyudun mu?” diye mesaj atarlar. Genelde bu tipler, o tiplerdir. Eğer ki sevgiliniz gece saatlerinde yalnızca cinsel konuları konuşmak için iletişime geçiyorsa, burada aslında size verdiği önemli bir ipucu var demektir.

Sizi Arkadaşları İle Tanıştırmaz

Dikkat edebileceğiniz bir diğer şey ise, sevgilinizle kalabalık bir ortama gittiğinizde, burada onun arkadaşlarıyla karşılaşırsanız, sevgiliniz sizi onlarla tanıştırmaktan kaçınacaktır. Sizi arkadaşları ile tanıştırma konusunda hevessiz görünüyorsa, onun sizinle görüşme amacının cinsellik olduğunu düşünebilirsiniz; bu da dikkat etmeniz gereken ipuçlarından birisidir. Çünkü gerçekten seven birisi, sevgilisini tanıdıklarıyla tanıştırmak için can atacak ve bunu gerçekleştirirken de özen gösterecektir.

Sohbet Konuları Bellidir

Yine dikkat etmeniz gereken önemli ipuçlarından bir tanesi, sevgilinizin sizinle konuşmak isteyip istememesidir. Bir insan, hayatındaki kişiyi seviyorsa, onunla her konuda konuşmak isteyecektir. Sizin duygusal durumunuzu, ailenizi, işinizi merak edecek, bu konular hakkında size sorular soracaktır. Eğer ki birlikte olduğunuz kişi bunlara özen göstermiyorsa ve sizi merak etmiyorsa, tek konuşmak istediği konu cinsellikle, bu da sizin için önemli bir ipucu olacaktır. Çünkü amacı yalnızca cinsellik olan bireyler, sizin hayatınızla ilgili diğer konularla ilgilenmezler. Diğer konular için vakti yoktur. Amacı sadece cinselliktir. Bu arada da kısa şekilde durumu kurtarmak ve idare etmeye yönelik çabalar gösterir.

Geleceğe Yönelik Umut Vermezler

Her insan, ilişkiye başladıktan bir süre sonra gelecek planları kurmaya başlar, geleceğe yönelik hayaller oluşturur. Ve doğal olarak da bunu sevgilisi ile konuşmak ister. Eğer amacı yalnızca cinsellik olan biriyle birlikteyseniz, kurduğunuz bu hayalleri ona anlattığınızda, bu durumu hızla geçiştirdiğini, önemsemediğini ve kısa cevaplar verdiğini gözlemleyebilirsiniz. Bu, ilişkinizle ilgili önemli bir ayrıntıdır. Bu tip insanlar, size geleceğe yönelik bir güvence vermek istemezler.

Reddedilmek İstemezler

İlişkinizle ilgili dikkat edebileceğiniz bir diğer detay da; onun cinsellik girişimlerini ve amaçlarını reddedici bir tavır içine girdiğinizde, size nasıl bir tutum sergilediğidir. Amacı yalnızca cinsellik olan bir birey, cinsellikle ilgili olumsuz yanıt aldıklarında, sizi ezmeye çalışabilir ya da kişiliğinize yönelik hareketler dahi edebilir. Böyle bir insanla yaşayacağınız ilişki, çok uzun vadeli olmayacaktır ve sonu hayal kırıklığıyla bitebilir. Bir ilişkide, hem duygusal hem de fiziksel yönler eşit ağırlıkta olmalı. Birinden biri eksik olursa, o ilişkide sıkıntılar ortaya çıkabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir