© 2017 Aysetolgaiyiyasam.com - Tüm Hakları Saklıdır.

Siyah Noktalar İçin Maske Tarifleri

Siyah Noktalar İçin Maske Tarifleri

Hemen her cilt tipinde görülebilen, ancak daha çok yağlı ciltlerde oluşan siyah noktalar çok kötü bir görüntü oluşturur. Genellikle yeterince temizlenmeyen ciltlerde oluşan siyah noktaları önlemenin yolu cildimizi uygun aralıklarla ve doğru temizleyicilerle temizlemektir. Siyah noktalar sadece kötü göründükleri için değil, bulundukları alanda sivilce oluşumuna yol açtıkları için de önlenmesi gereken cilt sorunlarıdır. Siyah noktalardan kurtulmak için özel bantlar, kimyasal temizleyiciler ve daha pek çok kozmetik ürün bulunmakta. Ancak biz genel olarak doğal ve sağlıklı olanı tercih ettiğimiz için sizlere evde doğal malzemelerle hazırlayabileceğiniz maskeleri uygulamanızı öneriyorum.

Kil maskesi

Kil, yüzyıllardır kullanılan bir doğal cilt temizleyicisidir ve cildi besleyen mineraller bakımından da zengin bir doğal üründür. Kil; aşırı yağlı ciltlerde yağ dengesini korur, fazla yağı da emer. Kilin günümüzde piyasada pembe, yeşil ve beyaz renkleri bulunmaktadır. Bunların hepsi aynı işlevi gösterdiğinden kullanacağımız kilin renginin bir önemi yoktur. Ancak kil maskesinin haftada 2 kereden fazla uygulanması cildin elastikiyetini kaybetmesine sebep olabilmektedir.

Bununla birlikte kil maskesi uygulayanlara da ciltlerini kaliteli bir nemlendirici ile korumalarını öneriyoruz. Kil maskesi için sadece bir yemek kaşığı kil ve yine o kadar suya ihtiyacımız var. Kil ve suyu koyu bir macun haline gelinceye kadar karıştırıp göz çevresi ve üst dudak hariç tüm yüzümüze uyguluyoruz. Ortalama 10 dakika kil maskesini yüzümüzde beklettikten sonra yıkayabiliriz. Ardından cildimize nemlendirici sürmeyi unutmuyoruz.

Yumurta akı maskesi

Yumurta akını pek çok cilt maskesinde kullanıyoruz. Zira yumurta akı cildimizin gözeneklerini sıkılaştırır, siyah nokta oluşumunu engeller, var olan siyah noktaları da temizler. Ayrıca yumurta akının cildi besleyici özelliği dolayısıyla birkaç uygulama sonrasında cildimizin ne kadar parlaklaştığını da görebiliriz. Özellikle cildi kuru olduğu için kil maskesi uygulayamayan kişilere yumurta akı maskesini tavsiye ediyoruz. Bunun için 1 adet yumurtanın akını parmaklarımızla masaj yaparak cildimize uyguluyoruz ve 15-20 dakika sonra yıkıyoruz. Sonrasında nemlendirici sürüp cildimizi nemlendiriyoruz.

Ballı süt maskesi

Ballı süt maskesi, diğer maskelerden faklı olarak tüm yüze değil sadece siyah noktaların bulunduğu alanlara uygulanmaktadır. Bunun için 1 tatlı kaşığı bal ve 1 çay kaşığı sütü karıştırıyoruz, çok az ısıtıyoruz ve siyah noktaların bulunduğu bölgeye sürüyoruz. Yaklaşık 20 dakika bekledikten sonra yüzümüzü soğuk su ile yıkayıp nemlendirici sürüyoruz.

Yoğurtlu yulaf maskesi

Yoğurdun içindeki laktik asit ciltte bulunan fazla yağın giderilmesine yardımcı olmaktadır. Yulaf ezmesi ise gözenekleri temizleyerek siyah nokta oluşumunu engellemeye yardımcıdır. Öncelikle bir yemek kaşığı yulaf ezmesi havanda dövülerek toz haline getirilir. Ardından 1 yemek kaşığı yoğurt, 1 çay kaşığı taze sıkılmış limon suyu ve 1 çay kaşığı zeytinyağı ve yulaf ezmesi bir krem kıvamına gelinceye kadar karıştırılır. Hazırlanan karışımı tüm yüzünüze uygulayın ve 15 dakika bekleyin. Ardından ılık cildinizi ılık su ile yıkayıp nemlendirici sürün. Bu maskeyi haftada 2 kez düzenli olarak uyguladığınızda cildinizin daha temiz ve pürüzsüz bir hal aldığını göreceksiniz.

Yulaf unu maskesi

Yulaf unu maskesi için 2 tatlı kaşığı yulaf ununu, yarım fincan su ile karıştırın ve küçük bir tavada, tencerede kısık ateşte karıştırın. Karışım koyu bir kıvam alınca ateşten indirin ve soğuyunca cildinize sürün. Maske yüzünüzde kuruyunca yüzünüzü ılık ya da soğuk su ile yıkayın, ardından yüzünüze nemlendirici sürün.

Karbonat ve aspirin maskesi

1 tane aspirini havanda döverek un haline getirin, içine 1 çay kaşığı karbonat ekleyin. Ardından karışım krem kıvamına gelinceye kadar içine ortalama 1 kaşık su ekleyin ve karıştırın. Hazırlanan karışımı yüzün tamamına değil, sadece siyah noktaların bulunduğu alanlara sürün ve kuruyana kadar bekleyin. Tamamen kuruduktan sonra parmaklarınızla ovalayarak yıkayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 • 21 Ekim Cumartesi günü saat 13:30’da Caddebostan sahilindeyiz, LCWaikiki #SporlaKalTürkiye etkinliğine hepinizi bekliyorum. @myptofficial Burak Ay hocamızla spor yapacak, iyi yaşam tüyolarımı paylaşacağım.. Haydi, gelin hep birlikte spor yapalım, günün ritmini artıralım.
@lcwaikiki #lcwaikiki #LCWSports #LCWSporlaKal
 • Günaydıııınnn!! Harika bir video! Paylaşmak istedim. Kendi sanatını halkı yükseltmek için, iyileştirmek için kullanan sanatçıya selam olsun. Kızlar güçlü, akıllı, hızlı, becerikli, çalışkan, narin, güzel ve başarılıdır. Bakın @beyonce kraliçem, dünyadaki tüm kız çocuklarına eğitim, daha iyi hayat şartları sağlamak için global bir farkındalık projesi başlattı! Kız çocuklarına uygulanan şiddeti, ayrımcılığı, cinsel obje olarak kullanılmalarına karşı çıkan bu kampanyada diyor ki: Tüm dünyadan kızlarımızı hayallerini gerçekleştirebilmeleri için destekleyelim. Bağışlarınız için www.globalgoals.org/dayofthegirl
 • Yetenekli ve centilmen arkadasım @memetozer1907 in, @memetozerilemutfakta programına konuğum. Saat 13.15 te #foxtv de, biribirinden lezzetli yemekleri yaparken neler konuşuyoruz neler. Bekleriz #memetözerilemutfakta
 • Bugün #dünyagıdagünü. 
Dünyada 2,1 milyar insan açlık ve yoksulluk sınırının altında yaşıyor. Buna rağmen üretilen gıdanın üçte biri sofralara bile gelmeden çöpe gidiyor. Gıda nimettir dostlar. Tüketebileceğimizden fazlasını almadan, saklama koşullarına uygun saklamalı . Çocuklarımıza gıdanın değerini öğretmeli.
 • @shabalifeclub spora gönül vermiş iki kadın girişimcinin Acıbademdeki spor ve iyi yaşam Merkezi, ben de artık burdayım.. Sağlıklı ve iyi yaşam atölye çalışmalarım için @shabalifeclub hesabını takipte kalın! Saat 15.15’ ten itibaren iyi yaşam sohbetiyle canlı yayındayım, beklerim! Sevgili Hidayet- Banu Türkoğlu çiftinin arasında ilk kez kısa boylu kaldım🙏🏻💚
 • Harika bir etkinliktiii!! #SporlaKalTürkiye dedik, gelenlerle Bebek parkını salladık, @lcwaikiki ile spor keyfini ben ve @myptofficial ile beraber çıkarmak isteyen herkesi 21 Ekim Cumartesi Caddebostan sahile bekliyorum!
 • Enerjiyi Yerinde Yaşa! 🍃 @egeperla #egeperla #enerjiyiyerindeyaşa #isgyo
 • Yarın benimle ve spor hocam Burak Ay ile @myptofficial beraber @lcwaikiki Sports’la #SporlaKalTürkiye etkinliğinde buluşalım mı? 14 Ekim Cumartesi günü saat: 13:30’dan itibaren Bebek parkında #lcwakiki etkinlik alanına bekliyorum. Haydi, gelin hep birlikte spor yapalım, günün ritmini artıralım @lcwaikiki #lcwaikiki #LCWSports #LCWSporlaKal
 • ✅Şans eseri değil, seçimlerimle yaşamayı; ✅Bahaneler bulmayı değil, değişimler yapmayı; ✅Manipulasyonu değil, motivasyonu; ✅Kullanılmayı ya da kullanmayı değil, faydalı olmayı; ✅Kendime acımayı değil, özgüvenli olmayı; ✅Başkalarının tavsiyelerini değil, kendi iç sesimi dinlemeyi S E Ç İ Y O R U M
____________________________________
Ben sende bu potansiyeli görüyorum Ve biliyorum yapabilirsin. Haydi, şikayeti tembelliği reaktif davranmayı bırak. Dünyada görmek istediğin değişim, sen ol! 🤘🏻 #8haftadadegisim
 • Bu sabah böyle, değerlerini hatırla. Eğer ailen, yaşadığın toplum sana bu değerleri kazandıracak potansiyelde değilse bile, gözünü- kulağını- kalbini- aklını açık tut. Değerlerini belirle ki, insan olma yolunda şaşmayasın. Pusulan sanat ve bilim olsun.. İyi sanata ver kendini, edebiyatı- iyi müziği dinle sindir.. Barış Manço dinle mesela, Anadolu'nun tüm felsefi, ruhani sistemlerini harmanlar #barışmanço kuşağının tüm diğer sanatçıları gibi.. Bektaşiliği, Sufiliği sindirir, sanatına yansıtır. Çünkü müzik, plastik sanatlar, sahne sanatları, performans sanatları halkı yüksek duyguları deneyimletmek, öğretmek, göstermek için vardır, sanat iyileştiricidir çünkü, düşündürücüdür ve yükseltir sizi. Sana bu ülkenin kurucusu " Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir " demişken sakın ondan kopma #atatürk
 • 11 Ekim #DünyaKızÇocuklarıGünü, bir gün önceden koymuşum.. Hayal gücü ve yaratıcılığı elinden alınmamış özgüveni, öz değer duygusu yüksek evlatlar yetiştirmek aileleri olarak görevimiz olsun. Kızlar her işi #kızgibi Harika yapar, öyle bir annenin kızıyım, öyle bir kız çoçuğunun annesiyim.. #DünyaKızÇocuklarıGünü kutlu olsun..
 • #şizandra Bu bitkinin ismini bir yere kaydedin çünkü önümüzdeki dönemlerde daha fazla duyacaksınız! #şizandra Kuzeydoğu Çin’e özel bir sarmaşık bitkisi ve Rusya’nın bazı bölgelerinde de bulunuyor. Herkesin orman meyveleri ve üzümler tükettiği şu zamanda Şizandra blendera atılacak bir başka meyve gibi görünse de, aslında geleneksel Çin tıbbının zencefilden sonra göz bebeklerinden biri. Bu arada yorum kısımlarında gilanboru/ gelenoglu/ vb halk dilindeki isim karmaşası yaşanan Latince ismi Ribes rubrum olan Frenk üzümü İle karıştırılmış, sevgili takipçim fotosundan benzermiş olabilirsiniz ancak bu ürün Türkiye'de yetişmez, sadece Çin'de yetişir. Bu örnek yine sizlere neden uzmanı değilseniz doğadaki her şeyi bilmeden kullanmamanız gerektiğini gösterir. Schizandra sinensis, yüksek ağaçlarda yetişen çalımsı bir görünüştedir. Yemiş olarak yenmeyecek kadar zor bir tadı vardır. Çin tıbbında şifa verici karışımlarda kullanılır. Cilt yatıştırıcı, bağışıklık güçlendirici, enerji vericidir. #şizandra nedir merak ediyorsanız aysetolgaiyiyasam.com bekleniyorsunuz. Yazı linki profilimde

Takip Et!