© 2017 Aysetolgaiyiyasam.com - Tüm Hakları Saklıdır.

Size En Yakışan Saç Kesimini Nasıl Bulursunuz?

Size En Yakışan Saç Kesimini Nasıl Bulursunuz?

‘’Saçını kestiren bir kadın, hayatını değiştiriyor demektir.’’ — Coco Chanel

Hepimiz aynı hataya düşmüşüzdür. Kuaför salonuna elimizde Jennifer Aniston ya da Taylor Swift fotoğrafı ile girip, hiç de hayal ettiğimiz şekilde elimizde bulunan fotoğraftaki gibi çıkmamışızdır. Ama şu da bir gerçek ki, saç konusunda hayaliniz ya da beklentinizin sizin üzerinizde gerçek olmasını istemek, hem kendinize hem de saçınızı yapacak kuaförünüze haksızlık etmek demektir. Bir saç şeklini talep etmeden önce kendi yüz şeklinizi tanımalı, saç tipinizi öğrenmelisiniz. Tüm bunlar bir araya gelerek size uygun olan saç kesimini belirlemenizde destek olacaktır.

 

Yüz şeklinizi tanıyın.

 

Size yakışacak saç kesimini belirlemenin ilk adımı yüz tipinizi tanımaktır.

 • Yüzünüz Kirsten Dunst ya da Michelle Williams gibi yuvarlak mı? Bu yüz şeklinde, yüzün uzunluğu ve genişliği neredeyse aynıdır ve yanaklar geniştir.

 • Yüzünüz Beyonce ya da Kim Kardashian’a mı benziyor? O zaman oval bir yüzünüz var. Alın ve çene çizgisi geniş, ancak çene kemiğine doğru sivrilme görülür.

 • Çeneniz yüzünüzde dikkat mi çekiyor? Aynı zamanda elmacık kemikleri ve alın da bu şekilde çene ile uyumlu mu? O zaman Olivia Wilde ve Keira Knightley gibi kare bir yüze sahipsiniz.

 • Sarah Jessica Parker ve Liv Tyler gibi uzun yüz yapısına sahip olanlarda çeneden saç diplerine kadar dikdörtgenimsi bir yapı vardır.

 • Selena Gomez ve Reese Witherspoon kalp şeklinde yüz yapısına sahipler. Çeneleri kısa ama sivri ve de alınları çıkıntılıdır.

 • Son olarak baklava şekilli yüzler, özellikle elmacık kemiklerinde açılıdır ve şakaklara doğru genişler. Bu tip yüzlere çok az rastlanır. Ashley Greene ve Rihanna en iyi örneklerden…

 

Saç tipinizi ve saçınızın yapısını öğrenin.

Yüz şeklinizi belirledikten sonraki en önemli adım saç tpiniz ve yapısını belirlemektir. Eğer saçlarınız az bile olsa dalgalı ise, kesim sırasında bu bilinmeli ve kesim o şekilde yapılmalıdır. Saçınız ince mi yoksa kalın telli mi? Kalın telli saçlar sert olur ve zor kururlar. İnce saçlar zayıfır ve kafaya yapışır. Bunları bildiğimiz zaman saçımıza uygun olacak kesimi de belirlemek daha kolay olacak. Çünkü her tip kesim her saç yapısına uymaz. Hafif dalgalı, kısa küt kesim saçlar ince tip saçlarda modern duracak, ancak kalın telli saçlarda şeklini koruyamayacak ve elektriklenerek kabaracaktır.

 

Yuvarlak yüz tipleri için saç kesim önerileri

Yüzünüz yuvarlaksa, yüz şeklinizi uzun gösterecek katlara ve ifadeyi ortaya çıkartacak kısa kesimlere ihtiyacınız olacak. Keskin bir ifade için düz katlı uzun kesim ya da asimetrik bob kesimleri tercih etmelisiniz. Kısa katlardan ve yüzünüzün yanlarına gelecek yoğun saçlardan uzak durun.

 

 

Oval yüz tipleri için saç kesim önerileri

Oval yüz tipleri için her türlü kesim uygun olacaktır. Bu tip yüze sahipseniz saçla ilgili her maceraya atılabilirsiniz! Ama siz yine de saç tipinizi ve yapısını göz önünde bulundurun. Eğer kalın telli saçlarınız varsa, uzun katlı kesimleri tercih edebilirsiniz. Eğer ince telli saçlarınız varsa, sizi kim tutar!

 

Kare yüz tipleri için saç kesim önerileri

 

Kalp şekilli yüzlerde olduğı gibi kare yüz tiplerinde de alın daha çıkıktır. Alın çıkıklığı da kahkül kestirmek için idealdir. Ancak kalın kesilen kahküllerden uzak durun. Alın çıkıklığı ile kalın kahkül bir arada kafanızda tümsek yaratır. Bunun yerine kenara doğru taranabilen, gözlerin hafif üzerine düşen kahküller ideal olur. Omuzlara düşen saç uzunluğu da yüzü uzun gösterir.

 

Uzun yüz tipleri için saç kesim önerileri

Saç kesimi konusunda en kısıtlayıcı yüz tipi uzun olanlardır. İlk bilmeniz gereken ipucu: Saç uzunluğu ya omuzda olmalı ya da daha kısa. Bu ölçüden daha uzun olan saçlar maalesef yüzünüzü daha da uzun gösterir. Kahkül kestirmek de ayrı bir kolaylık olabilir. İkinci ipucu: Katlar, katlar, katlar. Hacim katmak istediğinizde en kolay işlem kat kestirmek olacaktır. Hafif dalgalar çok daha hoş gösterecektir.

 

Kalp tipi yüzler için saç kesim önerileri

Bu tip yüzlerde öne çıkan çene kemiği, sert bir görünüm yaratır. Bu nedenle daha yumuşatıcı tarzda kesimler önerilir. Orta boydan uzun boya kadar katlı kesimler ve doğal dalgalar yüze daha sakin bir ifade katacaktır. Biraz daha öne çıkan alın hattını da kenara doğru taranabilen karışık kahküller ile kamufle etmek mümkündür. Akılda tutulması gereken dip not: Saçınızı çok kısa kestirmeyin.

 

Baklava tipi yüzler için saç kesim önerileri

Baklava yüz tipinde öne çıkarmanız gereken yer elmacık kemiklerinizdir. Eğer kısa kesim denemek istiyorsanız, keskin uçları olan bob kesim tercih etmelisiniz. Bu kesim hem yüzünüzü çerçeve olarak kaplayacak hem de çene kemiğinizi daha görünür yapacaktır. Keskin uçları olmayan düz bir kesim ya da hafif katlı ama düz bir kesim deneyebilirsiniz.

Ya sizin hikayeniz?

Her kadın yeni saç kesimi ile birlikte kendini güvende hissetmek ister. Saçlar kadının dış görünümünde en önemli faktördür. Saç tipi ve de yüz şekline uygun saç kesimi ile adeta mucize gerçekleşir. Duruşunuz, bakışınız hatta konuşmanız değişir. Peki siz farklı saç kesimleri denediniz mi? Yeni saç kesiminde saç tipiniz ya da yüz şekliniz karar vermenizde etkili oldu mu? Kendi hikayenizi bizimle paylaşın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 • 21 Ekim Cumartesi günü saat 13:30’da Caddebostan sahilindeyiz, LCWaikiki #SporlaKalTürkiye etkinliğine hepinizi bekliyorum. @myptofficial Burak Ay hocamızla spor yapacak, iyi yaşam tüyolarımı paylaşacağım.. Haydi, gelin hep birlikte spor yapalım, günün ritmini artıralım.
@lcwaikiki #lcwaikiki #LCWSports #LCWSporlaKal
 • Günaydıııınnn!! Harika bir video! Paylaşmak istedim. Kendi sanatını halkı yükseltmek için, iyileştirmek için kullanan sanatçıya selam olsun. Kızlar güçlü, akıllı, hızlı, becerikli, çalışkan, narin, güzel ve başarılıdır. Bakın @beyonce kraliçem, dünyadaki tüm kız çocuklarına eğitim, daha iyi hayat şartları sağlamak için global bir farkındalık projesi başlattı! Kız çocuklarına uygulanan şiddeti, ayrımcılığı, cinsel obje olarak kullanılmalarına karşı çıkan bu kampanyada diyor ki: Tüm dünyadan kızlarımızı hayallerini gerçekleştirebilmeleri için destekleyelim. Bağışlarınız için www.globalgoals.org/dayofthegirl
 • Yetenekli ve centilmen arkadasım @memetozer1907 in, @memetozerilemutfakta programına konuğum. Saat 13.15 te #foxtv de, biribirinden lezzetli yemekleri yaparken neler konuşuyoruz neler. Bekleriz #memetözerilemutfakta
 • Bugün #dünyagıdagünü. 
Dünyada 2,1 milyar insan açlık ve yoksulluk sınırının altında yaşıyor. Buna rağmen üretilen gıdanın üçte biri sofralara bile gelmeden çöpe gidiyor. Gıda nimettir dostlar. Tüketebileceğimizden fazlasını almadan, saklama koşullarına uygun saklamalı . Çocuklarımıza gıdanın değerini öğretmeli.
 • @shabalifeclub spora gönül vermiş iki kadın girişimcinin Acıbademdeki spor ve iyi yaşam Merkezi, ben de artık burdayım.. Sağlıklı ve iyi yaşam atölye çalışmalarım için @shabalifeclub hesabını takipte kalın! Saat 15.15’ ten itibaren iyi yaşam sohbetiyle canlı yayındayım, beklerim! Sevgili Hidayet- Banu Türkoğlu çiftinin arasında ilk kez kısa boylu kaldım🙏🏻💚
 • Harika bir etkinliktiii!! #SporlaKalTürkiye dedik, gelenlerle Bebek parkını salladık, @lcwaikiki ile spor keyfini ben ve @myptofficial ile beraber çıkarmak isteyen herkesi 21 Ekim Cumartesi Caddebostan sahile bekliyorum!
 • Enerjiyi Yerinde Yaşa! 🍃 @egeperla #egeperla #enerjiyiyerindeyaşa #isgyo
 • Yarın benimle ve spor hocam Burak Ay ile @myptofficial beraber @lcwaikiki Sports’la #SporlaKalTürkiye etkinliğinde buluşalım mı? 14 Ekim Cumartesi günü saat: 13:30’dan itibaren Bebek parkında #lcwakiki etkinlik alanına bekliyorum. Haydi, gelin hep birlikte spor yapalım, günün ritmini artıralım @lcwaikiki #lcwaikiki #LCWSports #LCWSporlaKal
 • ✅Şans eseri değil, seçimlerimle yaşamayı; ✅Bahaneler bulmayı değil, değişimler yapmayı; ✅Manipulasyonu değil, motivasyonu; ✅Kullanılmayı ya da kullanmayı değil, faydalı olmayı; ✅Kendime acımayı değil, özgüvenli olmayı; ✅Başkalarının tavsiyelerini değil, kendi iç sesimi dinlemeyi S E Ç İ Y O R U M
____________________________________
Ben sende bu potansiyeli görüyorum Ve biliyorum yapabilirsin. Haydi, şikayeti tembelliği reaktif davranmayı bırak. Dünyada görmek istediğin değişim, sen ol! 🤘🏻 #8haftadadegisim
 • Bu sabah böyle, değerlerini hatırla. Eğer ailen, yaşadığın toplum sana bu değerleri kazandıracak potansiyelde değilse bile, gözünü- kulağını- kalbini- aklını açık tut. Değerlerini belirle ki, insan olma yolunda şaşmayasın. Pusulan sanat ve bilim olsun.. İyi sanata ver kendini, edebiyatı- iyi müziği dinle sindir.. Barış Manço dinle mesela, Anadolu'nun tüm felsefi, ruhani sistemlerini harmanlar #barışmanço kuşağının tüm diğer sanatçıları gibi.. Bektaşiliği, Sufiliği sindirir, sanatına yansıtır. Çünkü müzik, plastik sanatlar, sahne sanatları, performans sanatları halkı yüksek duyguları deneyimletmek, öğretmek, göstermek için vardır, sanat iyileştiricidir çünkü, düşündürücüdür ve yükseltir sizi. Sana bu ülkenin kurucusu " Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir " demişken sakın ondan kopma #atatürk
 • 11 Ekim #DünyaKızÇocuklarıGünü, bir gün önceden koymuşum.. Hayal gücü ve yaratıcılığı elinden alınmamış özgüveni, öz değer duygusu yüksek evlatlar yetiştirmek aileleri olarak görevimiz olsun. Kızlar her işi #kızgibi Harika yapar, öyle bir annenin kızıyım, öyle bir kız çoçuğunun annesiyim.. #DünyaKızÇocuklarıGünü kutlu olsun..
 • #şizandra Bu bitkinin ismini bir yere kaydedin çünkü önümüzdeki dönemlerde daha fazla duyacaksınız! #şizandra Kuzeydoğu Çin’e özel bir sarmaşık bitkisi ve Rusya’nın bazı bölgelerinde de bulunuyor. Herkesin orman meyveleri ve üzümler tükettiği şu zamanda Şizandra blendera atılacak bir başka meyve gibi görünse de, aslında geleneksel Çin tıbbının zencefilden sonra göz bebeklerinden biri. Bu arada yorum kısımlarında gilanboru/ gelenoglu/ vb halk dilindeki isim karmaşası yaşanan Latince ismi Ribes rubrum olan Frenk üzümü İle karıştırılmış, sevgili takipçim fotosundan benzermiş olabilirsiniz ancak bu ürün Türkiye'de yetişmez, sadece Çin'de yetişir. Bu örnek yine sizlere neden uzmanı değilseniz doğadaki her şeyi bilmeden kullanmamanız gerektiğini gösterir. Schizandra sinensis, yüksek ağaçlarda yetişen çalımsı bir görünüştedir. Yemiş olarak yenmeyecek kadar zor bir tadı vardır. Çin tıbbında şifa verici karışımlarda kullanılır. Cilt yatıştırıcı, bağışıklık güçlendirici, enerji vericidir. #şizandra nedir merak ediyorsanız aysetolgaiyiyasam.com bekleniyorsunuz. Yazı linki profilimde

Takip Et!