© 2017 Aysetolgaiyiyasam.com - Tüm Hakları Saklıdır.

Size En Yakışan Saç Kesimini Nasıl Bulursunuz?

Size En Yakışan Saç Kesimini Nasıl Bulursunuz?

‘’Saçını kestiren bir kadın, hayatını değiştiriyor demektir.’’ — Coco Chanel

Hepimiz aynı hataya düşmüşüzdür. Kuaför salonuna elimizde Jennifer Aniston ya da Taylor Swift fotoğrafı ile girip, hiç de hayal ettiğimiz şekilde elimizde bulunan fotoğraftaki gibi çıkmamışızdır. Ama şu da bir gerçek ki, saç konusunda hayaliniz ya da beklentinizin sizin üzerinizde gerçek olmasını istemek, hem kendinize hem de saçınızı yapacak kuaförünüze haksızlık etmek demektir. Bir saç şeklini talep etmeden önce kendi yüz şeklinizi tanımalı, saç tipinizi öğrenmelisiniz. Tüm bunlar bir araya gelerek size uygun olan saç kesimini belirlemenizde destek olacaktır.

 

Yüz şeklinizi tanıyın.

 

Size yakışacak saç kesimini belirlemenin ilk adımı yüz tipinizi tanımaktır.

 • Yüzünüz Kirsten Dunst ya da Michelle Williams gibi yuvarlak mı? Bu yüz şeklinde, yüzün uzunluğu ve genişliği neredeyse aynıdır ve yanaklar geniştir.

 • Yüzünüz Beyonce ya da Kim Kardashian’a mı benziyor? O zaman oval bir yüzünüz var. Alın ve çene çizgisi geniş, ancak çene kemiğine doğru sivrilme görülür.

 • Çeneniz yüzünüzde dikkat mi çekiyor? Aynı zamanda elmacık kemikleri ve alın da bu şekilde çene ile uyumlu mu? O zaman Olivia Wilde ve Keira Knightley gibi kare bir yüze sahipsiniz.

 • Sarah Jessica Parker ve Liv Tyler gibi uzun yüz yapısına sahip olanlarda çeneden saç diplerine kadar dikdörtgenimsi bir yapı vardır.

 • Selena Gomez ve Reese Witherspoon kalp şeklinde yüz yapısına sahipler. Çeneleri kısa ama sivri ve de alınları çıkıntılıdır.

 • Son olarak baklava şekilli yüzler, özellikle elmacık kemiklerinde açılıdır ve şakaklara doğru genişler. Bu tip yüzlere çok az rastlanır. Ashley Greene ve Rihanna en iyi örneklerden…

 

Saç tipinizi ve saçınızın yapısını öğrenin.

Yüz şeklinizi belirledikten sonraki en önemli adım saç tpiniz ve yapısını belirlemektir. Eğer saçlarınız az bile olsa dalgalı ise, kesim sırasında bu bilinmeli ve kesim o şekilde yapılmalıdır. Saçınız ince mi yoksa kalın telli mi? Kalın telli saçlar sert olur ve zor kururlar. İnce saçlar zayıfır ve kafaya yapışır. Bunları bildiğimiz zaman saçımıza uygun olacak kesimi de belirlemek daha kolay olacak. Çünkü her tip kesim her saç yapısına uymaz. Hafif dalgalı, kısa küt kesim saçlar ince tip saçlarda modern duracak, ancak kalın telli saçlarda şeklini koruyamayacak ve elektriklenerek kabaracaktır.

 

Yuvarlak yüz tipleri için saç kesim önerileri

Yüzünüz yuvarlaksa, yüz şeklinizi uzun gösterecek katlara ve ifadeyi ortaya çıkartacak kısa kesimlere ihtiyacınız olacak. Keskin bir ifade için düz katlı uzun kesim ya da asimetrik bob kesimleri tercih etmelisiniz. Kısa katlardan ve yüzünüzün yanlarına gelecek yoğun saçlardan uzak durun.

 

 

Oval yüz tipleri için saç kesim önerileri

Oval yüz tipleri için her türlü kesim uygun olacaktır. Bu tip yüze sahipseniz saçla ilgili her maceraya atılabilirsiniz! Ama siz yine de saç tipinizi ve yapısını göz önünde bulundurun. Eğer kalın telli saçlarınız varsa, uzun katlı kesimleri tercih edebilirsiniz. Eğer ince telli saçlarınız varsa, sizi kim tutar!

 

Kare yüz tipleri için saç kesim önerileri

 

Kalp şekilli yüzlerde olduğı gibi kare yüz tiplerinde de alın daha çıkıktır. Alın çıkıklığı da kahkül kestirmek için idealdir. Ancak kalın kesilen kahküllerden uzak durun. Alın çıkıklığı ile kalın kahkül bir arada kafanızda tümsek yaratır. Bunun yerine kenara doğru taranabilen, gözlerin hafif üzerine düşen kahküller ideal olur. Omuzlara düşen saç uzunluğu da yüzü uzun gösterir.

 

Uzun yüz tipleri için saç kesim önerileri

Saç kesimi konusunda en kısıtlayıcı yüz tipi uzun olanlardır. İlk bilmeniz gereken ipucu: Saç uzunluğu ya omuzda olmalı ya da daha kısa. Bu ölçüden daha uzun olan saçlar maalesef yüzünüzü daha da uzun gösterir. Kahkül kestirmek de ayrı bir kolaylık olabilir. İkinci ipucu: Katlar, katlar, katlar. Hacim katmak istediğinizde en kolay işlem kat kestirmek olacaktır. Hafif dalgalar çok daha hoş gösterecektir.

 

Kalp tipi yüzler için saç kesim önerileri

Bu tip yüzlerde öne çıkan çene kemiği, sert bir görünüm yaratır. Bu nedenle daha yumuşatıcı tarzda kesimler önerilir. Orta boydan uzun boya kadar katlı kesimler ve doğal dalgalar yüze daha sakin bir ifade katacaktır. Biraz daha öne çıkan alın hattını da kenara doğru taranabilen karışık kahküller ile kamufle etmek mümkündür. Akılda tutulması gereken dip not: Saçınızı çok kısa kestirmeyin.

 

Baklava tipi yüzler için saç kesim önerileri

Baklava yüz tipinde öne çıkarmanız gereken yer elmacık kemiklerinizdir. Eğer kısa kesim denemek istiyorsanız, keskin uçları olan bob kesim tercih etmelisiniz. Bu kesim hem yüzünüzü çerçeve olarak kaplayacak hem de çene kemiğinizi daha görünür yapacaktır. Keskin uçları olmayan düz bir kesim ya da hafif katlı ama düz bir kesim deneyebilirsiniz.

Ya sizin hikayeniz?

Her kadın yeni saç kesimi ile birlikte kendini güvende hissetmek ister. Saçlar kadının dış görünümünde en önemli faktördür. Saç tipi ve de yüz şekline uygun saç kesimi ile adeta mucize gerçekleşir. Duruşunuz, bakışınız hatta konuşmanız değişir. Peki siz farklı saç kesimleri denediniz mi? Yeni saç kesiminde saç tipiniz ya da yüz şekliniz karar vermenizde etkili oldu mu? Kendi hikayenizi bizimle paylaşın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 • Günaydın💛 Sağlıklı büyümelerini istediğimiz güzel meleklerimiz için anneler olarak yapacağımız en önemli şey doğru, gerçek temiz gıdayla, iyi beslenmelerini sağlamak. Bana okul çağındaki çocuklarımıza yemesi ve tadı zevkli sağlıklı neler yapabiliriz Ayşe diye soranlarınız için harika önerilerim #aysetolgaiyiyasam com'da www.aysetolgaiyiyasam.com/cocuklarinizin-severek-yiyecegi-6-saglikli-onerisi
 • Ağustos ayı, gökyüzü çok hareketli.. retrolar , tutulmalar. Yani konuşacak çok konu var. Astrolog Anıl Can @anilcanofficial İle bugün aslan burcundaki Güneş tutulmasının etkileri #youtube kanalımda. Video linki profilimde https://youtu.be/vzUxUkgdU8k
 • Cem!! Cem, güzel kalpli, yetenekli, Çalışkan, adam gibi adam arkadasım. Haberin geldi, bu dünyadan gitmişsin, Cem ah Cem, ne diyeyim! Elbet tecelli Allahtan mekanın cennet olsun arkadasım seni çok özleyeceğim be😥 #cemlokmanhekim
 • Güneş, Ay ve Gerçek, asla gizlenemeyecek üç şey. #kendinibil #knowthyself #nosceteipsum
 • Canlar, bir pazarı boş geçirmeyelim dedim size şahane bir hediye getirdim ! @atasunoptik'i takip ederek #busesebakarlar ve #AtasunOptik hashtag’i ile Atasun Optik’in Bakarlar şarkısını söylediğiniz videoyu paylaşın, Atasun Optik’ten 250 TL değerinde hediye kartı ile hayatınıza renk katma şansını yakalayın!
 • Günaydın, şahane pazarlar dilerim 💜☀️
 • Dostluğa, en saf neşeye, muhabbete. #4everyoung bro @ersankasikara 👫🙏🏻💜✨
 • Bir #tbt bu fotoğrafı #barselona çekmiştik.. Sagra da Familia'nın huzurlu bahçesinde, güvercinlerin, köpeklerin, yaşlı çiftler ve bebeklerin arasında mutluluk ve neşeyle oturmuş, derin bir şükran hissetmiştim. Şimdi bu şehirde de Korku, çok büyük acı, derin bir keder, büyük bir sessizlik var! Sebebi ne olursa olsun, sesini duyurmak için terörün her türlüsünü lanetliyorum. Terörden hayatlarını kaybeden başta güzel ülkemin güzel insanları, şehitlerimiz, tüm dünyadan güzel insanların ruhu şad olsun, mekanları cennet olsun!
 • En iyi gününde, en kötü gününde, sırtını yaslarsın.. dile kolay #32sene çocukluk arkadasım, en değerlim Şebom. Ben seni nasıl anlatayım ne diyeyim.. Çıkarsız, şartsız, en saf dostum iyi ki doğdun, Allahım sana sevdiklerinle neşe, sevgi, bolluk, sıhhat dolu nice seneleri beraber kutlamayı nasip etsin.. iyi ki varsın, seni çok ama çok seviyorum @sebnemek 💜🖤
 • Hey zaman!! Bana hem çok yakın hem uzaksın. #tbt bakar mısınız? Daha yaşını bile doldurmamış, güzel kuzum. Nasıl da şaşırıyor, canı yanınca. Hayatı da böyle öğrenmiyor muyuz? Çarpa, kıra, döke, döküle. Öğreniyor ve güçleniyoruz elbet ama sertleşmeden olsa ne güzel. Büyüyen tüm meleklerimiz kalpleri hem iyiyi gören, hep naif, hep yumuşacık kalsın. 💜🦄🌟
 • Bir #tbt Çocuklarımızı beslemek, erkeğimize çekici görünmek.. Biz hepsiyiz. Biz kadınız, kıvrımlarımızla güzeliz..Ancak medya v baska kaynaklardan kazınan kodlar ile kadın beğenilme ihtiyaçlarını şekillendiriyor. Halbuki, özgünlüğümüzü takdir etmeliyiz. Podyumda yürüyen sopa kızlardan olamayız. Bizim kalçamız var, göğüslerimiz var. Büyük ya da küçük bu önemli değil. Büyük olsa, küçük ister. Küçük olsa, büyük. Tabi ki yanlış anlaşılmasın cinsel obje olmaktan sıyrılıp kadın olmayı hissetmek, kendini her şeyinle sevmekten bahsediylrum. Var olanı sevip, kendimizi takdir ettiğimizde hemcinslerimizle eğer var ise rekabet kalmayacak. Kendinden emin olan, kendini beğenen her birey başarılı, güzel ve akıllı insanların çevresinde olmasını ister. Öğrendiğim şeylerden biri de bu. Güzel başarılı kadınlar beni motive ediyor.“Kızlar rekabet eder, kadınlar destekler. " Siz hangisisiniz?” Kendinizi çok sevin, kendinizi çok sevmekten asla vazgeçmeyin. Çünkü her şeyinizle muhteşemsiniz. #tbt Foto @formsantedergisi #iyiliksende
 • Takdir ediIiyorsan değiI, takIit ediIiyorsan başarmışsın demektir. 🦄💜 #iyiliksende Foto @sinemguvenofficial

Takip Et!